Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: komputer a spalanie // dwa rozne jezyki komputera

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    komputer a spalanie // dwa rozne jezyki komputera

    Witam,

    Jade sobie 100km/h odblokowany komputer pokazuje 10spalanie, na zegarach pokazuje 11. Srednia z 300km to jest 10.5 z komputera. Po zatankowaniu wyszlo spalanie 15.. Pierwszy raz zrobilem taka traske z taka predkoscia stad moje zdziwienie. Zwykle mam tryby mieszane wiec wychodzi 20-22 litry ( komputer pokazuje dobrze ). Tak na baku gazu 40litrow robie 200km miasto - czasem do innego miasta 30km wiec spalanie zawsze kolosalne i nigdy sie nie zastanawialem jak to bedzie jak bede 300km jechac bez przerwy 100km/h. Sekwencja Stag 300-6 PLUS, Matrixy + RC-01. Kuzynek ma 4.0 i przy 100km/h to mu 9 pali. Ale zeby 15? Sprawdzil bym ile spali beny, ale musialbym do pelna zalac i po 200 znow do pelna a nie mam na zbyciu 600zl zeby zalac pelny bak, a lanie 50zl i jazda do rezerwy jest jak dla mnie nie miarodajna. Ile Wam pali w trasie jak tak jedziecie oszczednie ( mowie tu wylacznie o 3.5 Automat ), ale naprawde oszczednie pusta droga byla i snulem sie po tej drodze, bez wyprzedzania bez zwalniania praktycznie. Na koncu zrobilem 20km po miescie, ale watpie zeby to tak spalanie podnioslo z trasy zwlaszcza, ze rowniez bardzo oszczednie jezdzilem. Taki test zrobilem w sumie sobie, ktory wyszedl jak dla mnie fatalnie.. Sekwa sprawdzona, nie zalewa, wykres prawie idealny powiedzial gaziarz.

    I jeszcze jedno pytanie jedziecie 100km/h i puszczacie calkiem gaz.. Czasami beta puszcza i sie toczy spalajac 0, natomiast czasami zaczyna powoli zwalniac i spalanie spada tylko do 6-8. Od czego to zalezy bo i taka i taka sytuacja zdazala mi sie na normalnej prostej drodze wiec ani to z gorki ani pod gorke.

    Druga sprawa jest taka, iz mialem jezyk francuski, ktory zmienilem na niemiecki. Bledy sa po niemiecku, natomiast komputer ( godzina, srednie predkosci, spalanie ) po wlosku czy jaki to jezyk bo nawet nie wiem ( godzina to ORA zamiast UHR ^_^ ) pozniej zmienilem na angielski to godzine mam jako HORA. Jak to sie stalo?
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 11-03-2011 o 15:22

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wszystko jest w porządku. Różnica w spalaniu gazu wyjdzie zawsze, nawet do 30%. 15L chyba jest OK, u mnie w B40 spalanie na trasie to ok. 16-16,5L

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja tez mam problem z wyswietlaniem spalania, czasem pokaze normalnie 13-14 a czasem 18 dodam ze przy takich samych warunkach, sproboj odlaczyc aku na 15 min i zobacz wtedy czy sie cos zmieni mi czasem pomaga, druga opcja jest zaprogramowanie samemu spalania tylko musisz znac rzczywiste spalanie, robisz to za pomoca testu 20 wyskakuje ci wtedy 1000 CORR to jest ustawiony wskaznik a nowy wylicza sie ze wzoru :
    nowy wskaznik = (obecny wskaznik * aktualne zuzycie)/zuzycie wg.obc
    wartosc ta wpisujesz w miejsce 1000 CORR zatwierdzasz s/r i koniec.
    robilem to i dziala tylko ze zima aku wyciagalem i niestety sie to kasuje.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Też tak miałem że na liczniku jeden język a na obc drugi coś wtedy pokombinowałem jak sie bawiłem ustaw tak zeby na małym był niemiecki na liczniku obojętnie jaki sie pojawi wyjmij maly obc ustaw bez komputerka język w liczniku na niemiecki wsadź obc bedzie sie zgadzać po ponownym zmienianiu języka powinno wyjść "symetrycznie"? zmienianie języka że na tym i na tym bedzie ten sam język

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Tuczi 30%? Ponoc sekwencja pali tyle co benzyna.. No ale skoro Tobie na trasie 16 pali.. Szkoda, moj kuzynek ma e38 740iA i trasa przy 120 to 10 wychodzi max.. Mowi ze jak 100 leci to z 9 moze. Wedlug danych technicznych nasze silniki zarowno 3.0 3.5 i 4.0 ( r6 i v8 ) powinny palic 9.5-9.9 litra przy predkosci 120km/h. Natomiast 5.0 10.9 litra wiec to jest niemozliwe zeby palily po 16, a mi 15 jak jade 100km/h no bez jaj wiem ze to duzy silnik jest, ale takie spalanie to nieporozumienie jest juz.


    Tom i Kaczy zrobie reset kompa ( ostatnio robilem - ale problem pojawil sie kilka dni pozniej ) i dam znac moze to pomoze ;)
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 11-03-2011 o 18:08

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Aru89 kto Ci powiedział że sekwencja tyle ile BP spali gaz ma inną lotność żeby doprowadzić do spalania GAZU na poziomie 10litrow musiałbyś maksymalnie zmniejszyć dawkę gazu a w związku z tym auto by do prędkości 90km/h rozpędzało się jakieś 2 kilometry o ile wogóle by ruszyło. w pieniądzach itak wychodzi Ci oszczędność to nie rozumiem o co Ci chodzi nie jesteś pewny idź na regulacje gazu wtedy zrób test powinno Ci spaść do 12-13L LPG

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Zwykly gaz spali 30% wiecej, ok, sekwencja spali max 10% wiecej czyli 1-1.5 litra. Tak jak wyzej napisalem calkowita regulacja byla zrobiona po 10k czyli jakos tydzien temu. Wiec jak beny spali 10 to gazu z 12 max powinna palic. Wiec pytam co moze byc ze pali 15 przy 100km/h. I nie mowcie ze to jest ok, bo zanim zalozylem sekwe to palila mi 10 przy takiej predkosci, natomiast w miescie 20. Teraz pali w miescie 22 co jest dla mnie w porzadku, natomiast na trasie wyszlo 15 co juz jest nieporozumieniem.

    Wiec do znawcow, czy moge ja mulic jadac 100km/h? Lece stowka i wskazowka pokazuje spalanie 10 to mysle ze to jest ok, chyba ze ta wskazowka klamie i ja mule? Ile Wam pali przy takiej mega oszczednej jezdzie przy silniku 3.5?

    Poza tym dzisiaj legnica-wrocek 160 i spalanie 14 litrow wyszlo. Moze ja zamulam albo mam cos schrzanione przy mniejszych predkosciach? Hmm bezsens

    Czy odpowiedzialny za to moze byc regulator cisnienie paliwa? Czy on rowniez wplywa na gaz? Bo bede takowy zamawiac po wyplacie - jak zakladam waz na niego to zaczyna mi falowac, ale tylko na zimnym. Na cieplym roznica to moze 50 obrotow ledwo wyczuwalne czy zalozony czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 11-03-2011 o 18:42

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    Tuczi 30%? Ponoc sekwencja pali tyle co benzyna..
    No niestety mylisz się. Auto na sekwencji powinno jeździć jak na pb a nie palić tyle samo. Sekwencja powinna spalać około 20-30% gazu więcej jak pb. Przy takim samym spalaniu gazu i pb wypalane zostają zawory.
    Swoją drogą u Ciebie jest trochę za duże spalanie (mi wychodzi 13 przy takiej jeździe). Proponowałbym sprawdzenie auta najpierw na pb lub podpiąć pod kompa albo jechać do dobrego gazownika na sprawdzenie instalacji gazowej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    ........................
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 30-04-2014 o 17:27

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Możesz sprawdzić tak:
    Jadąc na danym odcinku ciągle 100 popatrz ile wskazuje ekonomizer i przełącz na pb. Jak Ci wskazówka ucieknie w stronę lewą to masz za ubogą dawkę gazu a jak w prawą to za bogatą. Tylko rób to porównanie na równiej drodze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •