Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: filtr powietrza K&N

  1. #21
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Miałem taki filtr w VW t4 1,9 D. Zaletą jest to ,że nie musiałem do niego zaglądać jakiś czas ,ale jak już popatrzyłem co w nim jest co się wystraszyłem. Nie pamietam zeby auto było mocniejsze czy cos takiego.

    Moim zdaniem to jest tak jakby nie prać spodni chodzić w nich, tylko co jakiś czas je wydmuchać ,myśle ,że po jakimś czasie byłoby nam w nich gorąco :d

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Panowie a jak myć taki filtr? bo właśnie swój wyjąłem z auta wsadziłem do wanny i aż się za głowę złapałem:/ wanna cała czarna i jeszcze jej domyć teraz nie mogę filtr dalej brudny i jak patrzę pod światło to w niektórych miejscach widać jakieś prześwity, teraz w sadziłem go do miski z wodą i niech trochę tam poleży może ten brud zejdzie? później jak wyschnie to nasączę go olejkiem. Ewentualnie macie jakiś inny sposób jak go wyczyścić dokładniej?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Do mycia takiego filtra są specjalne środki, a dokładniej zestaw - środek do mycia i olej do nasączenia po wyschnięciu. Nie wolno myć go z pewnością pod ciśnieniem.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    ok opłukałem go ciepła bieżącą wodą,wsadziłem do miski poleżał z godz, bo takie środki czyszczące wątpię, żeby sobie poradziły z takim syfem:D poczekam aż wyschnie i wtedy użyję środków KN, bo już zamówiłem na allegro zestawik;) Ciekawi mnie czy będzie czuć różnice w przyspieszeniu i spalaniu;)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Te środki służą właśnie do dokładnego umycia tego filtra i wiara tu nie ma nic do rzeczy, a olejek do nasączania też musi być dedykowany, bo zwykłym załatwisz sobie przepływomierz.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    kupiłem wszystko K&N;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Ja akurat jestem przeciwny takim filtrom.
    Przepuszczają więcej powietrza do silnika a tym samym więcej syfu, ORYGINALNY często wymieniany filtr to najlepszy i optymalny kompromis między zasysanym powietrzem a ochrona silnika a o to przecież chodzi najbardziej.
    Założyć na tor aby być może ze 3-4KM przybyły to Tak ale na codzienne użytkowanie to Nie.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Przepuszczają więcej powietrza do silnika a tym samym więcej syfu,
    Skąd wziąłeś takie głupoty !? Poczytaj trochę o filtrach K&N, a dowiesz się, że lepiej filtrują powietrze, niż papierowe nie blokując przepływu nawet gdy się zabrudzą. I o to tu chodzi. Przyrost mocy, to tylko efekt dodatkowy.
    Brudny papierowy filtr zmienia parametry układu ssania, a w ekstremalnych przypadkach (jak w mojej E32, zawilgocony został wciągnięty w przepływomierz) mogą narobić szkód.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    najlepiej czyści sie oryginalnym zestawem K&N do czyszczenia idzie jak po maśle wtedy a do przepuszczania syf mój silnik ma 3 lata ten filtr i zyje i ma się dobrze

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Powiem tak po umyciu go w wodzie wsadziłem go do auta, aby sprawdzić czy jest jakaś różnica:D Ludzie!!!!!!! auto po prostu zapier....... już od samego początku, aż nie wierzę, że brudny filtr mógł tak mi zamulić auto:/ ciekawe o ile spalanie mi się jeszcze zmniejszy:D Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak się cieszę haha normalnie inne auto!!!Masakra:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •