Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Sterowanie centralnego zamka, jak podłączyć itd...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    Sterowanie centralnego zamka, jak podłączyć itd...

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1451265949

    kupiłem sobie takie cuś. Czy będę miał jakiś problem z podłączeniem tego? Gdzie znajdę kable, żeby zamontować tą centralkę? W E32 zamki są elektryczne czy pneumatyczne?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    pod tylna kanapa masz modól i trzeba sie wpiac w dwa kable sugnałowe otwarcia i zamkniecia zamki sa elektryczne

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    Sterowanie dochodzi z modułu komfortu i dochodzi do siłownika, jest elektryczne. Sterowanie jest pod tylnią kanapą i za głosnikioem w nogach kierowcy. Musisz dokładnie poszukać info.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    bylo to gdzies na forum po szukaj

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Niestety nie moge tego znalesc... Gdzie mam szukac przewodow do ktorych mam wpiac centralke?

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    Podpinałem podobną do swojej ,ja mam zamontowaną koło głośnika w nogach kierowcy ,a wpinałem się w wiązkę wchodzącą w drzwi ,dokładnie nie pamiętam w które przewody ale jak będziesz zalnteresowany ,zrobię foto co i jak
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Moduł sterowania centralnym zamkiem znajduje się pod tylną kanapą po stronie kierowcy. Jest to czarne pudełko z 3 kostkami (czarna/żółta/zielona). Jesli posiadasz elektryczne szyby, szyberdach lub jest to wersja Touring to możesz podłączyć też domykanie szyb i otwieranie tylnej klapy z pilota. Ja ta zrobiłem u siebie.. Jest to banalnie proste i wystarczy wiedzieć gdzie się wpinać..

    Sterowniki centralnego zamka w BMW są sterowne PLUSEM. Dlatego interesuje nas rozpis ze sterowaniem plusowym. Potrzebujemy kable ze sterownika (kolory zazwyczaj standardowe ale patrz instrukcja sterownika!!)

    - czerwony (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - czarny (masowy do masy auta)
    - żółty (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - żółty z białym paskiem (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - biały z zielonym paskiem (sterownie zamknięciem zamków w module auta - pin 7)
    - biały z czarnym paskiem (sterownie otwarciem zamków w module auta - pin 16)
    - fioletowy (domykanie szyb napięciem 0,6V - czyli nie dla BMW bo tutaj potrzebujemy 12V przez 30 sek.)
    - brązowy x2 (kierunkowskazy L i P podłączane pod przewody plusowe kierunkowskazów)
    - pomarańczowy (dodatkowy kanał podający stałe 12V, a po wciśnięciu przycisku podający masę)
    - czerwony z czarnym paskiem (na tym kanale pojawia sięchilowo 12V) tym podłączamy się w kabel szary za przyciskiem otwierania w klapie (lub w szybie jak ktoś woli) lub wlew paliwa.
    - zworka lub przewód przecinamy i dzieki temu syknał zamkniecia trwa 30 sekund i domyka nam szyby i szyber..

    Powyższy rozpis mówi mniej więcej jaki kabel za co odpowiada.

    U mnie działa tak, że gdy wciskam zamknięcie zamka, to auto się zamyka razem z szybami i szybrem. Ponowne wciśnięcie przycisku zamykania powoduje ryglowanie.
    Wciśnięcie przycisku klapy powoduje jej otwarcie.. Generalnie wszystkie funkcje sterownika z komfortem zostały wykorzystane i wszystko podłączylem sam, bo nie jest to trudne..

    Przypominam: pin 7 dla zamykania, a 16 dla otwierania w żółtej kostce.







    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Kafarek czytalem to, i dupa nie moge znalesc tego modulu. Rozebralem sobie drzwi i pomalu sie wpinam. Otwieranie i zamykanie juz dziala, bede musial jeszcze pomyslec nad oryginalnym alarmem, orientujecie sie ktore to moga byc przewody w drzwiach?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    kolego podłącz od razu sobie dodatkowy przekażnik i wepnij sie w przewody od czujnika klamki.Kiedy otworzysz auto z pilota automatycznie zapali ci się oświetlenie wnętrza.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    69
    BMW
    1987 E30 335i, 1990 E32 735i, 1989 E32 735i
    Skąd
    Białystok
    Kolory kabli wychodzących z drzwi kierowcy (po zdjeciu maskownicy głośnika w nogach kierowcy):

    Biały z zielonym paskiem - sygnał zamknięcia

    Biały z czarnym paskiem - sygnał otwarcia

    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •