Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zanikający wsteczny E32 740 V8 skrzynia 5HP-30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E32 740
    Skąd
    wałbrzych

    Zanikający wsteczny E32 740 V8 skrzynia 5HP-30

    Witam wszystkich, wiem że temat tych skrzyń wałkowany był już wiele razy, ale moje pytanie jest troszkę odmienne. Mianowicie wsteczny jeszcze jest gdy go wrzucę autko powoli jedzie do tyłu gorzej jak już ma trochę pod górę trzeba dodać gazu sporo tak koło 3tyś a auto ledwo jedzie. Moje pytanie czy jeżdżenie na takiej skrzyni może ją bardziej uszkodzić? czy nie ma to znaczenia że będę tak jeździł aż np. wsteczny padnie całkiem. Po prostu nie mam teraz kasy na naprawę, i nie wiem czy jazda na takiej skrzyni może jeszcze zwiększyć koszt naprawy. BARDZO PROSZĘ O MĄDRĄ ODPOWIEDŹ

    PS. może ktoś miał podobnie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Zalezy co rozumiemy pod pojecie "pod gore" bo jesli niezbyt wielkie wzniesienie to powoli zaczyna sie cos dziac niedobrego z twoja skrzynia i dalsza jazda zaszkodzi i moze wkoncu wstecznego nie byc. Zacznijmy od podstaw olej z filtrem byl wymieniany, w jakim jest stanie. Ja ma coprawda 4hp ale pod gore tez musze dodac gazu ale nie do 3000 tys.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Albo masz za malo oleju (choc malo prawdopodobne) albo padaczka skrzyni.Mialem tak w 740iA,cos sie porozpadalo w tej skrzyni.Co do uzywania jej w takim stanie mozliwe bardzo ze bedzie gorzej.Ale nie sądze by to mialo znaczacy wplyw na koszt jej generalnego remontu.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 09-03-2011 o 04:18

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E32 740
    Skąd
    wałbrzych
    Nie jeśli chodzi o ten wsteczny to na pewno coś się zaczyna psuć, jeszcze przed tym uszkodzenie skrzynia nie miała żadnego wycieku a teraz troszkę olej podcieka wygląda tak jakby z jakiegoś czujnika (z prawej strony taki duży nie wiem co co za czujnik-jest czarny)
    nie jest to duży wyciek ale nie było go prędzej. Co do jazdy na tej skrzyni chodzi mi konkretnie o fakty czy teraz np. naprawa będzie kosztowała koło 2-2.5tyś a jak całkiem padnie 4tyś? czy nie ma to znaczenia

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Nie wiem.Naprawa skrzyni to gleboki temat i trudny w tym "kraju".Mysle ze jak bedziesz mial zdemontowana ta skrzynie to nalezy ją poddac generalnemu remontowi.Zakladajac ze pracuje tam od poczatku to nie ma absolutnie sensu sie rozdrabniac bo to za duzo zachodu z calą operacją.Moim zdaniem to albo ładuj do niej na szybko jakas wiarygodną uzywana albo rob kapitalny remont zeby miec spokoj.Co do kosztow i tego kto i jak to bedzie robil to uwazaj bo niewielu jest w stanie to zrobic nalezycie.A ten wyciek to moze z pod uszczelki gdzie znajduje sie cieglo zmiany biegow?

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    78
    BMW
    nie ma
    Skąd
    DE
    u mnie padł wsteczny, parę tys. km dalej skrzynia się zablokowała i koniec. laweta.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    Panowie wczoraj pojawil mi sie ogromny problem ze skrzynia, automatem 4hp. przypadkowo zamiast D wrzuciłem 2 i pełen but....niestety za 100m mialem ulice główna i musiałem ustąpić, wiec ostre hamowanie i jak wyjechałem na główną to zonk, skrzynia nie przezuca, jedzie tylko na pierwszym biegu, wsteczny tez działa bez problemu.czy moze to byc jakis sterownik albo jakies uszkodzenie elektryczne, czy raczej padła mechanicznie? olej + filtr wymieniony w grudniu, nigdy z nia nie było problemów, a tu klops:( mechanik skasuje majątek, ale to ostateczność.macie jakies konkretne propozycje co moge sprawdzić? pozdrawiam
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •