Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Przegląd po zakupie e65

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl

    Przegląd po zakupie e65

    Witam
    Kupiłem e65, pokazuje mi serwis za 3500 km (przebieg 201 tys) mam książkę serwisową, ale moje pytanie jest następujące - co wymienić tak na wszelki wypadek ?, olej, filtry bez dwóch zdań, mikrofiltr też bo świeci. Zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni mimo że sprzedający (prywatna osoba) twierdził że takiej wymiany dokonał (uczciwy człowiek ;) jak w alternatywy 4) - natomiast nie widzę rachunku na tą czynność, czy może wymienić płyn hamulcowy oraz chłodzący - wiem że na odległość i po omacku nie zdiagnozuje się auta, bardziej mi chodzi o wasze zwyczaje przy zakupie pojazdu używanego gdy sprzedawcy nie znacie.
    Jedynym problemem który na razie dostrzegłem to przy jeździe ok 30 km/h i skręcie w prawo z równoczesnym hamowaniem zapala się "Dynamic Drive Failture" - po wył i wł zapłonu wszystko wraca do normy - czy to się reguluje (uzupełnia jakiś płyn) czy wymienia ?

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń
    Jeśli chodzi o olej w skrzyni to ja bym tam nie grzebał jeśli nic się nie dzieje, aczkolwiek temat był już przerabiany na forum i zdania są podzielone pół na pół. Jeśli komputer nic nie wyświetla to płyn chłodzący i hamulcowy też bym zostawił. komunikat który ci się wyświetla jest spowodowany ubytkiem płynu PENTOSIN chf11s dolewa się go do dużego czarnego baniaka na zakrętce powinna pisać nazwa tam dolewasz i jest ok.
    gratuluję zakupu.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl
    dziękuję za konkretne info :)
    Dzięki za gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez north ; 08-03-2011 o 17:20

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Wymień olej w skrzyni.Koszt około 1200zł i śpisz spokojnie, tez wymień wszyskie filtry olej i płyn hamulcowy (grosze kosztuje a to przecież bezpieczeństwo).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mała233
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    273
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Grudziądz Cork.ie
    mam ten sam dylemat,kupiłam a teraz co wymienić?? a jak jest z wymianą oleju w skrzyni??mówią żeby nie ruszać.

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Temat był tysiące razy powtarzany, że olej w skrzyni wymieniamy. Tu nie trzeba filozofii przekładnia mechaniczna pracuje w ciężkich warunkach a olej po kilku latach / tysiącach przebiegu traci swoje wartości. Po 200 tysiącach kilometrów olej wygląda jak szambo (kto tego nie zobaczy na własne oczy to dalej będzie się zastanawiał). Wymiana oleju to koszt 1000 - 1500 zł ... warto jednak zrobić rozeznanie u osoby która będzie wymieniać jaki zastosuje olej / czy wymieni miskę / hilze /

    Można oczywiście czekać do komunikatu błędu w skrzyni ale wtedy pozostają koszty powyżej 5.000 zł

    ZF który produkuje skrzynie dla BMW zaleca robić wymianę co 60.000 km / BMW nie zaleca :) ciekawe dlaczego :)
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 08-03-2011 o 18:29
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    42
    BMW
    745i
    Skąd
    pl
    dokładnie tak zrobię - wymienię to wszystko, skrzynia chodzi bezbłędnie ale nie będę ryzykował. Tym bardziej że w książce serwisowej mam różne rachunki, także za wymianę wahaczy, ale za wymianę oleju w skrzyni nie mam, więc mimo zapewnień uznam że się nie odbyła. Mogę nadużyć cierpliwości prosząc o numer katalogowy miski i hilzy (niech to też od razu wymieni mechanik) ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekR ; 08-03-2011 o 20:37 Powód: .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR Zobacz posta
    Wymień olej w skrzyni.Koszt około 1200zł
    Trochę skromnie to policzyłeś. Przy takim przebiegu dobrze jest zrobić wymianę dynamiczną, a na to potrzeba około 10-11 litrów oleju po około 100zł (oryginalny olej ZF lub BMW) Hilza to koszt około 50 zł w serwisie. Za oryginalną miskę ZF z filtrem trzeba też położyc 350-400zł. (Na allegro są oferowane są nieoryginalne miski "Meyle" za 650zł) Kilka zł pójdzie też na robociznę (warto to zrobić tam gdzię będą mogli odczytać temp. oleju w skrzyni)

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez solarisbus ; 09-03-2011 o 09:43

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mała233
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    273
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Grudziądz Cork.ie
    witam!! może macie rozeznanie gdzie coś takiego zrobią mi koło Torunia?? moja ma 160tys przebiegu i raczej olej nie był wymieniany, skrzynia chodzi dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •