Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: spryskiwacze lamp

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew

    spryskiwacze lamp

    Witam, jako ze przez swojego ojca :) zostalem zmuszony do wymiany blotnika i zdearzaka to udalo mi sie kupic zderzak ze spryskiwaczami lamp i reflektorow. noi pojawil sie problem jak to podlaczyc gdyz ja niemialem spryskow. Pomyslalem zeby podlaczyc je pod zbiornik ktory posiadam (jest podwojny bo ma intensywne spryskiwanie) ma on dwie pompy z ktorych jedna jest odlaczona noi pod nia chcialem podlaczyc spryski i ja pod pompe ktora jest od spryskiwaczy maski. Tylko ze jeszcze jest taki problem iz pompa ma jedno wyjscie a w zderzaku sa dwa przewody (szlaufy) i to jeszcze wiekszej srednicy jak wyjscie pompy. Doradzcie cos i powiedzcie czy patent ten z podlaczeniem tej pompy da rade. dodam iz na allegro patrzylem za zbiorniczkami ale niestety nie ma.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 10-03-2011 o 19:29

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    do sprysków jest potrzebne mocne ciśnienie ale możesz podłączyć pod ten od intensywnego kupując trójnik " Y " w motoryzacyjnym lub w kształcie " T " zlączyć dwa przewody ze zderzaka i podlączyc jednym do pompki będzie dzialać będzie psikać ale tak symbolicznie raczej bo wydaje mi sie ze oryginalna pompka do lamp jest wieksza wydajniejsza i wytwarza lepsze ciśnienie przez co lampy naprawde są myte. Ale co ryzukujesz kup trójnik i spawdź i podziel się spostrzeżeniami wężyk jakieś 1zł za metr trójnik ok. 5zł jak węże zderzaka mają dużą srednice kup większy trójnik żeby do nich pasował a mniejszy wężyk pasujący do pompki wciśnij na gorąco. Pewnie dlatego są większe żeby bylo wydajniej

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    kolego tom_0808,
    a masz manetke od spryskiwaczy z mozliwoscia intensywnego spryskiwania?
    oryginalnie jest tak, ze spryski lamp dzialaja co piate pociagniecie manetki do siebie, do tego potrzebna jest obecnosc przekaznika.
    zbiorniczek do intensywnego spryskiwania jest dosyc maly i pewnie bedziesz musial go czesto napelniac

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jakby zamontowal, pompe wysokiego cisnienia do spryskiwaczy lamp, to zbiorniczek od intensyenego spryskiwania, musialby napelniac co kazde psikniecie, pompka taka ma wydajnosc ok, 4l płynu w minute.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    kaczy takie wynalazki stosuj u siebie jeden juz masz zreszta!, zrob to porzadnie jak byc powinno a nie jakies klejenie itp. Nie jeden na forum ma spryski fabrycznie zalozone wiec napewno Ci pomoga. Napewno musisz kupic przekaznik, pompke z 2 wyjsciami i zbiornik.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Kaczy tez doszedlem do tego rozwiazania, a co do klejenia itp. to nie jestem zwolennikiem takich rzeczy ale za same dysze w aso bede musial zaplacic ok. 200zl za dwie sztuki a do tego jeszcze pompa i zbiornik no to kwota sie robi dosyc duza, a na allegro to ze swieca szukac pompki i zbiornika. Co do manetki to mam tak ze jest przycisk ktory sie wciska i wtedy plyn leci dosyc dlugo na szybe. nistety lub tez stety ojciec dorobil mi przod samochodu i bylem zmuszony wymienic zderzak a ze otrzymalem ze spryskami to teraz bede chorowal jak to uruchomic. Czytalem troche o tych sprsyskach i wlanie denerwowalo by mnie gdyby pryskaly co 5 czy 6 prysniecie, wolalbym aby pryskalo razem szyba + lampy.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    http://www.youtube.com/watch?v=teJUKyigpJg

    to są spryskiwacze w moim wykonaniu, tyle, że ja miałem u siebie oryginalne spryskiwacze na lampy i halogeny, z tym, że zapchały mi się dysze i wymieniłem je na takie (po przeróbkach). U mnie podłączyłem, to pod zasilanie intensywnego spryskiwania szyby, (którego i tak nie używałem). Działa to tak, chcę psiknąć na szybę, to psikam, poprzez pociągnięcie dźwigni, chcę psiknąć na lampy i na szybę to wciskam, manetkę. Pozdrawiam.

    RodzinaBmw co to za wspaniały wynalazek, ma KaczyDJ u siebie ;)?? :) jak coś to PW :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    No prezE32s powiem ci ze niezly bajer wlasnie o to mi chodzi, powiedz mi podlaczone masz to pod pome intensywnego mycia czy zmieniales ja ? I co to za dysze sa ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    (...) ma pomysł podłączyć to pod drugi zbiorniczek więc ok zaproponowałem jak może on nie chce sie kosztować na fabryczny zestaw specjalnego zbiorniczka i pompy do spryskiwania lamp to może to zrobić zwyczajnie trójnikiem na originalnej pompce mało się mieści płynu w tym zbiorniczku ale kilka razy psiknie jakie znowu klejenie? kawałek wężyka trójnik i tyle i już pod przyciskiem S można mieć spryski lamp więc o co ci chodzi? jak nie zda egzaminu moze odpiąć albo myśleć o zrobieniu tego po oryginalnemu.
    Tom a jak w zderzaku nie masz tych dysz? o które ci chodzi.
    (...)
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 10-03-2011 o 08:08

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    No niestety dysz na lampy nie ma gdyz sa urwane, za to cale sa na halogeny, ogolnie jak zamawialem zderzak to mialbyc normalny a tu niespodzianka taka. No tak jak pisze Kaczy aktualnie nie mam kasy gdyz musze remontowac fure kazda 100 sie przyda zaoszczedzona. Jak z trojnikiem nie wyda i pompa od intensive to z czasem trzeba bedzie sie zaopatrzec w ori zestaw. Kaczy a to az tak duzo tego plynu idzie na spryskanie tych lamp ?
    chodzi mi o te dysze co ma prezE32s, z jakiego auta one sa bo sa kozackie podnoszone, a raczej nie sa ori z E32.
    A jak podepne kabelki od pompy intensive do pompy od spryskow szyby to beda obie dzialac ? Bo pompy od intensive mam niepodpieta, na krotko podlaczalem i dziala.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 08-03-2011 o 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •