Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem skrzynia 730d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    27
    BMW
    E38 730d 99r
    Skąd
    Szprotawa

    Problem skrzynia 730d

    Witam. Dziś gdy chciałem ruszyć i dałem na D po puszczeniu hamulca samochód nie chciał jechac dalej stał jak na luzie, wrzuciłem na R i dalej to samo dodawałem gazu i nic. dopiero po kilku takich przerzucaniach nagle wszystko wróciło do normy. Co to może być? komputer skrzyni?

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nic na pewno powiedzieć nie mogę, ale możliwe, że elektrozawór się zacina. W mojej skrzyni (5HP24) tzw "sterowanie" jest dostępne po zdjęciu miski olejowej skrzyni - łatwo można zaworki wymontować, więc no powinno kosztować zbyt drogo.
    Tak czy inaczej trzeba odwiedzić serwis ASB. Od razu też widać będzie w jakim stanie jest olej.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja bym sprawdził poziom oleju. Takie rzeczy mogą się dziać gdy poziom jest zbyt niski. Jeśli poziom jest ok, to tak jak hatecraft napisał, trzeba sprawdzić sterownik skrzyni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •