Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: wymiana uszczelki szyby przedniej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka

    wymiana uszczelki szyby przedniej

    Witam, muszę wymienić uszczelkę na około szyby przedniej (jest bardzo sparciała i już są braki) oraz uszczelkę podszybia, ale to już znalazłem jak zrobić. Czy uszczelka jest tylko wciśnięta w rowek pomiędzy szybą a karoserią ? jest jakiś klej? słyszałem, że przy wymianie dobrze jest uzupełnić klej do szyb. Może ktoś tak miły podpowie jak to zrobić. Miałem już problemy z wodą w aucie i zalało mi moduł LCM (szlag go trafił) do dzisiaj nie znalazłem gdzie mi przecieka, ale jak dmucham w kanał odpływowy z szyberdachu to powietrze wylatuje mi właśnie przez uszczelkę w szybie jakieś 10 cm poniżej górnego załamania. Więc może po wymianie coś się polepszy.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Witam , wymieniałem nie dawno przednia szybę u siebie i nie ma tam żadnej uszczelki na około szyby. Jest tylko uszczelka podszybia i górna uszczelka (50 zł ) miedzy szyba a dachem. Zachodząca jakieś 5 cm na boki , którą wsadzaliśmy gdy szyba była jeszcze nie zamontowana .A po bokach są listwy takie na zatrzaski , cala szyba jest klejona i nie powinno nigdzie przeciekać

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Uszczelka górna kosztuje około 90 zl oryginalna ,nie słyszałem o uszczelce za 50 zł.
    Mozna ja załozyc tylko jak jest wymontowana szyba ,bo ta uszczelka jest z aluminium w środku.
    Kup nowa te uszczelkę ,niech Ci wytna szybe ,załoz uszczelke i wklej z powrotem ,to żaden problem.

    Pozdrawiam :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Dzięki za odpowiedź, gość mi powiedział, że uszczelka szyby jest to tylko ozdoba bo szyba jest klejona i nic nie mówił o wyciąganiu szyby żeby ją wymienić (nie mylić z podszybiem). Ja nie wiedziałem, że jest tzw. uszczelka górna i listwy boczne. Myślałem, że ta moja spróchniała uszczelka jest na około szyby.

    Dzięki

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Uszczelki górnej nie wyjmiesz jeśli nie wytniesz szyby. Tak jak kolega wyżej pisał jest montowana wraz z szybą. Niestety nie ma innej możliwości wymiany. Też mam uszczelkę sparciałą, ale nie wymieniam narazie. Czekam może na jakiś kamień. Złośliwość rzeczy martwych spowoduje pewnie, że się nie doczekam, a jak zdecyduję się na wymianę samej uszczelki to w niedługim czasie coś pierdaknie w szybę hehhe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •