Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Co to takiego??? cz.2

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN

    Cool Co to takiego??? cz.2

    Siemanko słuchajcie ostatnio zacząłem trochę grzebać w autku i po robiłem parę rzeczy, i w komorze silnika jest takie cuśśś i nie wiem co to jest i w ogóle do czego to służy???(W ogóle jest sporo dziwnych patentów po wsadzanych i to jeden z nich) Koleszka który zna się trochę na silnikach, powiedział że pierwszy raz się z czymś takim spotkał. Dołączam fote może ktoś pomoże. Sory zapomniałem przekręcić zdjęcie



    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    zawory stereujace wspomaganiem hamulca i kierownicy z akumulatorem cisnienia

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Spokojnie,nikt druciarstwa nie zrobił,tak było w orginale,pewnie masz rocznik 87 lub 88:)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    lub 86 ^^
    swoją drogą jest jakiś sposób żeby zamienić to na rozwiązanie występujące po 88roku? czyli normalne serwo

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    łłłłłoooo dzięki pany a już się bałem że jakiś mongolski patent ktoś wsadził:D właśnie te zawory były przyczyną tego że blokowało mi kierownicę na wolnych obrotach, przy przewodach było coś motane i jeden się urwał i nie było napięcia na tych zaworach. Podłączyłem i chyba zaczęły działać bo ubyło od razu pół zbiorniczka płynu wspomagania:D może już będą śmigać :D a jeszcze co do patentów to jakoś na dniach wrzucę zdjęcia np. chłodnicy oleju a raczej tego co z niej zostało:D Jeszcze raz dzięki panowie Pozdrawiam!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To rozwiązanie fabryczne - dokładnie tak samo miałem w e23 - jednak BMW się z niego wycofało, bo w razie awarii "traciliśmy" hamulce i wspomaganie kierownicy. Dlatego po 88 mamy już serwo, a z pompy tylko wspomaganie kierownicy.

    Nic nie przerabiaj - dbaj jedynie, aby zawsze był stan odpowiedniej jakości płynu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    to akurat robie tylko mam problem jeden mianowicie jak chce szybko i gwaltownie wcisnac hamulrc to ciezko wchodzi a jak wciskam delikatnie to jak w maslo

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    zobacz czy na zgaszonym silniku podniesie ci sie plyn gdzies ok. o 4cm z w zbiorniku, musisz ponaciskac hamulec na zgaszonym aucie. 3-4 razy ma byc miekki a pozniej twardy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    miekki przy moim aucie to pojęcie względne kilka razy mogę wcisnąć a później już prawie nie rusza trzeba bardzo dużo siły użyć

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    ale kilka razy na zgaszonym?
    patrzyles czy plyn sie podnosi po pompowaniu na zgaszonym??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •