Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem ze skrzynia (tryb awaryjny) odczytane błędy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kfiatyghk
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    77
    BMW
    BMW e38 735 INDIVIDUAL SHADOW-LINE
    Skąd
    Kluczbork

    Problem ze skrzynia (tryb awaryjny) odczytane błędy

    Witam, moj problem objawia sie nastepujaco. Przy delikatnym ruszeniu i dojsciu do biegu 2 skrzynia przechodzi w tryb awaryjny, nastepnie przy jezdzie ok 60km/h i wcisnieciu gazu na maksa przeciagnieciu obrotomierza do konca skrzynia rowniez przechodzi w tryb awaryjny.
    Po podlaczeniu do kompa błedy:
    - bład biegu 1
    - bład biegu 2

    Ktos spotkał się z takim problemem ? co należało by zrobić , przyznam nie sprawdzałem poziomu oleju ale nie wiem czy ma to wpływ.

    pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie tarczek na biegach 1 i 2. Przez to skrzynia wchodzi w tryb awaryjny na tych biegach. Kupiłeś to auto czy już nim dłużej jeździsz? Nie było przypadkiem tak, że skrzynia od jakiegoś czasu ruszała z 2 a Ty to ignorowałeś?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kfiatyghk
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    77
    BMW
    BMW e38 735 INDIVIDUAL SHADOW-LINE
    Skąd
    Kluczbork
    mam auto prawie rok ale kupilem je z ta wada, bede chcial je sprzedac i chce to naprawic. Ale zauwazylem ze auto rusza normalnie z biegu 1, nie zdaza sie to zawsze ze tryb awaryjny sie wlacza, jak dla mnie jest to uciazliwe i chce to naprawic, zanim zlece to mechanikowi chce sie upewnic i poradzic kogos kto sie na tym zna, zanim orzna mnie na kase w zakladzie ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Niedawno właśnie chciałem kupić auto i miało to samo. Na 1 biegu nie chciało jechać a przy mocniejszym depnięciu wywalało błąd skrzyni. Byłem z mechanikiem i stwierdził, że kończą się tarczki 1 biegu. Powiedział też, że mogę wziąć i z tym jeżdzić ale będzie coraz gorzej, padła jedynka, padnie i dwójka, kazał przygotować na zrobienie tego jakieś 4 tys. ostatecznie ten egzemplarz odpuściłem.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Będę się powtarzał do znudzenia. Pierwsza rzecz to diagnoza komputerowa (z prawdziwego zdarzenia, a nie u pierwszego napotkanego elektryka). Skrzynia przechodzi w tryb pracy serwisowej w bardzo wielu przypadkach. Począwszy od zbyt niskiego stanu płynu w układzie wspomagania, przez np. uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu czy w końcu przez wodę w przedziale sterowników na skutek nieszczelnego podszybia. To tylko kilka przykładów z szerokiej gamy przyczyn.

    Diagnoza komputerowa powie, gdzie zacząć szukać przyczyny.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •