Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Problem z silnikiem m30b30 :) potrzebna diagnoza.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar nspink69
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 730 88r.
    Skąd
    Olsztyn

    Question Problem z silnikiem m30b30 :) potrzebna diagnoza.

    Witam od pewnego czasu zaczeła mi się świecić kontrolka ciśnienia oleju ale jako że bunia była niadawno kupiona i nie była w rewelacyjnym stanie, na początku zajołem się podstawowymi rzeczami takimi jak układ paliwowy (sprawdziłem pompkę, wymieniłem filtr paliwa), zapłon (nowe kable, kopułka, palec, świece były świerzo zmieniane wiec pozostawiłem stare), uszczelniłem cały układ dolotowy i zmieniłem silniczek krokowy, po tym wszystkim kontrolka ciśnienia oleju przestała się świecić gdyż silnik zaczął trzymać normalne obroty na postoju i ogólnie poczułem dużą poprawe. Moja radość nie trwała zbyt długo gdyż zauważyłem że oleju po pełnym rozgrzaniu widocznie staje się zbyt rzadki i kontrolka ciśnienia oleju potrafi się na postoju zaswiecić. Nie biore się za wymiane czujnika ciśnienia oleju gdyż jest coś co jeszcze bardziej mnie niepoki. Ponieważ silnik nie pracował wystarczająco równo przystąpiłem do regulacji zaworów tak jak w wielu miejscach czytałem wszystkie ustawiłem na 0.30 i po regulacji silniczek pracował idealnie :) niestety tylko dzien potem coś zaczeło stukać regulowałem zawory jeszcze kilka razy lecz poddaje się i nie wiem w czym tkwi problem silnik prze dregulacją zaworów lekko postukiwał ale teraz chodzi jak traktor. Jako że ciężko jest ten dzwięk opisać moze coś uda sie wywnioskować z filmiku do którego link znajduje sie poniżej. Z góry dzięki za odpowiedź. Mam nadzieje że wszystko dość dokładnie opisałem :)


  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 M30B30 '88
    Skąd
    Ząbki
    Regulowałeś tradycyjnie, czy mierząc luz na wałku? http://7er.pl/showthread.php/10426-m...-w-silniku-M30

    Apropos ciśnienia oleju, to widzę, że mamy ten sam problem, możesz sobie zajrzeć w mój temat http://7er.pl/showthread.php/14604-P...oleju-w-M30B30 Ja w tym miesiącu zabieram się za rozbiórkę pompy i sprawdzenie panewek. Jak na razie szukam miejsca, w którym mógłbym profesjonalnie zdiagnozować pompę oleju.
    Ostatnio edytowane przez martyman ; 07-03-2011 o 12:46

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar nspink69
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 730 88r.
    Skąd
    Olsztyn
    Regulowałem juz na każdy sposób i zawsze jest to samo no niestety ciężko gdziekolwiek znaleźć jakąś wskazówke co to może być dlatego dziś chyba bunia idzie na kanał i zrzucam miske olejową może to troche sprawe rozjaśni choć jak na moje oko niepokojący dzwięk wydobywa się z góry silnika ale już niemam pomysłów co to może być może jednak panewka lub sworzeń tłokowy. Jak coś ciekawego zauważe to napewno napisze ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    przeciesz mozesz odplaic auto bez gornej pokrywy i o sluchac co jej jest

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Myślę,że góra jest ok,stawiałbym na którąś z panewek korbowodowych,powinieneś to sprawdzić jak najszybciej,będziesz tak jeździć to po krótkim czasie wał szlak trafi.Z czujnikiem oleju raczej jest ok,silnik jest na wykończeniu.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    całkiem możliwe że panewke obróciło albo tulejka korbowodu jest wybita

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar nspink69
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 730 88r.
    Skąd
    Olsztyn
    Tak już wcześniej odpalałem bez pokrywy zaworów i góra wygląda ok znajomy stał obok i ma kurtkę w czarne groszki więc ciśnienie oleju też chyba ok ;) no cóż jak znajdę chwile czasu to zrzucam miche ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar nspink69
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    8
    BMW
    e32 730 88r.
    Skąd
    Olsztyn
    No więc panowie tak jak mówiłem tak i uczyniłem i wszystko stało się jasne. Panewka na pikerwszej korbie w strasznie słabym stanie w sumie to sam mam wątpliwości czy abu napewno tam siedziała panewka (zdjęcia zaraz odam). No i tu prośba o waszą opinie :) dodaje pare zdjęć z tej operacji i prosiłbym o wasze zdanie na temat tego czy wał koniecznie do szlifu, choć mi się wydaje że tak, jak waszym zdaniem wyglądają panewki główne na wale (też jest zdjęcie) czy też kwalifikują się do wymiany czy może nie. A no i jakiej firmy panewki doradzacie do buni.
    Panewki z pierwszej korby:




    No i główna :
    Ostatnio edytowane przez nspink69 ; 10-03-2011 o 03:40

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    nspink69
    Powiem Ci, że gały mi wylazły jak obejrzałem fotki. Według mnie powinieneś zrobić cały szlif wału, bo Twoje panewki chyba najlepsze lata mają zdecydowanie za sobą. Skoro wał już opuściłeś to chyba lepiej raz zrobić, niż np. za rok powtarzać operację, gdy reszta się wytrze.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    wal do szlifu jesli sie uda, nowe wszystkie panewki, i ten 1 korbowod do wymiany(od zajechanych panewek)
    albo sprobuj wal dobry znalezsc zeby nie szlifowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •