Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Głośniki - problem e65 z 2003

  1. #11
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Bartek760i Zobacz posta
    A czy przypadkiem w wersjach bez LOGIC7 (zwykłe hifi) w ogóle nie było głośników w tylnych drzwiach tylko były to zwykłe zaślepki?
    Tak, nic nie ma

    Cytat Zamieszczone przez PIRATTO Zobacz posta
    końcówka mocy w radiu padła (podobno częsty przypadek)
    Dokladnie tak jest a jesli sie ma Logic7 to czesto dochodzi tam wilgoc i to jest powodem psucia sie wzmacniacza a jesli glosniki przednie to wina radia

    Cytat Zamieszczone przez piotr e38 Zobacz posta
    mianowicie od jakiegoś czasu zaczęło mi przerywać radio, tzn. zanika na chwilę dźwięk(w tym samym momencie I-drive wraca do menu głównego), po czym po chwili wraca dźwięk i na I-drive, też wraca menu radiowe
    Tu nie bedzie problemu koncowki mocy, lecz modulu radia samecho w sobie, zanikajac w menu system go nie widzi, tak mi sie wydaje. Przyczyny to juz inna sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez piotr e38 Zobacz posta
    Drugi problem, to od jakichś dwóch dni przestała otwierać się szyba od strony kierowc
    Osobny problem
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar mrsiwek
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PIRATTO Zobacz posta
    Witam

    Bylem w łodzi w firmie Audiomania. Kolumny 122/128 hmm... jedno jest pewne od razu dobrze zdiagnozowali problem końcówka mocy w radiu padła (podobno częsty przypadek).
    Co do naprawy to już nie tak prosto byłem dwa razy (w sumie prawie 400 kilosów) i nadal buczy w głośnikach i co parę minut się wyłącza radio, (co prawda nie ich wina tylko złośliwość przedmiotów martwych, zepsuty był zamontowany tranzystorek)
    będę za tydzień u nich, maja załatwić nowe radio i przetestować je dokładnie w warsztacie i wtedy zamontujemy je u mnie, oby się udało:)
    Koszt około 300 zł, (nie liczę mojego paliwa i czasu!)

    Co do firmy to muszę powiedzieć, że jak na łódź to naprawdę niezły wypas, mają pasje do tego co robią, a z tego co mówili to naprawdę niezłe przeróbki robią (montaż logic7, monitory w zagłówkach, radia, nokia kids, alkantara, i ciekawostka komputer z dotykowym monitorem i internetem:) )
    Witam. Miałem podobny problem i... przerobiłem prawie cały system. ( Polecam Dźwiękolandie we Wrocławiu- gość jest sędzią w car-audio europejskim od 8lat :), oprócz niego pracuje dwoch gosci od Olejnika- jak dla mnie mega ekipa).
    Wracając do auta.... grał mi tylko głośnik środkowy i czasami w tylnych drzwiach. Wzmacniacz Logic 7 jak sie okazało był dobry. Padnięta była końcówa mocy z radia i porozrywana membrana w wooferze pod siedzeniem pasażera. Z nowym radiem był problem, bo żeby zagrało musi mieć te same oznaczenia co stare ( mega cieżko załatwić) więc zrobiliśmy przedwyjscie na wzmacniacz ( Rockford R300-4), nowe woofery Rainbow pod fotele, nowe gwizdki, skrzynia zamknięta z szybkim głośnikiem blaupunkta+ wzacniacz JBL GTO. Całość gra naprawde świetnie. Ciężko było wymyślić moduł, który oszuka Logic'a po wyłączeniu i zamknięciu auta- chodzi o to żeby po 2 min wyłączały się wzmacniacze itp. Moduł musi być o niskiej rezystancji wew. tak, aby ta śmieszna czujka przy klemie od aku nie widziała żadnego napięcia. A więc napięcie podłaczamy przed klemą a moduł przed wzmacniaczem Logic7. Sytuacje dodatkowo utrudniają światłowody... cokolwiek wypniemy np. moduł od radia i nic nie będzie grało ( obieg zamknięty ).

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez piotr e38 Zobacz posta
    Witam

    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten, bo mój problem jest deko podobny, a mianowicie od jakiegoś czasu zaczęło mi przerywać radio, tzn. zanika na chwilę dźwięk(w tym samym momencie I-drive wraca do menu głównego), po czym po chwili wraca dźwięk i na I-drive, też wraca menu radiowe. Nie ma reguły kiedy to się dzieje. Można zrobić 100 km i nic, a nieraz już po krótkiej chwili jazdy.
    Prawdopodobnie resetuje się magistrala MOST. Jeno z urzadzeń w ringu robi reset z powodu słabego sygnału i wylacza się ASK i radio. W disie jest procedura testu MOST - DIS po koleii zakłada tłumienie na poszczególne urzadzenia i mozna zdiagnozować które padło.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar FABIO80
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    55
    BMW
    E38 / E65
    Skąd
    SILESIA
    Cytat Zamieszczone przez wesley Zobacz posta
    Tylko wiedz o tym, że jak rozepniesz te kostki w drzwiach to wyskoczy Ci błąd poduszki, który trzeba będzie zresetować . Ja mam podobny problem tzn przerywały a teraz całkiem przestały grać głośniki prawy przód i oba w tylnych drzwiach, przy czym ustaliłem po odpięciu kostek, że nie dochodzi do nich sygnał wiec wszystko raczej wskazuje na problem z jednostką sterującą nagłośnieniem. Komputer nie pokazał żadnego błędu. Zastanawiam się nad kupnem tego elementu gdzie wsuwa się płytę CD, ale nie jestem pewny czy to właśnie to jest zepsute. Ciekawe czy ktoś już przerabiał ten temat??? (też mam wersje bez logic 7)
    Kolego rozwiazałeś ten problem bo mam to samo gra mi tylko głośnik w drzwiach kierowcy :(
    albo któryś z was koledzy miał ten problem

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    23
    BMW
    E32,E34 535,E34 525td,E34 4.0,6G!,E38 740,E38 735,E65 735,..
    Skąd
    podbeskidzie
    Kolego ja mam to samo ,na 100 % końcówka w radiu poszła w diabły a nawet na 101% mam znajomego co to naprawia tez do niego daje radio ,zmienia końcówki i gra jak dawniej,taki psikus nam Bawarczycy zrobili dam znać co i jak gra a zmienić końcówki muszę bo właśnie się biorę za zakładanie L7 wiec radio to podstawa.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65
    Skąd
    Lublin
    Witam. Ja mam także podobny problem jak to w E65 z Logic7 mianowicie końcówki mocy w radiu ASK zostały wymienione ale w dalszym ciągu mam taką sytuację, że podczas słuchania czy radia czy CD mam strzał w głośnikach i następuję wyciszenie całego grania. Po zwiększeniu głośności chwilę pogra normalnie i sytuacja się powtarza, już trochę zaczyna mnie to bulwersować zastanawiam się czy wymieniać końcówki także we wzmacniaczu bo jest taka opcja??? Nie wiem sam, mam także uszkodzoną zmieniarkę DVD Nav 2, która była zacięta i po zakupie nie można było włożyć do niej płyty znajomy elektronik ją odblokował płyta z mapami wskoczyła ale jej nie czyta i nie chce sama bez ingerencji wyjść z napędu. Może ktoś miał podobne symptomy ?
    Ew. jeżeli ktoś w okolicy Lublina miałby Nav 2 do podłączenia na testy lub wzmacniacz logic 7 beckera.

    Pozdrawiam

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Pablo, odłącz światłowód od Nawigacji i zrób pętlę aby go pominąć.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65
    Skąd
    Lublin
    Jutro postaram się to ogarnąć ale powiedz Mi czy jak zrobię pętle to wypinać pozostałe kostki czy tylko na tej ze światłowodem i drugie pytanie czy jak odłączę navi i zrobię wcześniej omawianą pętle to logic będzie grał ?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65
    Skąd
    Lublin
    Pętla zrobiona, światłowód został wyjęty z kostki NAV 2 i połączony koszulką termokurczliwą na chwile jest to dobre rozwiązanie ale muszę poszukać czegoś sztywniejszego bo przewód most jest dość sztywny i się przekasza. Co najważniejsze resetowanie audio ustało i gra pięknie. Czyli wina leży w uwalonym napędzie NAV 2 ale jeszcze po robię testy przez kilka dni dla pewności.

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    BMW
    E65
    Skąd
    LJA
    Witam, podobny problem wystąpił u mnie... mam nagłośnienie L7. Sytuacja wygląda tak, że jak słucham muzyki z pewną głośnością ok 40%, wszystko jest spoko, ale gdy chcę podgłosić to zaczyna "pluć" (przerywać) głośnik w drzwiach pasażera (średnio tonowy) oraz głośnik po tej samej stronie tyle ze z tyłu przy tylnej szybie (obok rolety). Podpinałem inny głośnik dla sprawdzenia i dalej to samo... Czy na 100% padła końcówka mocy w radiu? Proszę o odpowiedź, Daniel

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •