Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: M60 V8 wymiana poduszki silnika.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Unhappy M60 V8 wymiana poduszki silnika.

    Witam.
    Potrzebuje wymienic poduszke silnika od str. kierowcy w V8.Czy jest z tym duzo klopotow?Czy jest jakis sposob by to w miare łatwo i szybko wymienic?Ktos z Was to robil?
    Prosze o info.
    Problem jest taki ze od dawna jest gdzies wyciek plynu z ukladu wspomagania kier.(nie wiem gdzie bo tak ciasno tam ze nic nie widac,moze ktos wie gdzie tam pojawia sie najczesciej nieszczelnosc?) ktory zalewa wspomniana poduszke.Takze jej juz prawie niema.
    Help

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja wymieniałem - raczej nie ma tam nic skomplikowanego - trzeba jedynie silnik podnieść do góry (tylko nie pamiętam,czy koniecznie jest rozpinanie węży wodnych itp., ale wydaje mi się, że nie - musisz sprawdzić podczas podnoszenia).


    Może cieknąć z przewodów (połączenia części gumowej i metalowej) - często konieczny jest demontaż przewodów i zaciśnięcie od nowa w firmie dorabiającej przewody hydrauliczne.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    węże są hydrauliczne, trzeba je zakuć w firmie specjalizującej się w zakuwaniu węży hydraulicznych. Poszukaj u siebie w mieście powinna taka firma być.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Najbardziej mnie stresuje wymiana tej poduszki od str.kierowcy bo po tej jest duzo osprzetu. Od str.pasazera jest duzo miejsca i dostep od gory silnika.Jesli okaze sie ze trzeba zdezintegrowac caly osprzet silnika zeby ją wymienić to niedobrze.Potrzebuje informacji od kogos kto to zrobil u siebie przy takim silniku.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 07-03-2011 o 06:21

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Ja się bawiłem i powiem że łatwo nie jest. Żeby odkręcić górną śrubę to alternator poluzowałem i poszedł trochę do przodu, następnie ze 3 przedłużki i od góry jakoś wcelowałem. No i oczywiście silnik w górę.
    Pozdrawiam

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wymieniałem łapę silnika w M60, więc robota tuż obok - strona kierowcy.
    Mam kanał i podnośnik kanałowy 500kg to jakoś tam dało radę w 3 godziny.

    Generalnie jest tak:
    - alternator dobrze jest odsunąć, pompa wspomagania też może przeszkadzać
    - górną śrubę rzeczywiście najlepiej atakować od góry - potrzebne będą przedłużki i przeguby
    poza tym problemów raczej nie ma
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •