Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Dołożenie szyberdachu... czy się da?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    Dołożenie szyberdachu... czy się da?

    Witam
    w nowym aucie nie mam szybra nad czym bardzo ubolewam
    ale mam kompletny szyberdach ze starego auta
    czy jest mocno skomplikowane założenie go?
    wiem że trzeba wycinać karoserię, ale czy nie ma jakiś dodatkowych wzmocnień, czy nie trzeba przerabiać podsufitki (np czy nie jest za nisko)
    bo wiadomo mam podsufitkę bez dziury, to trzeba założyć z dziurą ;p
    czy bardzo skomplikowane jest podpięcie go? bo musi być on pod moduł komfortu dodatkowo podpięty prawda?
    pozdrawiam
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Moim zdaniem łatwiejsze byłoby przełożenie całego dachu niż wycinanie otworu. Dla kumatego blacharza to nie jest problem, choć roboty trochę będzie, bo przed odcięciem starego dachu należałoby pospawać na sztywno karoserię wewnątrz żeby się nie "rozjechała". Reszta to pikuś, Pan Pikuś :D

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    tuczi, po tym co piszesz wydaje mi się że otwór to chyba jednak prostsza sprawa ;p
    tamten dach mam niestety pokrzywiony ;/
    znalazłem jednego fachowca od szybrów w Szczecinie, poszedł mail, zobaczymy co odpisze
    ciekawi mnie czy przy wycinaniu trzeba demntować całe wnętrze i malować cały dach, czy może jest jakaś mniej inwazyjna metoda i czy nie osłabi mi to konstrukcji dachu
    normalnie są jakieś wzmocnienia w poszyciu czy po prostu zwykła ziejące dziura?
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Sailiplus na wieczór mogę zrobić pare zdjęć dachu bez podsufitki jak chcesz z tym że E32 a jak widzę z podpisu to masz e38 jeśli Cie to urządza to napisz mi na PW zdjęcia zrobie

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Problem polega na tym, że (pomijając ewentualne wzmocnienia o których i tak nie wiem) jak sam możesz zauważyć otwór na szyber nie jest tylko otworem ale ma też zagięty do środka rant, który notabene jest wzmocnieniem poszycia dachu, a bez którego blacha będzie tylko blachą i będzie się fałdować. Wszystko byłoby prostsze gdybyś chciał wstawić taki szyber jak kiedyś wstawiało się do Maluchów, Dużych Fiatów i Polonezów, ale obaj wiemy, że nie o to chodzi.
    Moim zdaniem - wstawienie szyberdachu po Twojej myśli jest niewykonalne, ale to tylko moja (niefachowa) opinia i mogę się mylić ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    ale w sumie jak by wyciąć w dachu dziurę i w nią wspawać szyber wraz ze wzmocnieniem dodatkowym na spawach w sensie dookoła szyberdachu 10cm w zapas i to w spawać ale to byłoby kosztowne + malowanie całego dachu

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak jak tuczi napisał,gra nie warta świeczki,wzmocnienia są inaczej skonstruowane niż w zwykłym dachu,zagięcia rantów otworu są niewykonalne w warsztatowych warunkach,jedynym wyjściem jest pozbycie się auta i zakup z szybrem,szkoda psuć samochód przespawywaniem dachu lub wycinaniem i wstawianiem szybra.Trzeba było wziąć to pod uwagę przed zakupem auta;)
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 05-03-2011 o 17:18
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Problem polega na tym, że (pomijając ewentualne wzmocnienia o których i tak nie wiem) jak sam możesz zauważyć otwór na szyber nie jest tylko otworem ale ma też zagięty do środka rant, który notabene jest wzmocnieniem poszycia dachu, a bez którego blacha będzie tylko blachą i będzie się fałdować. Wszystko byłoby prostsze gdybyś chciał wstawić taki szyber jak kiedyś wstawiało się do Maluchów, Dużych Fiatów i Polonezów, ale obaj wiemy, że nie o to chodzi.
    Moim zdaniem - wstawienie szyberdachu po Twojej myśli jest niewykonalne, ale to tylko moja (niefachowa) opinia i mogę się mylić ;)
    To co mówi Tuczi to prawda... Niewykonalne jest zrobienie tego w ten sposób w jaki byś chciał i do tego jeszcze zeby "nie malować dachu" troche się uśmiałem... Jedyne wyjście to wstawienie całego dachu + malowanie całego dachu przednich słupków oraz tylnych błotników (chyba ze komuś sie uda zmieścić do ranta....)
    Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie jak mógłby wyglądać dach gdyby go trzeba było wycinać robić prowadnice od środka, ranty itd.... Przecież wystarczy ze raz ręka się zachwieje i będzie krzywo... Bardzo chciałbym zobaczyć u kogoś taka robotę:)
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli zrobi Ci to profesjonalna firma to malowanie nie będzie konieczne. Wstawiają już różne szyberdachy, nawet elektryczne, panoramiczne itd.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    Ja myślę, że taki producent nie robił dwóch wersji nadwoziowych z szyberdachem i bez. To trochę nielogiczne, aby do szyberdachu przestawiać wzmocnienia dachowe. Wydaje mi się, że są tak rozmieszczone, że fabryczny szyber można wstawić bez ingerencji we wzmocnienia i lakier(oczywiście poza zabezpieczeniem wyciętych rantów). Musisz zrzucić podsufitkę w swoim, pomierzyć umiejscowienie szybra u kogoś kto ma i jeśli jest tak jak mówię, to po sprawie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •