Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Dołożenie szyberdachu... czy się da?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja też mam cały kompletny szyber z poprzedniej e38, dlatego mnie kusi ;p
    jak dotrę do starej to ściągnę podsufitkę i sprawdzę jak to wyglądało firmowo
    można to chyba zrobić w ten sposób: wyciąć mniejszy otwór o kształcie prostokąta naciąć na rogach i zagiąć do środka by powstało to wzmocnienie i zaspawać albo wspawać kawał blachy dookoła otworu jako zagięcie wzmacniające
    samochód i tak zamierzam malować więc z tym nie byłoby problemu, po prostu zgrałbym dwa terminy
    tylko nie chcę osłabiać konstrukcji, ani całego dachu wycinać

    aha dostałem odpowiedź od firmy montującej szyberdachy w Szczecinie, zresztą bardzo wyczerpującą:
    "Montaż oryginalnego szyberdachu jest niemożliwy."
    muszę poszukać jakiejś innej firmy i pogadać ze swoim mechanikiem ;/
    chyba że nieoryginalny... albo w ogólę panoramę sobie dać...
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    a nie lepiej zamiast nacinać to zagiąć na gorąco mniejsza możliwość wdania się korozji będzie
    Pozdrawiam

  3. #13
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja się zastanawiam tylko czy ten szyberdach aż tak Ci jest do życia potrzebny?
    Ja mam już 3 auto z szyberdachem ale jakoś go nie używam :D
    Jak słońce świeci to nie otwieram bo grzeje w dynie, jak deszcze .... no wiadomo, że nie, jak zima- też nie.
    Dla mnie to zbędny bajer, teraz mam jedyny plus z szyberdachu, że mam solardach i wentyluję mi wnętrze z energi pobranej przez ten solar.
    Mi byłoby trochę szkoda ciąć blachę.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja w lato jak było ciepło a słońce nie grzało mi po głowie to często jeździłem z otwartym
    a pozatym popatrzyłem na poprzednią że tam jest, potem spojrzałem na nową i mi się smutno zrobiło że ta szybra nie ma ;/
    to jest jak z elektryczną tylną kanapą, chciałbym mieć, ale używana będzie sporadycznie :) albo z multifunkcyjnym podłokietnikiem z tyłu - czyli po co nam drugi telefon w aucie :D a jednak niektórzy pozakładali mimo iż nigdy go nie użyją :)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokladnie jak Evan pisze, ja bardzo bardzo malo korzystam z szyberdach, latem swieci po glowie, wcale niejest chlodniej, szumi jak jedziesz, (lepiej wlaczyc klime) zostawiasz z otwartym to kurz do srodka leci, osobiscie gdybym w moim aucie niebylo szyberdach to nawet w najmniejszym stopniu bym nie żałował

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Pewnie że da się, ale po co? Wyciąc trzeba z dawcy z zakładką razem z rantami. Tam są jeszcze prowadnice które trzeba wspawac w nowy dach, do tego odprowadzenie wody pod auto i elektryka. No i pomalowac. Roboty sporo i trzeba miec pojęcie nie tylko o blacharce, ale też o elektryce w e38. Trudno będzie znaleźc takiego fachowca żeby to poskładał do kupy i żeby działało. O wiele łatwiej zepsuc tak, żeby nie przypominało niczego.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    monster_pl

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Saillupus napisz do użytkownika tiron ,wykonał u siebie taki manewr i z tego co pamiętam skończyło się na zmianie całego dachu , ale co do szczegółów musisz zapytać .

    Marek.

  8. #18
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    A jasne,że się da :)
    Zarówno poprzednia jak i obecna dostają "inplanta" w postaci szyberdachu.Ale zapomnij kolego o wycinaniu otworu w dachu-ori szyber ma wywinietą warge,na którą naklejana jest uszczelka.Najlepszym sposobem jest wycięcie dachu i wstawienie nowego.Oczywiście sa to większe koszta bo blacharka plus malowanie ale bedziesz pewniejszy.No i najważniejsza sprawa-odplywy w przednich slupkach!!O ile w tylnich wystarczy poprowadzić dwie rurki o tyle w przenich nie da się tego zrobić.Slupki bez szyberka mają wypełnienie jakąś pianką.Blacharz zapomnial u mnie wydlubać sobie piankę i efekt byl taki,że jak padało to woda zbierala sie w slupkach i zamiast spokojnie odpływać wlewala się orworkami do auta :(....na szczęście obecny samochod trafia w lepsze ręce i nie będzie popelniony drugi raz ten sam błąd ;)
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    jasne ze sie da, mozna nawet z i zrobic iL o czym juz wiemy, ale wracajac do tematu czy warto, w lecie nie otworzysz bo Ci sie glowa zagotuje od slonca, w zimie zamarznie itd. Daj sobie luz.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Właśnie szkoda ciąć i tak dobrze zrobione nie będzie no ale jak kolega zrobi ten tuning i jego bema sie pojawi gdzieś na aukcji to trzeba bedzie uważać :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •