Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 94

Wątek: wymienilem olej - 100km i zaczyna smierdziec benzyna..

  1. #81
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Tak widzialem Michale i sprawdzalem przez interfejs :D


    Norbitor dobre okreslenie :D u mnie jest cykanie, ktore swiadczy o tym, ze wtryski wala na jana = uszkodzony czujnik indukcyjny. Jutro postaram sie u mojego mechaniora znalezc cos na podmianke i dam znac jak poszlo :)


    Michal jakie spalanie masz w trasie lecac 500km predkoscia 140-160km/h oraz jakie spalanie masz jadac 90-120km/h no i oczywiscie w miescie srednio oszczednie?
    U mnie po kolei 14-15litrow lpg/12-13litrow lpg/17lpg przy czym butowanie swiatla-swiatla okolo 22litry lpg :D ile dales za czujnik gdzie kupiles i kurcze podaj linka jak sie naprawia o ile go posiadasz bo nie moge znalezc w google ;p
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 15-04-2011 o 23:04

  2. #82
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    U mnie po kolei 14-15litrow lpg/12-13litrow lpg/17lpg przy czym butowanie swiatla-swiatla okolo 22litry lpg :D ile dales za czujnik gdzie kupiles i kurcze podaj linka jak sie naprawia o ile go posiadasz bo nie moge znalezc w google ;p
    U mnie czujnik okazał się dobry, nowy kupisz tylko razem z kablami WN (ja go sprawdzałem żeby się upewnić czy nie muszę kupić kabli z czujnikiem bo wymieniałem kable).

    Spalanie przy 120 km/h na tempomacie mam rzędu 12 - 13 lpg (parę razy mierzone na odcinku 200 km autostrady A4).
    Przy 160 - 180 km/h odnotowałem raz 19 lpg ale wtedy jeszcze miałem niezregenerowane wtryskiwacze, reduktor złe ciśnienie i auto paliło więcej.
    Po Wrocławiu to tak mam 24 - 30 litrów LPG zależy jakie odcinki przeważnie robię krótkie.
    Jak jeździłem w mniejszych miastach też z korkami po drodze, np. Jaworzno -> Mysłowice -> Katowice to miałem ciągle około 16 lpg.

    Myślę że od wymiany czujnika spalanie jakoś bardzo nie spadnie bo podczas jazdy na tych samych obrotach i tak komputer ustawi mieszankę tylko że w ten sposób rozwala właśnie mapę benzyny. Tym bardziej że Ty wtryskiwacze masz bardzo dobre i spokojnie sobie radzą z 2-3 ms czasami tylko ciężko to ustawić na takich czasach (komputer benzyny musi korygować i rozwalać sobie mapę).

  3. #83
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    No powinny sobie poradzic z 2-3 ms, ale raczej sobie nie radza :D albo az taki dobry w regulacji nie jestem hehe, a spalanie masz troche duze ;p

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    a spalanie masz troche duze ;p
    czemu duże?

  5. #85
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    No to po miescie, 24-30 to masakra, ale reszta ok. Mi nawet we Wroclawiu wychodzi 22 moze jak latam. Korek korkiem, ale na wiekszosci drog idzie sie rozpedzic do 70 i leciec tak sobie majac spalanie 8 litrow :D

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    No to po miescie, 24-30 to masakra
    ale ja liczę takie trasy typu, odpalam auto przejeżdżam zimnym 2 km, zatrzymuje się na godzinę i zaś jadę 2 km. Potem następnego dnia to samo.

  7. #87
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Aaa no to rzeczywiscie moze wyjsc spalanie 22 w takiej sytuacji ;) az takich krotkich tras to ja nie robie ;)

  8. #88
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Yooo dzisiaj podmienilem czujnik i czasy z 3.1 skoczyly na 5.4 przy prawie rozgrzanym silniku :D wnioskuje, ze znow musze mape pb resetowac zwierajac klemy i od nowa zbierac -_-.. Rowniez blad zbyt duzych dysz znikl ;)


    A i juz wiem dlaczego czasy wtryskow benzyny sie roznia podczas przelaczania na gaz. Musze skalibrowac od temperatury. Na dniach trasa wiec wszystko zrobie i dam znac jak lata.

    Mam nadzieje, ze rowniez spalanko spadnie troche :D

  9. #89
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    Yooo dzisiaj podmienilem czujnik i czasy z 3.1 skoczyly na 5.4 przy prawie rozgrzanym silniku
    No i jesteś kolejnym przykładem tego że czasy w M30 mają na jałowym wynosić tyle ile mówię :) A NikosWariat pisał mi kiedyś że czasy na jałowym w okolicach 5 ms to na pewno uszkodzone auto :)

  10. #90
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Moze w V8 sa takie male, ale mnie nie dziwi, ze nasza stare poczciwe M30 ma takie dlugie :)


    A pozostali panowaie udzielajacy sie w tym temacie jakie macie czasy? Komputer nie sygnalizuje uszkodzenia tego czujnika wiec wnioskuje, ze wiele osob nawet nie wie, ze ma go uszkodzonego.



    Reset ustawien, kalibracja, 40km na benzynie, autoadapcja wlaczona, 10km na gazie:

    http://img263.imageshack.us/img263/3073/34192602.png

    Bez ingerencji w mnoznik ;)


    I jedno pytanie odnosnie zebrania pelnej mapy benzynowej. Jechalem sobie 100 i przyspieszalem co jakis czas o 5 i sie uczyla, ale 140 to maks na moich lesnych drogach wiec czy moge wrzucic sport badz M i na 3 bieg i douczyc ja czasow na wyzszych obrotach jadac powiedzmy 140 na 3 biegu? Wtedy ma dosyc duze obroty, czy mija sie to z celem i jest zle? W instukcji kaza na 4 biegu jechac, ale chyba nie biora pod uwage, ze na 4 to ja 240 mam przy koncowce obrotow :D. Jak to robiliscie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •