Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 94

Wątek: wymienilem olej - 100km i zaczyna smierdziec benzyna..

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    Moja diagnoza jest taka że masz wysokie ciśnienie bo masz te słabsze matrixy teoretycznie do 30 KM / cyl, więc trzeba było podnieść żeby działało. To by wszystko działało gdyby nie uszkodzony czujnik indukcyjny na cylindrze który bardzo skraca czasy wtrysków (do 2-3 ms) i matrix przy tak dużym ciśnieniu nie daje rady na tak krótkim czasie. Jakbyś miał normalne czasy to by było ok. Adaptacje i ustawienia głupieją bo przy bardzo wolnej jeździe lekko naciśniętym pedale masz czasy wtrysków 2 ms i nawet trochę mniej... to matrix głupieje i cała kalibracja się sypie.

    Sprawdź czujnik:

    wystarczy go wypiąć: po wypięciu czas wtrysku ma zmaleć około 2 x jeśli nie zmaleje czujnik jest uszkodzony.
    Gdzie ten czujnik jest? Zapodaj fotke.


    Seban wczoraj ustawiam fure, zebralem 25km ladna mapke pb, zmieniam na gaz wszystko git troche muli to podnosze mnoznik na calej prawie lini na 1.2 i jeszcze ciut muli to podnosze na srodku na 1.3.. Ty po 60km odpalam benzyne silnik zle dziala 600 obrotow.. Przelacza sie na gaz jest git.. 60km wystarczylo, zeby mi gaz spieprzyl znow mape pb..... Ja mam chyba cholernie ubogo.. Zobacze jak bedzie dzisiaj, ale cos czuje, ze skonczy sie na mnozniku 1.4 i resecie mapy benzyny ehh..

    A jak sie sprawdza cisnienie na reduktorze, owszem widze tam imbus, ale nie ma zadnej skali, a to co jest w programie niekoniecznie jest prawda, bo tam sie to cisnienei wprowadza recznie. Na max bucie spada mi apropo z 1.22 do 1.04 wczoraj przy 160 wiec chyba nie jest zle :D tylko te dyszki zalewaja. A filtr masz zacny i dobry pomysl na rozdzialke w sumie. Ja mam filtr z dwoma wyjsciami i nigdzie go nie moge znalezc oprocz linka Adriana i zamawiam 2 sztuki od razu -_-

  2. #72
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ciśnienie aktualne widać w prawym górnym rogu w programie do staga.
    Ciśnienie się reguluje na reduktorze - na forum ac masz ciśnienie 1,33 na odpalonym silniku a w programie masz 1,22.
    Podreguluj reduktor na 1,22.

    Czujnik to taki pierścień na przewodzie zapłonowym od 6 cylindra przy kopułce.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Czujnik to taki pierścień na przewodzie zapłonowym od 6 cylindra przy kopułce.
    a podłączony jest tam gdzie czujnik położenia wału - obok niego. Do listwy która jest nad wtryskiwaczami benzynowymi z kablami elektrycznymi które idą do nich.

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    To cisnienie co widac to straszie lata od 1.3x do 1.2x podczas jazdy i sam nie wiem, ktore jest prawdziew i, w ktora strone przekrecic zawor ;p

    A co do czujnika to chozdi o miejsce gdzie sa te 3 wtyczki jakies 10 cm od kopulki?
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 11-04-2011 o 21:53

  5. #75
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To ciśnienie się ustawia na zagrzanym silniku i wolnych obrotach na lpg.
    Wtyczki są pod kolektorem do czujnika wału i impulsatora.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    a podłączony jest tam gdzie czujnik położenia wału - obok niego. Do listwy która jest nad wtryskiwaczami benzynowymi z kablami elektrycznymi które idą do nich.


    1. Tak wiec wtryski na rozgrzanym gazie po 500 km pracowaly na 2.1. Po zgaszeniu wypieciu tego czujnika odpaleniu znow pracowaly na 2.1. Nadal nie wiem gdzie ten drugi czujnik, ktory mialem sprawdzic ( polozenia rozrzadu czy jakos tak, gdzie on jest i jak ma sie auto zachowac po odpieciu? ;p )

    2. Po 500km i podnoszeniu mnoznika o 3mm co 50km doszedlem do mnoznika 1.3 przez 1.5 konczac na 1.1 i nadal jest 1cm ubogo.. W sumie nie zauwazylem zmian..

    3. Podczas kickdowna cisnienie spadlo maks 0.9 przy 160km/h wtedy tez w tych okolicach ta zielona latajaca kropka zmienila sie na chwile na niebieska - rozumiem ze braklo gazu, ale dlaczego nie pikal, ze zmienia na benzyne na chwile?

    4. Jak podczas jazdy zielony punkcik jest 2cm od lmapy benzyny to po przelaczeniu na benzyne powolutku mknie w strone mapy benzyny zatrzymujac sie w okolicy 3mm od mapy benzyny czyli ewidentnie jest za ubogo.

    5. Czasami wtrysk gazu to 12 a benzyny 7.

    6. Jade na gazie wtrysk benzyny 6ms, gazu 8ms. Przelaczam na benzyne wtrysk benzyny podskakuje na 7.4. Wlaczam gaz spada znow na 6. Dlaczego? Czy on nie powinien byc zawsze identyczny?

    7. Meritum problemow to wedlug mnie uszkodzony czujnik indukcyjny - teraz pytanie ostatnie. Jakie macie u siebie czasy wtryskow na rozgrzanym jalowym i jadac 120 na najwyzszym biegu. Wiem, ze to kiepskie porownanie, ale innego nie mam. U mnie 2-3 jalowy oraz 6-8 przy 120km/h.

    8. Cisnienie w programie nie wiem jakim cudem mi sie zmienilo na 1.33. Wrocilem szybko do 1.22. Nie zmniejszalem na reduktorze bo nie mialem kiedy no i jest wszedzie ubogo wiec czy zmniejszenie cisnienia gazu pomoze?


    9. Ten czujnik indukcyjny dziala przez kabel? Jak on dziala? Jak zmienialem kable gosciu sciagnal jeden kabel z wtyczki, ktora wchodzi do kopulki i nakladal ten czujnik, moze cos zrabal?
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 15-04-2011 o 20:25

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    7. Meritum problemow to wedlug mnie uszkodzony czujnik indukcyjny - teraz pytanie ostatnie. Jakie macie u siebie czasy wtryskow na rozgrzanym jalowym i jadac 120 na najwyzszym biegu. Wiem, ze to kiepskie porownanie, ale innego nie mam. U mnie 2-3 jalowy oraz 6-8 przy 120km/h.
    ja mam około 8 ms przy 110 km/h. Przy 120 km/h miałbym pewnie więcej. Pewnie około 9 ms. Na jałowym tak jak pisałem okolice 5 ms. Czy odpinałeś ten czujnik i robiłeś test ile skróci na jałowym? Bo pewnie nic nie skróci (jeśli jest uszkodzony). Na ucho praca silnika bez czujnika nie jest zbytnio różna - prawie to samo.
    Odepnij czujnik zobacz czas, podepnij czujnik zobacz czasy.

    Aha i jeśli okaże się wadliwy to zamiast kupować można go ZROBIĆ. Jest gdzieś instrukcja w necie.

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Tak odpinalem i podpinalem gaszac auto, zero roznicy. Jutro sprawdze na trasie dokladniej.

  9. #79
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    Tak odpinalem i podpinalem gaszac auto, zero roznicy. Jutro sprawdze na trasie dokladniej.
    E32 ma samo diagnozę po kodach błyskowych.
    Można podpiąć kontrolke "check" i czytać lub kasować błędy pedałem gazu.
    Jeżeli czujnik indukcyjny będzie walnięty to od razu to pokaże.
    Przy uszkodzonym lub wypiętym czujniku silnik pracuje "full group", a gdy sprawny "semi sequent"
    (0o=[][]=o0)

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    Tak odpinalem i podpinalem gaszac auto, zero roznicy. Jutro sprawdze na trasie dokladniej.
    ale sprawdzałeś na ucho czy po czasach wtrysku wyświetlanych w interfejsie od gazu? Jeśli to drugie i nie było różnicy to na 100% padnięty czujnik. U mnie różnica jest ponad 1,5 raza. Dawałem linki do screnów, silnik nie całkiem rozgrzany czujnik odpięty i wpięty. Widziałeś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •