Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 94

Wątek: wymienilem olej - 100km i zaczyna smierdziec benzyna..

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    Wydaje mi się że te problemy z gazem to macie przez złe korekty po temperaturze to nie jest taki łatwe do ogarnięcia bo np. jest czujnik temperatury gazu i co on mierzy? Nie mierzy dokładnie temperatury gazu bo jadąc w trasie taki czujnik się chłodzi i pokazuje za mało a jadąc w korku grzeje od komory silnik i pokazuje za dużo. To ogólny problem aut z gazem, jest parę rozwiązań tego problemu mi wymiana czujników na lepsze.

    Pozdrawiam
    Hehe o tym samym wczoraj pisałem z Aru na gg. U niego temp nie schodzi poniżej 50*C a to trochę dziwne. Najlepszy czujnik to robiony samemu (mam taki to temp zmienia się bardzo szybko) auto wtedy dużo lepiej chodzi.

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    W tescie 03 mam spalanie. Przelecialem wszystkie 21 opcji i nie widzialem nigdzie czasu wtrysku. Ten co podaje to jest tak jak mowisz ze Stag'a.

    Przywroce mnoznik gaziarzy i sprobuje ustawic gaz.. Zobaczymy jak pojdzie. Ale to jutro po regulacji zaworow..

  3. #53
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Moje czasy to od 4,2 do 4,8 w zależności od temp zewnętrznej i sinika i jego kaprysu. Najczęściej ok 4,6

    Na PB mam tak samo jak na Lpg.

    Jak wejść w testy?

    Instrukcja jak podpiąć sondę do stag:



    Jeśli chodzi o ultradźwięki to ja swoją sondę wsadziłem do myjki ultradźwiękowej w celu usunięcia z niej kamienia który się osadza i utrudnia odczyt ( główny powód padania sond ).
    To był eksperyment i się sprawdził bardzo dobrze. Sonda zaczęła ładnie pracować. Wcześniej pracowała wolniej i nie schodziła do prawidłowych wartości.

    Przy za małym mnożniku rzeczywiście nie chciał sobie sam podciągnąć ale jak był sporo wyżej to sobie to nieźle radziło.
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 08-04-2011 o 11:49

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    I pytanie, jak wymieniam filter odkrecam weze to leci gaz. Reduktor ma blokade na zgaszonym czy musze zamknac butle i spuscic gaz z calego ukladu zeby wymienic filterek?

    A widziales moje dane korekty? Jak dam mnoznik nizej niz ten na zdjeciu to autoadapcja nie daje rady tego wyregulowac.. Wogole skoro ja sam musze mnoznikiem regulowac to dochodze do wniosku, ze ta autoadapcja jest bez sensu bo wystarczy wsiasc w auto jako pasazer i dostosowac mnoznik i mamy gaz ustawiony ( po zmianie mnoznika usuwasz mape lpg? )

    Sebak jakie masz temperatury gazu i czy ktos wie co z tym moim ukladem chlodzenia ze wentylator prawie caly dzien mi z silnikiem chodzil? Jak to jest u Was?


    Edit: A gdzie jest wiazka dme i po co mi wiedziec, ktory to pin skoro i tak mam do czarnego sie dolutowac? :D
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 08-04-2011 o 10:53

  5. #55
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja w butli nie zakręcałem ale w poprzednim aucie musiałem. Zaleca się zakręcenie.
    Jak zakręcisz to odkręcasz filtr i czekasz aż zejdzie gaz, jest go trochę więc cierpliwości.

    Też mam dużą temp gazu ale do tej pory nie przyglądałem się na ten parametr. Zobaczę jak to wygląda w czasie jazdy. Ostatnio na postoju koło 50 stopni było.
    To było przy otwartej masce, aż się boję pomyśleć ile jest przy zamkniętej.
    Ja nie mam klimy i tylko samą wiskozę na dodatek walniętą i chodzi prawie cały czas.
    Czekam kiedy kolega wyciągnie mi drugą.
    Temp na dworku wczoraj już była powyżej 20 stopni i ma prawo się silniczek bardziej grzać.

    W twoim przypadku nie powinieneś schodzić z mnożnikiem w dół bo twój sterownik z tego co widziałem dostaje za mało gazu przez co masz takie korekty że brakuje już skali. Zwiększ mnożnik i zobacz co się będzie działo.
    Ja mam korekty na zielono bo dostawał za dużo gazu i trzeba odjąć. U ciebie jest odwrotnie.
    Teraz jestem w fazie testów. Jak skończę się bawić to pokasuję wszystko i na nowo ustawię na porządnie.

    Zmienię miejsce czujnika temp gazu i też będę obserwował jak się auto zachowuje. W tej chwil prawie dotyka obudowy filtra oleju.

    Wiązka i sterownik jest po prawej stronie komory silnika w skrzynce ze sterownikami. Cztery śruby na gwiazdkę dużą i wszystko jest na wierzchu.
    Sterownik pierwszy od ściany grodziowej to ster PB.
    Ja mam obok wepchnięty stag.

    Pisałem o czarnym i pinach bo tam są trzy ekranowane wiązki od różnych czujników.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aru89 Zobacz posta
    W tescie 03 mam spalanie.
    a ile pokazuje Ci test 03 w takim razie? Bieg jałowy silnik nagrzany, benzyna.

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    03 to jest spalanie na godzine chyba to pokazuje 2.6 litra - okolo.

    Dzisiaj 3 godziny filtra szukalem potrzebuje takiego co ma wejscie 16 i wyjscie 2x12 i nie ma nigdzie lol ide na allegro. Wgralem mnoznik gaziarzy i jezdzilem dzisiaj:

    http://img16.imageshack.us/i/capture08042011165943.jpg/

    Seban, ale jak moge miec za malo gazu jak zielona sie prawie pokrywa z niebieska..................... Fakt, ze to sie zgadza benzyna widzi za malo i zalewa mi rano benzyne wiec zgadza sie, ze silnik za malo gazu dostaje. Zobacz sobie dzisiejsza mape. Dziwne jest to, ze ten mnoznik robil mi gaziarz i prawie sie pokrywala mapa gazu i benzyny, a teraz przy takim samym mnozniku i ustawieniach jest duzo mniej gazu. Cos sie stalo, ale co?

    Temp gazu wlasnie z trasy mam 61, a wisko dzisiaj caly dzien mi sie krecilo. Ono obciaza bardzo silnik.. Moze cos uszkodzic wiec wymieniaj szybko. Kablami sie zajme jutro bo dzisiaj taka pogoda ze maski nie idzie otwartej utrzymac :D
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 08-04-2011 o 20:06

  8. #58
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bardzo ważna sprawa.
    Wejdź w korektę od obrotów i wyzeruj wszystkie pola jak nie masz tego zrobionego jak nie korzystasz z ISA .
    Jam masz nałożone korekty i do tego ustawiłeś mnożnik jak gaziarze to będzie lipa.

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Po wczytaniu ustawien badz po usunieciu map korekty same sie zeruja :) ale dlaczego jest za ubogo skoro kreska sie pokrywala, a teraz dlaczego jest za ubogo na ustawieniach gaziarzy na ktorych bylo prawie dobrze wczesniej.


    Gdzie kupie filtr 16 -> 2x 12? bo nigdzie nie moge dostac ;/

  10. #60
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    chłopaki jedno krotkie pytanie, podepne sie pod ten temat, bo nie widze sensu zakładac nowy.komp wyrzucil mi niski poziom oleju w silniku.jednak nie pali sie czerowona lampka od oleju a na zimnym silniku na bagnecie jest praktytcznie idealnie pomiedzy min a max... cos moge zrobic zeby komunikat zniknal, czy tylko olej wymienic?
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •