Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 94

Wątek: wymienilem olej - 100km i zaczyna smierdziec benzyna..

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Hej, nie mam silniczka krokowego co za tym idzie nie mam linki gdyz wszystkim steruje EML. Co prawda mozna niby cos tam regulowac, ale nie radze tego ruszac. To sa zbyt delikatne parametry, aby bawic sie tak ot sobie. Moj mechanik mowi, ze pod kompem ewentualnie moglby sprobowac to wyregulowac, ale na ucho to nawet sie nie podejmuje, a siedzi w bmw 15 lat.


    Wiem, ze ciezko jest wyregulowac gaz, ale nie mam wyboru. Ewentualnie tak jak Adrian mowil ;).


    Co do poduch silnika, jak mozna je sprawdzic?

  2. #32
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak nie masz silniczka to wymyj eml. Wszystkie silniki z którymi miałem do czynienia m20 i m30 lekko miały wypadające zapłony. Nie było na to lekarstwa. Wymiana układu zapłonowego, regulacja i docieranie zaworów, kompresja ok, wszystko sprawdzone i dalej czasami zatelepało lekko.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    A moglbys na jakims zdjeciu zaznaczyc gdzie rozkrecic i gdzie wymyc? Bo nie bardzo mam pojecie co tam zrobic ;)


    Nom ponoc te silniki sa produkowane od 8x ktoregos i od tamtej pory az do 94 nie bylo w nich nic zmieniane, ponoc maja prawo tak pracowac i nigdy tego idealnie sie nie porobi gdyz to stara konstrukcja.


    Czy moglby ktos dobrym sprzetem nagrac jak pracuje jego silnik? Minute + na koncu przygazowac pare razy do 3-4 tys?
    Szukalem na youtube, ale jakos tak do dupy to ponagrywane i nic nie slychac..
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 02-04-2011 o 08:48

  4. #34
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...76&hg=13&fg=15

    Zdejmujesz ruję między eml a przepływomierzem. Myjesz element, który zamyka przepływ powietrza do kolektora ( okrągła klapka w eml średnicy dolotu ). Po zdjęciu rury i zajrzeniu zobaczysz pełno syfu czarnego. Trzeba to dokładnie usunąć.
    Po myciu niestety ponowny reset kompa by się przydał.

    Zabieg mycia powinno się powtarzać co jakieś 30 tyś kilometrów.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 02-04-2011 o 09:40

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Ciekawe, moze to pomoze. Jutro sie tym zajme ( chyba ze dzisiaj przestanie padac ^^ ).

    A jak mozna sprawdzic poduszki silnika?

  6. #36
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jedna osoba do kanału i łapie ręką za poduszkę a druga za pedał gazu. Można zaciągnąć ręczny i wrzucić bieg. W zależności która poduszka to albo 1 albo wsteczny. Popuszczać sprzęgło aby wprawić silnik w ruch. Lampka i obserwowanie czy nie jest podarta.

  7. #37
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    I jak po zabiegu czyszczenia przepustnicy?

    Podziekowanie dla kolegi za informacje na temat nowego softu do staga 300+. To naprawde dziala. Tego mi wlasnie brakowalo w sekwencji czyli prostego zbierania mapy i korekcji automatycznej.

    Dla posiadaczy stag 300+ polecam aktualizacje firmware sterownika do wersji 7 z ISA 2 i uaktywnienie tej funkcji.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Siema, jutro sie za to biore.


    https://forum.ac-sa.eu/viewtopic.php...p=27659#p27659

    Mi tak dziala ISA.. Jak u Ciebie?


    Napisz krok po kroku jak aktywowales ISE ;)

  9. #39
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co do isa.
    Po polaczeniu sie ze sterownikiem klikam na napis autoadaptacja w prawym gornym rogu. Otwiera sie okienko.
    Zaznaczam ptaszkiem autoadaptacja czy jakos tak.

    Uwaga.
    Silnik musi byc nagrzany i jakies 15 l pb.
    W tym momencie auto bedzie jezdzilo tylko na pb do momentu zebrania mapy w przedziale do 3,5 tys obrotow.

    Wziolem laptopa do auta i w droge. W oknie autoadaptacji jest w dolnej prawej jego czesci napis stan. Klika sie na niegio i pojawia sie okno za ktore powinni dostac nobla.
    Okno podzielone jest na wiele prostokatow.
    W casie jazdy staramy sie utrzymywac pewne obroty tak aby wskaznik znajdowal sie w danym prostokacie przez jakis czas do momentu zapalenia sie prostokata na kolor niebieski.wybieramy nastepny prostokat i tak dalej.
    Ja staralem sie najpierw wypelnic pola z wyrzszych obrotow schodzac na nizsze.
    Aby auto sie przelaczylo na pb musi byc na niebiesko caly dul mapki do 3,5 tys obrotow.
    Kolejnym ulatwieniem jest asystent ktory dzwiekiem informuje na jakich obrotach mamy jechac aby jak najszybciej zebrac mape. Aby dzialal musi byc ustawiony wlacznik od gazu na auto przelaczanie.
    Po zebraniu calej mapy pb sam sie wlaczyl gaz. Nastepnie jazda na gazie. Mapa sie jakos rysowala. Zszedlem z mnoznikiem calym prawie do 1. Bo tak mialem najmniejsza odchylke. I zabraklo mi czasu na dalsza zabawe. Za kilka dni podlacze i zobacze jak to wyglada.

    Po tych zabiegach auto zaczelo na lpg chodzic prawie jak na pb. Bardzo poprawil sie dul. Silnik idealnie rowno pracuje na wolnych obrotach i caly czas sam sobie koruguje mnoznik aby bylo jak na pb.
    Po odpaleniu rano znowu zacza lekko falowac ale to moze byc kwestja dopracowania ustawien.

    W manualu jest napisane aby przed ustawianiem gazu wykonac autokalibracje. Polecam przeczytanie manuala przed ustawianiem. Ja zrobilem odwrotnie co kosztowalo mnie to zapaleniem rezerwy i dluzszym czasem zbierania mapy zanim zalapalem o co biega.

    Wniosek jest taki ze duzo latwiej i pewniej sie zbiera mape 3D pb co najwazniejsze w zaleznosci od obrotow. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale zawsze punkt wolnych obrotow mam w zupelnie innym miejscu niz mapa, i korzystalem zawsze z korekcji od obrotow w mapie 3D aby normalnie silnik pracowal i rano dalo sie ruszyc z miejsca. Jak tego nie zkorygowalem to po 3 dniach sie mocno dlawil i falowal.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    "Po odpaleniu rano znowu zacza lekko falowac ale to moze byc kwestja dopracowania ustawien."

    Mowisz rano, wiec masz na mysli na zimnym na PB? Tez mi sie to pojawilo..

    "W manualu jest napisane aby przed ustawianiem gazu wykonac autokalibracje. Polecam przeczytanie manuala przed ustawianiem. Ja zrobilem odwrotnie co kosztowalo mnie to zapaleniem rezerwy i dluzszym czasem zbierania mapy zanim zalapalem o co biega."

    Rowniez to schrzanilem ^_^ po regulacji zaworow zrobie autokalibracje, czy Ty robiles od nowa czy jak wygladalo to Twoje zalapanie o co biega ;D

    "Wniosek jest taki ze duzo latwiej i pewniej sie zbiera mape 3D pb co najwazniejsze w zaleznosci od obrotow. Nie wiem czy tylko ja tak mam ale zawsze punkt wolnych obrotow mam w zupelnie innym miejscu niz mapa, i korzystalem zawsze z korekcji od obrotow w mapie 3D aby normalnie silnik pracowal i rano dalo sie ruszyc z miejsca. Jak tego nie zkorygowalem to po 3 dniach sie mocno dlawil i falowal."

    Moze dlatego mi faluje rano i sie przyksztusza, ja codziennie rano mam inna mape, ktora po kilkunastu kilometrach robi sie coraz ladniejsza. Testowane 4 razy. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.. ;/


    Mnoznik korygowales recznie? Jak wygladaja u Ciebie korekcje bo jak widac u mnie robi ich bardzo duzo a mnoznik niby w granicach akceptacji. Jaki masz reduktor? :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •