Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94

Wątek: wymienilem olej - 100km i zaczyna smierdziec benzyna..

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nigdy nie mów że to nie jest wina gazu jak nie sprawdzisz.
    Zapewniam, że gaz może się rozregulować bardzo szybko, wystarczy zatankować jakiś kiepski.
    Zdjęcie klemy to jedno. Trzeba złączyć obie klemy ze sobą i przekręcić kluczyk. Założyć klemę i odpalić. Niech pochodzi z 5 min. Zgaś go na jakieś dwie minuty. Odpal 3 min na wolnych i przejedź się trochę na samej benzynie. Jak możesz to pojeździj z 2 dni na samej benzynie i wtedy się okaże czy jest to wina gazu czy nie. Jak nie będzie wina gazu to objawy wrócą a jak nie to wszystko będzie ok dopóki nie przełączysz na gaz. Ustawiać gaz zawszę się powinno po resetowaniu kompa i kilkudziesięciu kilometrach na pb.
    Co to za sztuka ustawiać do rozregulowanego komputera.
    Ja u siebie z takimi samymi objawami walczyłem kilka miesięcy. Wszystko zależy jak się ustawi gaz. Albo rano nie będzie się wkręcał na obroty albo będzie go zalewało. Jak się trafi w dobre ustawienie to jest spokój na jakiś czas.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 07-03-2011 o 12:44

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    A moze mi tak zle dziala bo poprzedni wlasciciel wstawil stozek i go nie dostosowal, wogole gdzie sie zmienia dawke powietrza?

    A stozek chce zdjac bo nie podoba mi sie dzwiek ;) wole ori ^^

    Co do gazu jutro sie tym zajme, na dniach sie odezwe co wyszlo z testu, pojezdze kilka dni na samej pb ;)
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 07-03-2011 o 22:03

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    A sprawdzałeś wszystkie wężyki od podciśnienia ? i ogólnie wszystkie gumowe wężyki w silniku ?

    U mnie był jeden pęknięty i paliwo się lało po silniku i w środku śmierdziało paliwem ....

    ________________________________________

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Sprawdzalem co dalem rade i nic nie jest uszkodzone, ale bawilem sie tym regulatorem jeszcze i doszedlem do tego, ze jak sciagne waz to przestaje falowac, a jak wezyk zatkam palcem to znow zaczyna falowac czyli ten regulator dziala jak waz zatkany palcem czyli zle dawkuje albo moze wogole zatkany jest. Na dniach go wymienie. Wczesniej mi sie to nie udawalo bo rano dziewczyna brala auto zawsze do pracy a ja sprawdzalem dopiero po kilku godzinach jak byl zimny, ale nie falowal bo jak mowilem faluje mi tylko po nocce :D wymienie go i dam znac czy pomoglo.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    pomylka do skasowania..
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 29-03-2011 o 20:51

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Wiec dla potomnych.

    Po pierwsze wylaczylem gaz, zresetowalem adaptacje i auto na zimnym odzylo, zle wyregulowany gaz.. Podziekowania dla Seba za kilkukrotne nakierowanie mnie w tym kierunku mimo mojego uporu, iz gaz byl regulowany niedawno ;).. Uboga mieszanka gazu sprawila, ze mapa benzyny nie wiem jak to fachowo powiedziec, zalewalo benzyna przez co bylo czuc ja z tylu auta jak na CPN. Objaw minal. Na zimnym przy przygazowaniu do 2.5-3tys obrotow ( bez szalenstw ) silnik ladnie sie wkreca - juz nie daje benzyna.

    Zakupilem kable i z pomoca Adriana z forum na dniach sam sobie wyreguluje gazik.

    Dzisiaj wymienilem regulator cisnienia paliwa. Auto odzylo! Nawet moja szarpiaca skrzynia dzisiaj zmieniala biegi jak po masle - jeszcze tylko na dniach wymienie olej i mam nadzieje bedzie malina. Auto na zimnym nie falowalo ( zobaczymy jak bedzie jutro po nocce ).

    Jedyny problem to taki, ze obrotow mam powiedzmy 720, zamiast 750 jak to jest zwykle. Dla mnie jako pasjonata jest to odczuwalne i denerwujace. Lekko telepie w srodku na jalowym, aczkolwiek wystarczy 1mm wcisnac gaz obroty wchodza na 800 ( 750 nie udalo mi sie dac noga nie taka latwa sprawa ;p ) i juz silniczek chodzi jak maselko i w srodku ledwo czuc, ze auto odpalone. Jest to dla mnie pewien dyskomfort jak naprzyklad stoje na swiatlach i czuc lekkie telepanie, ale nie sadze, ze w 20 letnim silniku wyeliminuje ten problem. Nie wiem co moze byc do wymiany, aby ten problem wyeliminowac. Moze poduchy silnika?

    ( Prosze admina/moda o skasowanie poprzedniego posta ).

    P.S. Co do zapachu benzyny w oleju ( zalewany przez zla mape oraz zle dzialajacy regulator cisnienia ) postaram sie odpisac czy benzyna zniknie z oleju, ewentualnie po wymianie czy bedzie jeszcze smierdziec - ale mysle, ze nie gdyz problem zostal wyeliminowany ^^

    Pozdro

  7. #27
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co do regulacji gazu to życzę powodzenia. Bardzo ciężko jest trafić w dobre ustawienie. Ja u siebie jak za bardzo przegnę w którąś stronę to po kilku dniach znowu zaczyna falować i zabawa od nowa z resetowaniem. Co do większości gazowników to są ludzie, którzy nauczyli się montować gaz a nie nauczyli się układów sterujących wtryskiem. I tak zawsze zganiają na właściciela lub na rzekomo stary układ zapłonowy i twierdzą że oni zrobili wszystko dobrze i liczą, że klienta nie stać na wymianę wszystkich wskazanych przez nich części do wymiany. To ich główna linia obrony - stare świece, jak się wymieni świece to powiedzą przewody, jak się wymieni przewody to powiedzą kopułka, jak nie kopułka to filtr powietrza, jak nie filtr to zawory do regulacji i tak kółko.
    Falowanie obrotów to jest nic. Miałem sporo przypadków, że auta w ogóle przestawały palić.
    Nie spotkałem jeszcze gazownika co się przyznał do błędu.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    jesli chodzi o obroty to pod maska masz taka smieszna plastikowa srobke (jet na lince) podciagaj tam du uzyskania pozadanego efektu powinno pomoc ;)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Aru89 ma staga 300+. Ostatnio stag wprowadził taki bajer w tym sterowniku że sam ustawia mapy wg czasu pb (chyba dla druciarzy). Wielu użytkowników jest zadowolonych z tego udogodnienia ponieważ ich auta w końcu ożyły.

  10. #30
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pod żadnym pozorem nie można naciągać linki gazu lub kręcić śrubkami przy przepustnicy i przepływomierzu. Linka gazu ma być luźno na wypadek zmian temperatury i kurczenia się. Każda ingerencja w fabryczne ustawienie powoduje późniejsze problemu z powrotem do stanu normalności. W czujniku położenia przepustnicy ( nie wolno go przestawiać ) jest czujnik informujący o krańcowych ustawieniach przepustnicy. Potrzebne są te sygnały do właściwego sterowania obrotami, sprężarką klimy i dawką. Po przestawieniu będzie więcej palił, będzie miał problem z regulacją obrotów w zależności od temperatury silnika.
    Co do obrotów to warto jest umyć przepustnicę i "silniczek krokowy".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •