Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: piszczy, czy to pompa?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    piszczy, czy to pompa?

    witam
    pisze z garazu, bo akurat siedze w samochodzie
    Mylem dzisiaj moja bunie, j
    pojezdzilem troche, po przyjezdzie do garazu zauwazylem taki objaw:
    co piszczy dosc glosno z okolicy przed tylnym prawym kolem, czyli pod tam gdzie wlew zbiorenika :(
    zaczelo sie chyba po myciu, gdy pryskalem woda po nadkolach aby je wymyc, duzo tego nie bylo...

    prosze o szybka odp. jak sprawdzic czy to pompa paliwa bo marzne w garazu :P a moze cos innego ? mozna tak jezdzic?
    pozdrawiam

  2. #2
    To może być pompa ale nie musi. U mnie też piszczało w tym miejscu i wymieniłem pompę (bo też ją trzeba było wymienić) ale piszczenie nie znikło. Pomogła wymiana zaworka przelewowego w baku paliwa. Takie małe cholerstwo i nie możesz tego kupić jako pojedynczą część tylko w komplecie z bakiem (alternatywa to używka). W jakimś temacie o tym wspomniałem i kilku osobom to pomogło. Mam nadzieje że u ciebie to też ten cholerny zaworek.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    oo, dzieki
    a da sie jakos sprawdzic czu to pompa? i czy z awaria tego zaworka mozna jezdzic ? bo musze jechac w trase a wolalbym nie robic tego zdezelowanym clio...

  4. #4
    Zaworek możesz śmiało olać tylko pamiętaj, on da ci się we znaki tym piszczeniem i sam go wcześniej czy później wymienisz. Odnośnie pompy nie pomogę. Jak to ona to lepiej auto zostaw w garażu bo kasę na pompę wydasz na lawetę.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    No to wiadmo. Nawet nie wiecie jaka mnie ****ca bierze na samą myśl że mam jechać taki kawał clio ;/

    No ok, ale wróćmy do tematu- objaw jest taki, że po przekręceniu kluczyka, nic nie słychać, dźwięk jest normalny. Po odpaleniu też przez chwilę cisza, a po kilku minutach zaczyna cichutko piszczeć i jest coraz głośniej. Obroty nie ważne czy 500 czy 7000, cały czas pisk jest stały ;/ I piszczy tak jak by na samym dole samochodu. I w ogole z drugiej strony też jak by piszczało, ale ciszej (pewnie dźwięk się rozchodzi). Mocy w ogóle nie stracił, pięknie się wkręca i odpala. Eh

    jak wymienić pompę? Bo ten zaworek to narazie dałbym sobie z nim spokój, i tak jak jadę to szyby na sam dół i wiejski lans :D :D

    Trzeba się za to zabierać pod samochodem, czy pod kanapą?

    @edit

    dobra, znalazłem szalony film http://www.youtube.com/watch?v=C9yuq1LdIeI z którego wynikało by że się zmienia od góry. Łódź to wiocha, ale może ktoś bedzie miał taką pompę to jutro zmienię i niech clio nadal śmiga po mieście w rękach mamuśki ;)

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 03-03-2011 o 19:59

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    nowa pompa to wydatek około 1000zł a używany zaworek z 20-30zł i wymienisz go szybciej niż pompę bo znajduje się na obudowie pompy, tak że nie musisz wyciągać pompy do tego zabiegu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Pompę i tak kupię używaną. I kupując pompę wymieniam też od razu zaworek... (bo jak znajduje się na pompie)
    A ten zawór to jest coś z tym? http://allegro.pl/bmw-e38-zbiornik-z...450882928.html

    pozdro

  8. #8
    Pompa nowa jak dobrze poszukasz to i za 700+ z Boscha się dostanie. Zaworek nie ten, poszukam i pokażę ci go ze chwilkę. Z objawów wynika że prawdopodobnie to będzie ten zaworek.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Proszę :
    http://7er.pl/showthread.php/11456-w...a-paliwa/page2
    W 17-tym poście masz fotkę tego.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 03-03-2011 o 20:38

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Czyli nie da się tego kupić osobno ? :( Popytam, może będą mieli używkę
    tutaj ma całą e38 http://allegro.pl/czesci-rozne-bmw-e...485796034.html na części to też go popytam

    dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieje że jutro uda mi się to zrobić bo clio nie zdzierżę w trasie

  10. #10
    Nowego osobno nie kupisz - sprawdzone. Używkę jak najbardziej. Ja mam już drugą używkę - pierwsza zaczęła piszczeć po miesiącu. Ta obecna trzyma się już pół roku. Zacznij od wymiany zaworka bo to może być faktycznie jego wina.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •