Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przewód hamulcowy (Ziomowo)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR

    Question Przewód hamulcowy (Ziomowo)

    Jak odpowietrzyć zacisk tylnego hamulca ? pewno zbyt idiotyczne ale pytam (zostawiłem na zimę na ręcznym i zdjąłem koła, mam zablokowane kolo prawe tylne dokładnie, Mechanik powiedział że pewno mam wodę w przewodzie a więc pytanie dosadne jak się jej pozbyć ?) :/

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez Livre Zobacz posta
    Mechanik powiedział że pewno mam wodę w przewodzie a więc pytanie dosadne jak się jej pozbyć ?) :/
    łał, taką diagnozę to ja bym gdzieś potwierdził, a zablokowane koło próbowałbym "ruszyć samochodem" może zerwie i będzie w miarę; początki bywają ciężkie ale tylko "do zerwania" później się powinno rozhulać;
    w e38 jeszcze nie grzebałem w hamulcach, ale włoskie wynalazki to masowo mają problemy z ręcznymi, zawsze się udało zerwać, i do tyłu to się lepiej robiło; ale zawsze zapiekały się rozpieraki, czy cylinderki - nigdy jakaś woda.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Jeśli zostawiłeś na ręcznym to odpowietrzanie zacisku nie jest ci potrzebne, bo ręczny jest mechaniczny i nie ma powiązania z zaciskiem. Więc albo (jak wyżej kolega podpowiedział) założysz koło, ruszysz i pójdzie albo ściągacz do tarcz i szczęki z rozpierakami do wymiany.
    Jeśli chodzi o wodę w układzie to trzeba cały układ odpowietrzyć, a to chyba nie muszę opisywać.
    Ostatnio edytowane przez pitak ; 03-03-2011 o 18:56

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR
    Thx! koledzy

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Livre Zobacz posta
    Mechanik powiedział że pewno mam wodę w przewodzie a więc pytanie dosadne jak się jej pozbyć ?) :/
    Tylko wymiana linki na nową pozwoli spać spokojnie. Jeżeli dzieje się to co opisał mechanik.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Tylko wymiana linki na nową pozwoli spać spokojnie. Jeżeli dzieje się to co opisał mechanik.
    Najpierw trzeba zajrzeć do tych szczęk schowanych za tarczą !! Jeśli nigdy wcześniej tam nie zaglądałeś to możesz zastać "sajgon".
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •