Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: trzaski z nawiewów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5

    trzaski z nawiewów

    Witam, otóż moje auto zachowuje się trochę dziwnie (a może we wszystkich e32 tak jest?). Gdy przestawię gwałtownie temp. z np 28 stopni na 18 to słychać po chwili dość głośny trzask, jakby coś przeskakiwało. Dodam że klima działa dobrze. Poza tym po zgaszeniu auta przez jakiś czas słychać jak coś pod maską pracuje, nie wiem, sprężarka klimy? To normalne? Nie jest to w żaden sposób uciążliwe dlatego nie rozbieram tego na razie bo jest zimno :D

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Dawid7er Zobacz posta
    Witam, otóż moje auto zachowuje się trochę dziwnie (a może we wszystkich e32 tak jest?). Gdy przestawię gwałtownie temp. z np 28 stopni na 18 to słychać po chwili dość głośny trzask, jakby coś przeskakiwało. Dodam że klima działa dobrze. Poza tym po zgaszeniu auta przez jakiś czas słychać jak coś pod maską pracuje, nie wiem, sprężarka klimy? To normalne? Nie jest to w żaden sposób uciążliwe dlatego nie rozbieram tego na razie bo jest zimno :D
    To normalne ,w pierwszym przypadku słyszysz zamykające się klapy nawiewu ,w drugim docisk wycieraczek :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Silniczki od klap nawiewu tak pracują,ale jeśli słyszyszysz,że coś trzaska to możliwe,że któraś z klapek jest już ułamana,częsta przypadłość w e32.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    no tak ale żeby aż tak trzaskało? Trudno, trza będzie rozebrać i looknąć :D

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie jest to na pewno normalne - u mnie było podobnie - przyczyną były klapy miksujące powietrze - prawa ma silniczek za OBC (był wyrwany), lewa po lewej stronie radia (wypadło cięgno) - udało się to naprawić bez wyciągania całego IHKA (nie jest to może naprawa profi, ale żeby to zrobić inaczej trzeba wymontować prynajmniej deskę) - działa bezproblemowo od czerwca (wcześniej poprawiałem to podobnie, ale mocowałem opaską silniczek do uchwytu - to pomaga na 2 dni, ale wymyśliłem patent z mocowaniem do wzmocnienia deski rozdzielczej, który rozwiązuje problem).

    Tak to wygląda:





  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    aha..... dzięki za foto, trzeba będzie się za to zabrać :D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie wiem u mnie słychać dość mocny dźwięk kontolowałem klapki i silniczki w normie. tak to juz jest buczenie i trzaskanie po wyłączeniu zapłonu lub przy zmianie temperatury oczywiscie w granicach dobrego smaku dalsze odchyły to juz awaria

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •