Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zacięty wskaźnik poziomu LPG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Zacięty wskaźnik poziomu LPG

    Witam. Posiadam butlę z gazem w bagażniku - walcowa. Instalacja zwykła, chyba II gen. STAG-100.


    Problem polega na tym, że wg diodek przy przełączniku mam cały czas pełny bak. Na początku był cały czas pusty.... Jestem przekonany, że winę ponosi zacięty wskaźnik w butli. Powiedzcie mi, dam radę sam w garażu rozkręcic butle, przeczyścic go czy rozruszać, i zamontowac? Czy to raczej nienaprawialne albo cięższa sprawa?

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    nie spotkałem się jeszcze z tym aby diody poprawnie wskazywały ilość podtlenku gazu w butli:):) w moim przypadku kiedyś wskazywały dobrze a teraz to jak im się tam podoba i tak patrze tylko na ilość przejechanych km:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    ja również nie patrzę na wskaźnik rezerwa w pół roku może mi się raz zapaliła a gazu wiele razy brakło...

    A rozebrać idzie, Trzeba wyjeździć gaz do końca później powoli odkręcać śruby dookoła zaworu takie na imbus i gaz jeszcze będzie się ulatniał więc dobrze jest to robić powoli i najlepiej na dworze a jak już całkiem odkręcisz to zawór możesz wyciągnąć i masz wszystko na wierzchu tylko musisz pamiętać w jakiej pozycji był zawór.

    ________________________________________

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    no właśnie kto patrzy na diodki ;) u mnie jest tak że mam cały czas 4 "kropki" do czasu jak wyjeżdżę 3/4 baku potem przez jeden dzień świeci się jedna a na drugi rezerwa :) z tym że rezerwa pali się do czasu przełączenia się na gaz później cały czas świeci się jedna kropka nawet jak już nic nie ma w butli :)
    Radośc z Jazdy :)

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,245
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    U mnie diody i wskaźnik działają prawidłowo ;)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    U mnie diody i wskaźnik działają prawidłowo ;)
    U mnie też prawidłowo, ale powiem że sam w międzyczasie sobie dostrajałem.

    Może Ci się gałka-wskaźnik obróciła i źle diodki świecą (takie łopatologiczne tarowanie wskaźnika).
    jak masz wyjeżdżone troche gazu, zdejmij osłonę z pleksi wskaźnika, następnie obróć go lekko (przy włączonym i świecących diodach) bodajże przeciwnie do kierunku zegarka i poatrz czy Ci gaśnie część diodek.
    Jak wyczujesz ustawianie to zatankuj i ustaw właściwy punkt poziomu wyczuwjąc moment gaśnięcia/zapalania ostatniej diody - zajmie to ok. 20sek. POWODZENIA

    P.S.
    w razie "strachu" podjedź do mnie do Krk, to Ci od ręki z uśmiechem zrobię

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Dzięki, ale do krakowa mam chyba za daleko:) Hehe. Spróbuje twojego sposobu jutro Hubertus7er. We wcześniejszym e34 wskaźnik działał poprawnie. Nie chodzi mi o dokładne podawanie ilości paliwa, ale mniej więcej... Zawsze to lepsze niż 4 zielone diodki cały czas:)

    Z tym wskaźnikiem to może być prawda, bo jak kupilem samochod to on byl za tą dużą plexą zupełnie odczepiony. Przyczepiłem go ale jakoś dziwnie działał...to jakoś na magnez tam działa. Jutro się tym pobawie i dam znac:) Mam zamiar wrzucic w najbliższym czasie butle w koło zapasowe, więc chyba kupie butlę z zaworem.. ale zanim to nastąpi to troche jeszcze minie:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    No i nie wiem... Na tym wskaźniku jest magnez walcowy, bardzo mały, i on go albo w jedną albo w drugą przyciąga - na max. Czy albo rezerwa albo pełny bak. Na to idzie przezroczysty korek, do ktorego idą dwa kabelki. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale chwile się z tym bawiłem i efektu nie było...:)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    No to nie kumam czaczy...

    U mnie obecnie, jak i w poprzednim aucie wystarczyło "busolą" ze wskaźnikiem delkatnie obracać, by w miarę wytarować.
    Kurde, nie wiem - może masz coś tam uszkodzone (?).

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Być może... Chyba dopiero jak kiedyś zmienię butlę to razem z nową butlą będzie nowy wskaźnik i wtedy będzie działało:) W każdym razie - DZIĘKI ZA POMOC!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •