Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sygnał wstecznego - któy kabelek?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    Unhappy Sygnał wstecznego - któy kabelek?

    Witam, ostatnio moja kobiecina chciała mnie uszczęśliwić i kupiła mi na urodziny czujnik parkowania z allegro (nie oryginał bmw) ja osobiście nie lubię piszczących sygnałów więc troszkę zmodyfikowałem to tak aby brzmiał podobnie jak oryginał (buzer od czujki alarmowej domowej - nie piszczy) i teraz mam problem bo z elektroniką mam tyle wspólnego co banan z ziemniakiem, nie wiem gdzie szukać sygnału wstecznego? dobrałem się do wiązki kabli przy kostce od lamp i teraz który to kabelek? bardzo proszę o pomoc jak sprawdzić który to od wstecznego?
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    kolego ja montowalem ostatnio u siebie takie czujniki i dzialaja bardzo dobrze:) sa nawet otwory w zderzaku trzeba tlyko w listwach wywiercic:) moge CI podeslac fotki z pomiarami jak jest przy oryginale:) kabelek od wstecznego to (chyba) prawy gorny rog na kostce ktora przychodzi do lampy tylnej(lewej) latwo to wprawdzic:) odkrecilem lampe:) i jedna blaszka jest polaczona z kazda zarowka(czyli na chlopski rozum MINUS o ile dobrz epamietam jest to najgrubszy kabelek (prawy dolny rog na kostce chyba) ) czyli MINUS juz masz:) szukaj plusa od wstecznego teraz:) czyli blaszka ktora idzie do zarowki od wstecznego:) (zawsze przychodza dwie:) minus i plus:) minus juz masz czyli ta druga:P) zobacz do jakiego pinu(tego takiego w lampie wtyku) idzie blaszka i bedziesz wiedzial ktory to kabelek:) tez z elektroniki jestem noga ale jakos dalem rade:P latwizna:P pozdro:D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    dzięki wielkie kolego :) dzisiaj zanurkuje jeszcze raz i będę patrzył :) a co do fotek z pomiarami do wywiercenia otworów to bym był wdzięczny :) i trzeba będzie jakieś piwko wypić w końcu Toruń tak daleko nie jest :D:D:D:D więc czekam na pomiary ;)
    Radośc z Jazdy :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Niebiesko-żółty przewód to plus do wstecznego.
    Brązowy bądź brązowo-czarny to masa ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    dzięki wielkie kolego :) dzisiaj zanurkuje jeszcze raz i będę patrzył :) a co do fotek z pomiarami do wywiercenia otworów to bym był wdzięczny :) i trzeba będzie jakieś piwko wypić w końcu Toruń tak daleko nie jest :D:D:D:D więc czekam na pomiary ;)
    daj numer wysle CI mmsem:) na priva daj nr
    albo maila :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •