Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Problem z alternatorem w e65 730D (Generator gestört).

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL

    Problem z alternatorem w e65 730D (Generator gestört).

    Witam. Dopadł mnie następujący problem. Po uruchomieniu silnika przy temperaturach zewnętrznych -15 wyświetla się komunikat "Generator gestort". Po wejściu w ukryte menu pokazuje napięcie około 11900mV. Po kilkunastu min. pracy błąd znika, a napięcie wzrasta do 15,3V, aby z czasem spaść do 14,6V co i tak jest chyba zbyt wysokie. Pytanie jest następujące: czy warto się porywać na samodzielny demontaż alternatora i oddanie go do regeneracji, bo czytając Wasze posty wielokrotnie spotkałem się z twierdzeniem, że regulacja prądu ładowania odbywa się poprzez jakiś sterownik, a nie przez tradycyjny regulator napięcia. Dodam, że alternator wygląda na zwykły a nie chłodzony wodą.
    Pacjent jest z listopada 2003 r. z deklarowanym przebiegiem 230tkm.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 07-11-2011 o 14:49

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar przemek_ser
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    32
    BMW
    e65 745 2004
    Skąd
    BIELSK PODLASKI
    Pewnie szczotki padają lub regulator. Alternator jest normalnej budowy, trzeba by sprawdzić komutator i wymienić regulator, u mnie także pojawia się czasem alternator falout i przymierzam się do tej roboty tylko jakoś nie mogę namierzyć regulatora bez wyciągania alternatora, cena w serwisie lekko zaporowa. Prawdopodobnie będzie to http://www.bmw-sklep.com.pl/pl/regul...f02-x1-x3.html

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    W moim siedzi alternator 170 A. To pewnie regulator trochę inny, ale pocieszające jest to, że nie steruje tym ustrojstwem kolejny komputer

    Pozdr.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez przemek_ser Zobacz posta
    Pewnie szczotki padają lub regulator. trzeba by sprawdzić komutator i wymienić regulator,
    Rozebrałem alternator, szczotki i komutator w bardzo dobrej kondycji, było tylko trochę pyłu, który mógł zwierać komutator zewnętrzny z masą na osi wirnika. Po wyczyszczeniu i ponownym montażu nie ma już błędu, że generator jest uszkodzony, ale napięcie ładowania dalej 14,8V. Na forum MB 211 znalazłem informację
    Dzięki za info, zainteresowało mnie to, jako, że podałeś napięcie na akumulatorze, a w przypadku akumulatorów AGM napięcie ładowania ustawia się na CTEK-u pod ten typ aku i powinno być 14,7V..
    Nie wiem na ile jest ona wiarygodna.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez solarisbus ; 02-03-2011 o 11:13

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak jest więcej jak 14,8 to bym się martwił. Do 14,7 to jest norma. One tak mają.

  6. #6
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Generator w E65 w zaleznosci od temp. laduje w przedziale 13,5-16V ;D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Generator w E65 w zaleznosci od temp. laduje w przedziale 13,5-16V ;D
    Dziękuję bardzo, a już miałem zamawiać regulator u Smorawińskiego za 470pln. Szkoda tylko, że tak podstawowe dane są znane tak nielicznym. Nawet w google na temat AGM nie ma takiej informacji.

    Pozdr.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    131
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Generator w E65 w zaleznosci od temp. laduje w przedziale 13,5-16V
    Coś mnie podkusiło i sprawdziłem w ukrytym menu jak wygląda napięcie ładowania przy temperaturach dodatnich. Okazało się, że bezpośrednio po uruchomieniu silnika napięcie wynosi około 11,8V, dopiero po 5 - 8 minutach zaczyna wzrastać do 14,6V. Czy jest to również fragment wiedzy tajemnej, czy ewidentna usterka alternatora ? Nie ma żadnego komunikatu o uszkodzeniu alternatora.

    Pozdr.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar wesley
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    19
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Gdynia, New Ross co. Wexford
    Mi właśnie klęknął alternator co prawda w benzynie (735), ale myślę, że sytuacja jest podobna do opisanej wyżej. Objawem awarii było pojawienie się kilku komunikatów po wyskakujących prawie bezpośrednio po sobie, a dotyczących hamulców a potem skrzyni biegów. Po podłączeniu kompa szybciutko się okazało, że ładowania brak. Alternator został zdemontowany i zawieziony do Pana elektryka, który wymienił w nim regulator i stwierdził, że reszta jest OK. Niestety zamontowany alternator po naprawie działał około 30-40 min. (ładowanie było wówczas 14.4v) po czym ponownie odmówił posłuszeństwa. Ponownie zdemontowany i odwieziony do wcześniej wymienionego fachowca otrzymał dokładnie taką samą diagnozę czyli zepsuty regulator. Czy ktoś miał podobną historie ze swoim autem???? Czy istnieje coś w aucie tzn w elektryce lub komputerach co może w tak krótkim czasie uszkodzić regulator prądu w alternatorze, czy to np. tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności????? Na marginesie dodam, że to alternator chłodzony cieczą 150A którego cena jest raczej zaporowa u dilera, a zamienniki z tego co mi wiadomo nie występują. Będę wdzięczny za rzeczowe sugestie co z tym fantem teraz począć.

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Popsuć regulator może jedynie uzwojenie, mostek lub zły montaż. Sama elektryka w samochodzie go nie uszkodzi. Może uszkodzić go jeszcze akumulator.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •