Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: "Nowe" serwisowane auto już po gwarancji i awaria!

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    "Nowe" serwisowane auto już po gwarancji i awaria!

    Mam problem i chciałbym podpytać kolegów czy mieli już takie przygody.
    Otóż od nowości posiadam między innymi auto dostawcze KIA K2500 wywrotka, auto kupione w czerwcu 2006 roku więc 3 letnia gwarancja minęła lecz mimo to auto jest cały czas serwisowane. Po tych niespełna 4 latach ma śmieszny przebieg bo 85tys km i mimo zadowolenia z auta i bezawaryjności przez ten czas w końcu coś się stało.
    Otóż, podczas normalnego użytkowania, bez żadnej przyczyny, zapowiedzi czy czegokolwiek wystrzeliły uszczelki (oringi) w przekładni kierowniczej! Auto zadbane, nie gwałcone!
    Właśnie z holowane do ASO na naprawę.
    Dzwoniłem w tej sprawie do KIA Motors Polska aby dowiedzieć się co jest grane. Dostałem informację, że to właśnie autoryzowany serwis powinien orzec o tym, czy usterka powstała ponieważ jest wada fabryczna przekładni czy wada montażowa nowego podzespołu. Wiadomo, że mogą równie dobrze oznajmić mi, iż usterka jest moją winą (kompletnie bezpodstawnie) i wcisnąć w ręce fakturkę na niemałą sumę!
    Moje pytanie jest takie jakie mam szansę walczyć z nimi, że auto posiadało wadę fabryczną! Nie pierwszą z resztą bo na samym początku okazało się, że regulator siły hamowania jest uszkodzony i w nowym aucie nie hamowała mi tylna oś ale to oddzielna sprawa...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Myślę, że będzie bardzo ciężko wywalczyć naprawę w ramach gwarancji. Jeśli koncern KIA nie poinformował o takiej wadzie fabrycznej to ASO napewno za darmo Ci tego nie zrobi. Poza tym O-ringi to rzecz, która się zużywa i jej zużycie jest zależne od wielu czynników.
    Możesz spróbować pogadać z serwisem by w ramach dobrej współpracy i tego, że jesteś stałym klientem, zaproponowali Ci jakis dobry rabat.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    O rabacie pomyślę oczywiście a wyszło szydło z worka. Okazało się, że nie jest to sama przekładnia po której ewidentnie wylatywał się litrami olej a przewód aluminiowo gumowy, którego oczywiście nie widać ani gołym okiem ani nie ma go na rysunkach technicznych! Do przekładni wchodzą od czoła 4 przewody, każdy z nich waha się w cenach od 40-120zł a felerny (ukryty), który strzelił oczywiście dostępny tylko jako całość a nie składany z elementów cena 650zł!! Jest to normalne? Kpiny robią z nowymi autami, rozumiem, że auta psują się po x latach i po kilkuset tys km a nie przy śmiesznych przebiegach zaraz po gwarancji! Kolega jeździ od nowości Fordem Izotermą, po 150tys bez najmniejszego ostrzeżenia, znikąd padła mu skrzynia biegów... chore to jest.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 28-02-2011 o 11:36
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jedynym sposobem jest powołanie biegłego ,bo tylko on może określić czy to jest wada fabryczna czy usterka w winy uzytkownika :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •