Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Woofer soundstream SPL 170 jaki wzmacniacz?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa

    Woofer soundstream SPL 170 jaki wzmacniacz?

    Witam
    Posiadam coś takiego


    Jest to głośnik z którego można podobno wycisnąć 150 dB. Posiada on dwie cewki i za jakiś czas oddaje go do naprawy ponieważ cewka mi się przetarła, ale nie w tym rzecz. Nie znam też dokładnej mocy rms. Taka szacowana moc to od 400 do 600rms nawet więcej tak mówił wujek Google
    Poprzedni wzmacniacz który już sprzedałem nie wyrabiał mojego ciśnienia, ciągle się przegrzewał i topiły mi się bezpieczniki oraz luty
    Wzmacniacz który posiadałem Signat Rambo limitowana edycja







    I mam pytanie jaki dobry wzmacniacz tak do około 1tys używany z dobrym chłodzeniem wytrzymałby mocne brzmienie, mam namyśli oczywiście pod samą skrzynię, a nie jak wcześniej wielokanałowy

    Za dużo nie wiem o tej firmie mac audio
    http://allegro.pl/mac-audio-fearless...472599613.html
    pisze tu że ma niby 900wat przy 2 ohm ;)
    alpine
    http://allegro.pl/alpine-mrd-m1000-m...467863457.html
    http://allegro.pl/wzmacniacz-alpine-...471016225.html
    hifonics
    http://allegro.pl/wzmacniacz-hifonic...463087058.html
    Może macie wiecie coś na ten temat wzmacniaczy tych mocniejszych i coś dobrego polecicie :)
    Pozdro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Jaka ma impedancje głośnik:-?
    2x4Ohm czy 2X2Ohm

    Bez tego nikt nie pomoże.

    Na all jest Steg 2.01 w śmiesznej cenie.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Głośnik wg producenta ma 800W RMS i 2x4ohm impedancję.

    Odnośnie przewinięcia, to polecam poszukać na forach użytkownika Passat_eq, może weźmie więcej jak ktoś na miejscu, ale na prawdę warto jak robota ma być zrobiona porządnie.

    Co do wzmacniacza, szukałbym czegoś co ma najmniej 1kW przy 2ohm.



    Jak miałeś spięty ten głośnik pod tego signata, bo chyba nie w 2ohm(cewki równolegle) pod mostek tylnych kanałów?

    Szczerze odradzam Sinuslive SLA. To piece, które mają moc, żeby rozbujać głośnik, ale nie wyrabiają prądowo, żeby kontrolować go.

    Kumpel miał kiedyś Ground Zero w klasie A/B(a nie D), radził sobie całkiem nieźle ze sprzętem. Spytam go co to było.
    Polecam też stare rockfordy. Mierzone moce są wyższe niż to co producent podaje na papierze.

    Sam mam starego Hifonics Zeus VIII(900W RMS przy 4ohm w mostku, zmierzone 1150W), zasilałem nim Cerwin Vega Stroker 15D, spięty w 2ohm, gdzie producent wzmacniacza nie podaje nic o takiej możliwości. Kontrolował głośnik fenomenalnie.
    Niedawno był na allegro Zeus XI za śmieszne pieniądze, w jego przypadku producent podaje już 1100W przy 2 ohm w mostku

    Oba wspomniane przeze ze mnie wzmacniacze to klasa A/B, a więc sprawność ich jest sporo niższa od klasy D(a więc przy tej samej oddanej mocy, pobrana moc z zasilania będzie wyraźnie większa), ale mimo wszystko wolałbym starą dobrą klasę A/B niż sprzęty do hałasowanie typu sinuslive SLA czy wspomniany Hifon brutus.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Jeśli chodzi o przewinięcie w Łomiankach jest firma polsound. Pracuje tam taki pan co przewija głośniki na ori podzespołach i daje gwarancję koszt 200zł
    Głośnik miałem spięty mostkowo czyli 2ohm pod signata który właśnie nie wyrabiał mocy, jedna góra dwie piosenki i wzmacniacz potrafił się wyłączyć. Wzmak był podłączony pod 1 faradowy kondensator signata i grube okablowanie. Głośnik działał bardzo ładnie mi się podobało, szczególnie podczas mocnego basu potrafiły boleć plecy:) Cewka się przetarła przez głupotę, pod membraną jest taki ochronny materiał on się odkleił i ocierał o cewkę :/
    Jeśli chodzi o klasę wzmacniacza wolę stary sprawdzony sprzęt , który można samemu czasem naprawić
    Najbardziej mi zależy na czystym brzmieniu

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ten wzmacniacz nie współpracuje przy 2ohm w mostku, stąd problemy ;)

    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Cewka się przetarła przez głupotę, pod membraną jest taki ochronny materiał on się odkleił i ocierał o cewkę :/
    To nie jest ochronny materiał, tylko dolne zawieszenie głośnika, niektóre mają je podwójne bądź potrójne. Mój stroker miał podwójne, z czego jedne z przodu, przed membraną :P

    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Jeśli chodzi o klasę wzmacniacza wolę stary sprawdzony sprzęt , który można samemu czasem naprawić
    To szukaj starych dobrych klocków typu Orion, Hifonics, Phoenix Gold, Rockford Fosgate itp. To wydajne prądowo piece.
    W przypadku hifonicsa z tej serii którą ja mam(VIII generacja) musisz zadbać o solidne zasilanie, ponieważ spadków napięć to one nie lubią(jak większość piecy, a D klasy to już w ogóle, świetnym przykładem jest Velocity Burning Desire II)


    Szkoda, że nie mieszkasz bliżej. Mój szef ma na sprzedaż wzmacniacz, który chętnie przetestowałbym Infinity Reference 1211A, na papierze 1200W RMS przy 2ohm(mono D klasa). Miałem model 1600A(600W przy 2ohm) i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, strokera trzymał za gębę bardzo dobrze.
    Jestem ciekaw jak ten się sprawdza, niestety strokera już nie mam, więc nie ma gdzie tego sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 28-02-2011 o 07:59
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Mi się podoba Hifonics na allegro oglądałem np brutus co tam jest napisane to całkiem niezły wymiatacz http://allegro.pl/wzmacniacze-hifonics-52556
    Całość mniej więcej będę chciał zmontować na wakacje.Przy wymianie podsufitki spróbuje zamontować monitor LCD.
    A czy kondensator 1 Farad poradziłby sobie przy takim wzmacniaczu? oczywiście kupie też nowy akumulator żeby napięcie nie spadało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •