Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Problem ze sprzedanym autem. NIe wyrejestrowane auto

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa

    Exclamation Problem ze sprzedanym autem. NIe wyrejestrowane auto

    Witam
    Mam problem ze sprzedanym autem od którego zgubiłem umowę kupna/sprzedaży.
    Przed końcem zeszłego roku (Październik) sprzedałem swoje bmw e32. Po auto przyjechali napaleni kupcy z okolic Iławy po czym auto kupili. Cały problem polega na tym ,że człowiek który kupił nie zarejestrował auta i ubezpieczyciel mnie ściga w celu opłaty składki. Przez moje niedbalstwo zagubiłem gdzieś umowę i nie mogę wyrejestrować auta ani okazać jej ubezpieczycielowi. Kolejny problem to brak danych kupca ani numeru telefonu, próbuje go odzyskać po przez bilingi ,ale jeszcze mi się nie udało.W urzędzie komunikacji powiedzieli, że auto nie zostało zarejestrowane
    Nie wiem co teraz robić w takiej sytuacji, nie chcę płacić ubezpieczenia, za auto którego nie jestem właścicielem! ! Może ktoś z was wie jak pokonać ten problem, lub był w podobnej sytuacji i wie jak mu sprostać
    Być może jest jakiś użytkownik na forum który pochodzi z Iławy i widział samochód lub zna dane tej osoby.
    Numer rejestracyjny WND 04168
    dodatkowo wrzucę fotki auta w dniu sprzedaży


    i charakterystyczny przód auta

    w najgorszym wypadku będę musiał wypowiedzieć ubezp i opłacić, albo przejechać się do Iławy...

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wypowiedz umowę ubezpieczenia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Tak, ale z tego co mi wiadomo będę musiał opłacić zaległości. najchętniej to bym chciał wyrejestrować jakoś auto aby nie mieć w razie czego problemów przez nowego nabywcę, ale nie wiem czy w takiej sytuacji się da

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    Niestety, ale umowę OC można wypowiedzieć tylko na podstawie umowy k-s lub papieru z autokasacji.
    A nie pamiętasz Radzieju dokładnej miejscowości, może nazwiska, czegokolwiek...?

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zaległości i tak musisz zapłacić ,a jak uda Ci sie wypowiedzieć umowę to temat płatności za ubezpieczenie na chwile się skończy :)
    Najgorsze jest to ,że nie masz umowy co powoduje,że ubezpieczalnie będą Cię po jakimś czasie ścigać za dalsze ubezpieczanie ,a nie nowego właściciela ,bo nie wiedzą ,że sprzedałeś ,a dowodem tego jest umowa podbita w wydziale komunikacji.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    To fajnie sobie pozamiatałem. Może jeszcze uda mi się to jakoś odkręcić. W przyszłym tyg dostarczą mi z sieci bilingi mniej więcej z tamtego okresu kiedy sprzedawałem auto. Pomylona luka w prawie tak mi się wydaje... Równie dobrze mógłbym zadzwonić na policje i powiedzieć że ktoś ukradł mi auto:/ ale za to większe bym miał problemy
    Ostatnio edytowane przez 7er Fanatic ; 25-02-2011 o 19:19

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Oj życzę Ci powodzenia gdyż podejrzewam że skoro nabywca do tej pory nie zarejestrował tego auta to już raczej tego nie uczyni i nawet gdy się do niego zgłosisz to pewnie nie będzie chciał płacić ubezpieczalni wstecz. Takie moje gdybania. Musisz go dobrze podejść ot tak na wszelki wypadek :-)

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    cezar ma racje musisz go podejść ,poproś o kopię umowy ,albo wypiszcie nową z datą wcześniejszą, zgłosisz wydziale komunikacji i po sprawie :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    jak trzeba potrafię sprzedać ściemę. Przypomina się,że ten gościu był operatorem kamer i nakręcał seriale oraz reportaże. Dokładnie nie pamiętam jego imienia, ale jego kolega miał na imię Adam i pracował w warsztacie, jeździł czerwonym golfem II z przodem przerobionym na wersje US i rażącymi xenonami ogólnie szrot ze spojlerami. oni pochodzili z Iławy
    Ostatnio edytowane przez 7er Fanatic ; 25-02-2011 o 19:30

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Do gościa trzeba dotrzeć . Nawet nie możesz napisać umowy sam i podrobić podpisu bo nie wiesz komu sprzedałeś auto. A jeśli w urzędzie zobaczą tę, którą ma kupujący i wyjdą jakieś nieścisłości to wierz mi ,że to nie jest opłacalny interes.......... Próbuj dotrzeć do kogoś z Iławy to nie Warszawa , tam dużo ludzi się zna może akurat ktoś Ci poda jego adres lub sprawdź bilingi telefoniczne. Działaj jak detektyw ;)
    Ostatnio edytowane przez Z00FY ; 25-02-2011 o 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •