Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Problem ze sprzedanym autem. NIe wyrejestrowane auto

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    W kwestii ubezpieczania nie musisz mieć umowy możesz napisać oświadczenie o zbyciu pojazdu z danymi osoby która kupiła od ciebie i dokładna datą zbycia pojazdu. Przynajmniej tak jest w PZU. Ja miałem sytuacje, że PZU zgubiło kserokopie umowy sprzedaży auta (PZU miało zapisane że taki dokument wpłynął ale go nie mogli znaleźć) na podstawie której nie miałem płacić dalej ubezpieczenia i po roku od sprzedaży pojazdu przyszło wezwanie do zapłaty składki oczywiście okazało się że nie wiedziałem gdzie ma oryginał umowy więc żeby szybko rozwiązać problem wystarczyło im oświadczenie z danymi jak wyżej.

    Druga kwestia jest taka że powinneś zgłosić sprzedaż auta u ubezpieczyciela do 30 dni od zbycia a nie tylko w urzędzie komunikacji.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez x-factor Zobacz posta
    Druga kwestia jest taka że powinneś zgłosić sprzedaż auta u ubezpieczyciela do 30 dni od zbycia a nie tylko w urzędzie komunikacji.
    I tu jest problem bo kolega w wydziale komunikacji również nie zgłosił sprzedaży, inaczej już by był problem z głowy.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    To właśnie był mój błąd którego już więcej nie popełnię... jak już chciałem wyrejestrować nie mogłem znaleźć umowy. jutro powinienem mieć dane lub numer telefonu do tego gościa więc może uda się rozwiązać problem. Jeśli już tak to będę chciał żeby mi przesłał kopię umowy.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    A myślisz, że on teraz Ci wyśle kopię tej umowy? Myślę, że z jakiegoś powodu nie zarejestrował auta.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #25
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    A myślisz, że on teraz Ci wyśle kopię tej umowy? Myślę, że z jakiegoś powodu nie zarejestrował auta.
    Auto było zarejestrowane ! Przekręt tylko go nie przerejestorwał.

    Jeśli tak to niech pisze nową umowę i wysyła kopię. Łaski wielkiej nie robi.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Obawiam się że tak szybko ten problem Cię nie opuści. Cholera wie co ten gość robi z tym samochodem może używa go do celów przestępczych itd. i tylko patrzeć jak będą z tego mega problemy. Z jakiegoś powodu nie przerejestrowal samochodu.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Jak masz w rodzinie policjantkę to z nią pojedź do niego, kiedy już go znajdziesz i niech ona się przedstawi i poprosi o kopię umowy :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #28
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zgłos na policje utratę umowy z odpowiednią datą i jeżeli chodzi o ewentualne przestępstwa za pomoca tego auta jesteś czysty :)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Zgłos na policje utratę umowy z odpowiednią datą i jeżeli chodzi o ewentualne przestępstwa za pomoca tego auta jesteś czysty :)
    tylko czy policja to kupi???? zawszę moga powiedzieć że powinien zgłosić sprzedaż samochodu zaraz po sprzedaży.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    W kwestii przerejestrowania pojazdu to praktycznie w Polsce nie ma obowiązku przerejestrowania samochodu a dokładniej nie ma konsekwencji prawnych nie wykonania tego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •