Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Naprawa 4hp24 (e32 750)

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Już rozumiem - jeśli "nie warszawska" cena predestynuje usługę do opinii "nie zrobione tak jak ma być" to dwa razy dobrze się zastanowie zanim pomyśle o "dawaniu namiaru".

    Pozdrawiam gorąco :D
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #12
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    to dwa razy dobrze się zastanowie zanim pomyśle o "dawaniu namiaru".
    Albo dwa razy się zastanowić czy dobrze zrobią :D Bo jak nie to znowu skrzynia do roboty :d

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Byłem dziś oglądać tą skrzynię i koleś mi wszystko powiedział na żywo i pokazał. Tutaj zjechane tarcze, były tez lekko pokrzywione.


    Powiedział mi tak:
    * Olej leje Mobil, bo taki jest najlepszy, jak naleje się tańszego oleju to potem na mrozie ciężko chodzi. Poza tym można wymienić tylko część oleju, a oni będą wymieniać olej nie tylko ze skrzyni, ale także z sprzęgła, czego łącznie jest 10 litrów.
    * Regeneracja sprzęgła nie jest obowiązkowa, ale jak tego nie zrobię, to nie da mi gwarancji, bo w sprzęgle na pewno jest syf, tylko nie wiadomo jaki. Na założonym 2 miesiące temu filtrze oleju już były opiłki. Co do ceny regeneracji, powiedział mi też, że nie wszyscy rozcinają całe sprzęgło, tylko nawiercają i czyszczą jakoś inaczej, ale wtedy to jest fuszerka no i jest taniej.

    Reszta rzeczy jest niestety niezmienna, czyli uszczelki wymienić trzeba, robociznę zapłacić trzeba. W związku z tym uznałem, że zamiast robić to "po taniu", przeboleję i zrobię wszystko jak trzeba.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  4. #14
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez Sławomir Zobacz posta
    * Olej leje Mobil, bo taki jest najlepszy,
    Z tego co się orientuję to właśnie Mobil jest jednym z najtańszych i kosztuję w granicach 30zł za litr :D
    Co do ilości to tak właśnie wychodzi ok 10 litrów

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    damian:
    Nie pamiętam nazwy, ale mogłem mieć olej po 17zł, więc daleko Mobilowi do taniości, no chyba że ktoś kupuje olej w ASO po 70zl/l ;]
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc Zobacz posta
    Z tego co się orientuję to właśnie Mobil jest jednym z najtańszych i kosztuję w granicach 30zł za litr :D
    Co do ilości to tak właśnie wychodzi ok 10 litrów
    Kupowałem ostatnio Mobil ATF220 (Dextron II) w centrum Wrocławia w normalnym sklepie 1 litr (żaden hurt) kosztował jakoś 26 zł :)

    Pytanie do autora tematu: wszystko inne w aucie masz idealne, tzn silnik, blacharka bezwypadkowa zero rdzy że opłaca się tak inwestować?

  7. #17
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    Pytanie do autora tematu: wszystko inne w aucie masz idealne, tzn silnik, blacharka bezwypadkowa zero rdzy że opłaca się tak inwestować?
    To auto akurat będzie jednym z niewielu tak doinwestowanych E32 na tym forum. Looknij wątek powitalny :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Najtanszy olej poki co z jakim sie spotkalem to hipol, niestety nie zwracalem uwagi na to jaki olej mi zalano przy wymianie bo mowielem zeby byl dobry noi masz, zastanawiam sie teraz czy na wiosne nie zlewac tego tylko ze wymieniany byl we wrzesniu ?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Olej do skrzyni ma być zgodny ze specyfikacją, bezwzględnie i zawsze. Nieważne czy skrzynia była remontowana czy nie.

    Nie chce nikomu burzyć światopoglądu, ale koszt 10 litrów oleju które zostanie wlane do skrzyni po remoncie nie odpowiada 600 zł i bez sensu jest zastanawianie się w tym kontekście ile płaci za litr klient detaliczny.
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    Kupowałem ostatnio Mobil ATF220 (Dextron II) w centrum Wrocławia w normalnym sklepie 1 litr (żaden hurt) kosztował jakoś 26 zł :)

    Pytanie do autora tematu: wszystko inne w aucie masz idealne, tzn silnik, blacharka bezwypadkowa zero rdzy że opłaca się tak inwestować?
    600zł to cena z głowy razem z filtrem i liczeniem, ze do skrzyni wejdzie 15l a nie 10. Poza tym to tam najmniejszy problem, stówa w tą czy tamtą jest bez znaczenia przy wydatkach pozostałych.

    Reszta auta jest całkiem spoko. Rdzy bardzo mało, z tego co mogę ocenić to bezwypadek. Silnik jest już po robocie, także chodzi jak marzenie.
    Natomiast czeka mnie jeszcze koło 10tyś do wydania na lakierowanie, renowację skór, poprawki elektryki oraz naprawa nivo.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •