Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Zmiana Radia :)

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Tu nie chodzi o wiare w siebie kolego JointoVicz . Chodzi o czyste fakty . Cena calego kompletu w oryginale to okolo 2 tys zl dla 4/3 i ze 2.5 tys zl za 16/9 . Oczywiscie sa wachania w cenach i mozna kupic taniej . Ale pytanie czy bedziesz mial tyle szczescia . Wszyscy skupiaja sie na kilku podstawowych elementach zapominacac o wiazkach kabli o elementach mocujacych i innych . Ogolnie jest wiele zachodu zeby skompletowac wszystko na 100% . Inne wyjscie przekladac wszystko z auta do auta . W tym momwencie dochodzimy do same przekladki takiego zestawu . To wszystko est pracochlonne , przy zdejmowaniu jakichs elementow napewno cos polamiesz poniszczysz i urwiesz . To wszystko ciagnie za soba koszty . Jesli jestes w stanie temu sprostac to ok . Tylko pytanie czy jest sens wydac tyle siana zeby miec 30% funkconalnosci w porownaniu do zestawu z chin za 2500 zl . Nie zapominajmy o fakcie ze w takim zestawie z chin wszystko juz masz na gotowo w jednym elemencie . Dziala sterowanie z kierownicy . Nic dodac nic ujac .


    To tylko moje zdanie ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Tylko żeby to chińskie nie bylo chińskie, to by było miło :P

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Tylko pytanie czy jest sens wydac tyle siana zeby miec 30% funkconalnosci w porownaniu do zestawu z chin za 2500 zl . Nie zapominajmy o fakcie ze w takim zestawie z chin wszystko juz masz na gotowo w jednym elemencie . Dziala sterowanie z kierownicy . Nic dodac nic ujac .
    Jakość wykonania i dźwięku to katastrofa. Nic dodać, nic ująć.

    Sam mam duże navi i nie odczuwam jakichkolwiek braków w funkcjonalności względem tego szajsu z ChRL. Navi działa bez zarzutu, zmieniarka na 6 płytek, radio odbiera miodnie. A w razie "W" zawsze mogę jeszcze kasetę zapodać. No i cała instalacja to produkty firm jak Alpine, Philips, Becker... a nie firmy "No name" z Chin.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Panowie:) ja nie chce miec navi 4:3 :) nie potzrebuje nawet TV:P ja chce to zorbic glownie na walory estetyczne:P chce miec radio i zmieniarke tak jak teraz tylko zeby to ladniej wygladalo:) tv nie ogladam w ogole a tym bardziej w samochodzie:) navi mi zbedna:)

    chcialbym miec tlyko radyjko i zeby bc wyswietlal info na monitorku:) i z tym tyle zachodu? elementow mocujacych? wiazek?...
    konkretne pytanie:

    CO POTRZEBUJE ZEBY GRALO MI RADIO(ZMIENIARKE MAM I DZIALA ZE STARYM RADIEM TAKZE CHYBA Z NOWYM TEZ BY ZADZIALALA.. WIAZKI ITD JUZ SA PUSZCZONE...) I ZEBY BC WYSWIETLAL INFO NA MONITORKU :) jak prostemu czlowiekowi:) (wielkie litery nie oznaczaja wcale ze na Was koledzy krzycze:P)

    -ramka 1szt
    -monitor 1szt
    -tuner radiowy 1szt
    - co jeszcze?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    szajboos . Nie zgodze sie z toba slyszalem jak gra ten chinski No name , i bylem w szoku o ile lepiej to gra niz moje audio wlasnie na 4/3 . Pozatym te noname to juz prawie komputer na normalnym windows 5.0 ce . Wiec mozna tam zaladowac mase fajnych aplikacji . szajboos mowisz ze to wszystko jest na dobrych podzespolach Alpine, Philips, Becker tylko licz sie z tym ze w najlepszym wypadku ta elektronika ma juz 10 lat . Masz w domu jakas elektronike co ma 10 lat ? napewno nie . Pozatym wiekszosc tych firm jakie podales maja wlasnie produkcje w chnach .

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    . Masz w domu jakas elektronike co ma 10 lat ? napewno nie .
    Kłóciłbym się, tym bardziej jeśli chodzi o sprzęt grający :P

    Sam nie kupuje klocków Car-audio młodszych niż 10lat, bo jakoś mnie one nie przekonują ;)

    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    i bylem w szoku o ile lepiej to gra niz moje audio wlasnie na 4/3 .
    Lepiej czy tylko konturowo co powoduje dla większości "lepsze" granie?


    Jedno jest pewne, żeby dołożyć z przodu monitor 16:9 potrzebujemy albo tunera TV, albo czytnika nawigacji MKIII lub MKIV, żeby coś wygenerowało obraz(w sensie menu itp.).
    Do tego potrzebujemy tuner radiowy, BM23, 24 bądź 54(pierwszy najmniej awaryjny, drugi najczęściej spotykany, trzeci najdroższy :P ). Do tego oczywiście wiązkę.
    Gdzie tuner radiowy oryginalnie jest w bagażniku. Możnaby go teoretycznie przenieść pod schowek, ale jak to się zachowa to nie wiem, mimo wszystko trzeba rzeźbić z wiązką i w sumie to jest najbardziej pracochłonne.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    . szajboos mowisz ze to wszystko jest na dobrych podzespolach Alpine, Philips, Becker tylko licz sie z tym ze w najlepszym wypadku ta elektronika ma juz 10 lat . Masz w domu jakas elektronike co ma 10 lat ? napewno nie . .
    oj z audio to nie jest tak prosto, dobry sprzęt audio szczególnie domowy nie starzeje się tak szybko a w technologii produkcji wzmacniaczy/głośników nic nie zmieniło się bez mała od 30 lat. Dobre kolumny T+A czy B&M w odpowiedniej konfiguracji sprzed 30 lat nadal skasują wszystko to co sie sprzedaje w sklepach tzw. "popularnych" a i większość tego co zalicza się do Hi-Fi i Hi-End ;-)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Idac waszym tokiem rozumowania , polecam wam zamontowac sobie sprzet lampowy , tamto brzmienie bylo jeszcze lepsze . Sory mowimy tu o sprzecie audio jaki byl montowany 10 - 15 lat temu w bmw . Niestety na dzisiesze standardy jest to katastrofa . Bo juz 10 - 15 lat temu nie byl ten sprzet zadna rewelacja . Nie spotkalem sie jeszcze z dobrej klasy zestawem audio w e38 zbudowanym na bazie oryginalu , zawsze wymianie podlega na pierwszym miejscu jednostka sterujaca , wogole wszystkie bebechy .

    Oczywiscie do normalnego sluchania sie to nadaje ale nie jest to w niczym lepsze niz ta chinska wersja .

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    aaa tu to się zgodze, niestety fabryczny sprzet w kazdym BMW z jakim miałem do czynienia (E32, E36, E34, E39 i E38) brzmi do bani :/
    przyczyną tego stanu rzeczy jest do bani rozmieszczenie głośników oraz zazwyczaj malutka przestrzeń za nimi, głośnik nie ma jak "odetchnąć"...

    ale o lampach to mi nie mów, jestem dużym fanem Ancient Audio ;-)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    szajboos mowisz ze to wszystko jest na dobrych podzespolach Alpine, Philips, Becker tylko licz sie z tym ze w najlepszym wypadku ta elektronika ma juz 10 lat . Masz w domu jakas elektronike co ma 10 lat ? napewno nie
    Jeśli o audio chodzi to nie mam nowszej niż 15 lat.


    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Nie spotkalem sie jeszcze z dobrej klasy zestawem audio w e38 zbudowanym na bazie oryginalu , zawsze wymianie podlega na pierwszym miejscu jednostka sterujaca , wogole wszystkie bebechy .
    Z tego wynika że mam bardzo niskiej jakości audio w e38. A seryjne nie jest.

    Może zakończmy temat bo dyskusja prowadzi do tego.... w sumie do niczego.

    PS. Niestety na tym chinolu nie mamy BC na czym głównie zależy założycielowi tematu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •