Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Grzanie foteli powtorka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm

    Grzanie foteli powtorka

    Panowie ponawiam ten temat bo za przeproszeniem chce miec cieplo w tylek:D
    Kiedy pierwszy raz wrzucilem ten temat niektorzy z was mowili ze mata grzejaca jest a niektorzy ze tylko w fotelu pasazera i byli tez tacy ktorzy mowia ze nie ma znaczenia i ze jak wlacze ogrzewanie to ma byc cieplo i koniec.
    U mnie sprawa wyglada tak ze musi minac naprawde sporo czasu zeby zaczelo byc cieplo.
    Ostatnio z kolega Technicsem zrobilismy jazde probna po zapowietrzeniu i nawet on sam stwierdzil ze to grzanie jest straszliwie opoznione i on po takim czasie juz by je dawno temu zmniejszal bo bylo by za goraco.Z moich obserwacji wynika ze w momencie gdy strzalka temperatury zaczyna wychodzic z niebieskiego pola zaczyna grzac fotel.sprawdzalem to wiele razy i tak wlasnie jest.Chyba nie po to jest ogrzewanie foteli w tych samochodach zeby zaczynaly grzac wtedy kiedy zaczyna sie robic cieplo w aucie?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Mata grzejaca obciazeniowa w sensie :-)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    hmm przyznaje ze u mnie tez dosc dlugo szczegolnie fotel kierowcy sie grzeje, no ale nie az tak dlugo jak u ciebie:>
    moze to jakis przekazniczek?a moze grzalki juz sie zuuzyly?czy cos?:P moze nalezy rozebrac fotel?

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    Z moich obserwacji wynika ze w momencie gdy strzalka temperatury zaczyna wychodzic z niebieskiego pola zaczyna grzac fotel.
    To jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Mata jest grzana elektrycznie, a nie płynem z układu chłodzenia. Szukaj przyczyn w macie grzewczej lub obwodach nią sterujących.
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    To ja się może podepnę pod temat.
    U mnie fotele grzały bardzo szybko i efektywnie, tylko że coś się któregoś dnia spierdzieliło i nie da się włączyć grzania. Przyciski są nieaktywne, zarówno kierowcy i pasażera. Podpowiedzcie mi Panowie które bezpieczniki sprawdzić, lub przekaźnik?
    Dodam że tylną kanapę też mam grzaną i ona działa bez problemu. No i wszystkie pozostałe funkcje przednich foteli (elektryczna regulacja, pompowanie, masaż i pamięć) działa normalnie, tylko grzanie nagle zanikło.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Jesli chodzi o sterowanie grzaniem foteli to masz pewnie jakis problem przy fotelu.posprawdzaj kostki przewody .pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    U mnie fotele grzały bardzo szybko i efektywnie, tylko że coś się któregoś dnia spierdzieliło i nie da się włączyć grzania. Przyciski są nieaktywne, zarówno kierowcy i pasażera. Podpowiedzcie mi Panowie które bezpieczniki sprawdzić, lub przekaźnik?
    Sprawdź bezpiecznik 39.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    A u mnie jest tak, że czasem grzeją w chwilkę i jest MEGA gorąco:), a czasem dosyć długo... też o tym myślałem sporo czasu, ale o .. jakoś nie było czasu zapytać:)
    Ostatnio edytowane przez WojtekD ; 23-02-2011 o 20:33

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Te, które miałem wcześniej (manualne) grzały szybko i te w pełnym prądzie grzeją tak samo. Już po około minucie jest ciepło. Jakbyś szukał fotela to mam na sprzedaż komplet czarnej skóry, daj znać na priv.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Inne pytanie raczej techniczne. Może w końcu usłyszę odpowiedź :(
    U mnie w fotelu kierowcy uszkodzony jest czujnik temperatury w macie. Co to jest za element i czy idzie go wymienić, przelutować... cokolwiek!?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •