Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141

Wątek: Jak zmniejszyć spalanie w swoim e38, utrzymanie silnika, techniki jazdy.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    Jak zmniejszyć spalanie w swoim e38, utrzymanie silnika, techniki jazdy.

    Witam!

    Jestem dość nowym członkiem forum oraz posiadaczem e38. Kupując to auto, jak wielu liczyłem się z kosztami utrzymania pojazdu głównie kosztami paliwa, którego nasze auta potrzebują, myślę jednak, że jeśli można w jakiś sposób ograniczyć ich spalanie i jeśli ktoś ma na to pomysły, propozycje, sprawdzone metody to chętnie się nimi podzieli, szczególnie dla wersji 4.0(4.4) oraz 5.4. Chodzi mi o techniki jazdy, nie chodzi mi o eco driving bo w tych autach chodzi o przyjemność z jazdy ale bardziej o spalanie w sytuacjach wymuszonych, korki i inne sytuacje. Jednak również mogą być opisane metody jazdy dla osób wykorzystujących auta np w celach zarobkowych dla, których spalanie jest istotne, z góry na luzie czy na biegu itp. Interesują mnie również wasze opinie w kwestii spalania stosując minimalne zmiany "uzbrojenia" silnika, czyli inne filtry powietrza, oleju, itp sprawy o co dbać, co się sprawdza a czego lepiej nie zmieniać, nie kupować.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Dziwne pytanie. Moim zdaniem w żaden sposób nie przeskoczysz spalania. A nawet jeśli to będzie to mało efektywne 1-2l ?? Więc nie widzę sensu, a tym bardziej że pytasz się szczególnie o 4.0, 4.4, 5.4 a w nich tym bardziej nie patrzy się na spalanie. Chcesz mniejsze spalanie to kup 2.8 ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Właśnie nie chciałem aby ten temat został tak odebrany.
    Widzisz mówię o tych 2 silnikach ponieważ one najwięcej palą.
    Ja w swoim egzemplarzu mam 580 000 km sporo podróżuję i dla mnie ten litra lub dwa to sporo bo około 5-10zł/100km.
    Oczywiście wszystko jest wprost proporcjonalne do przelotów, w moim przypadku są duże, ktoś inny może jedzie tylko co niedziele do kościoła i tyle.
    Jednak zaoszczędzone pieniądze z paliwa można by przeznaczyć na oryginalne części niż chińskie zamienniki.
    Ciekaw jestem czy np sportowy filtr powietrza może podnieść minimalnie moc a obniżyć spalanie?
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 23-02-2011 o 14:06

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Chyba jedynym gwarantem niskiego spalania (zbliżonego do danych fabrycznych) jest utrzymywanie podzespołów auta w nienagannej kondycji. Lecz jak już na pewno zauważyłeś, suma sumarum, koszty tego są wyższe niż koszt tego 1L/100km ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez Proyer Zobacz posta
    Dziwne pytanie. Moim zdaniem w żaden sposób nie przeskoczysz spalania. A nawet jeśli to będzie to mało efektywne 1-2l ?? Więc nie widzę sensu, a tym bardziej że pytasz się szczególnie o 4.0, 4.4, 5.4 a w nich tym bardziej nie patrzy się na spalanie. Chcesz mniejsze spalanie to kup 2.8 ;)
    2,8 też mało nie pali ;) masa robi swoje :) moja ciągnie 15 gazu w mieście a w trasie 10 więc nie jest to ekonomicznie :)
    Radośc z Jazdy :)

  6. #6
    Technika jazdy na obniżenie spalania jest jedna - szybki start i toczenie się na ostatnim biegu małą prędkością bez wyprzedzania. No ale to żadna nowość że jak mniej deptasz to mniej pali.
    Powyżej kolega słusznie zauważył że w tych motorach spalania nie przeskoczysz choć byś się miał ... . A ci co gadają że 4.4 pali 9l na trasie to gadają tylko ;D. No moja przynajmniej tyle nie pali niestety .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    No ja tam nie wiem, ja np jak zmieniłem koła z 285 na 215 to spalanie -2 litry (felga 16"). Co do przyspieszania ja osobiście wyznaje płynne przyśpieszanie na steptronicku do 3 biegu włącznie, takie żeby wskazówka spalania była między 15 a max 20l. Tankuję tylko bliska lub orlen. Spalanie wychodzi mi trasa od 6,2-6,8 do 110km. miasto 10,4 średnie z 1000 z komputera 8,5l. 740d 2000r. Wcześniej 1999 2,8 + gaz trasa 6,9 benzyny 9l gazu.

  8. #8
    Jak miasto 10,4 to dobrze ci wychodzi. Nawet powiem bardzo dobrze. Jeśli o opony chodzi to też racja ale nie pytałeś o opony wcześniej tylko o technikę jazdy lub modyfikacje silnika. Także opony mniejsze przekładają się na mniejszy opór toczenia czyli spalanie maleje. Ale to już wiesz.

    Pewnie słyszałeś o magnetyzerach i o ceramizerach. Gadałem z jednym kolegą od nas który zastosował ceramizer i magnetyzer w e38 730d. Mówił że spalanie mu spadło jak dobrze pamiętam 1-2 litra w mieście. No ale to tak mówił. Czy faktycznie tak było nie umiem ci powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 23-02-2011 o 14:41

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    No rozmiar felg na pewno robi swoje u mnie zimowe 225/55 16" a letnie 255/45 18" to około 3l w spalaniu. Teraz w taką pogodę moje 728i z 96r pali 13-14l PB miasto i 9-11l PB trasa gaz mam ale nie używam (założony przez poprzedniego właściciela...) A to co joe white zgadza się w 100% ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja tylko dodam od siebie , ze czym wiekszy silnik tym wieksze wachania w spalaniu benzyny . W szwecji standardem jest ze firmy transportowe wysylaja kierowcow na kursy ekonomicznej jazdy bo procent oszczedzonych pieniedzy jest ogromny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •