Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 141

Wątek: Jak zmniejszyć spalanie w swoim e38, utrzymanie silnika, techniki jazdy.

  1. #101
    chwilowe to jak moge 1l/100km zrobic. Z gorki puszcze gaz i wyzeruje. tylko test 5 oddac moze min spalanie bo nie ma takiej górki z której zjeżdza się przez 50km :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #102
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO Zobacz posta
    chwilowe to jak moge 1l/100km zrobic


    I 6l też możesz zrobić tak jak przypuszczalnie kolega zainteresowany.

  3. #103
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    to wszystko nie trzyma się kupy :) kolega piort_r napisał mi że ma niedogrzany silnik, musiał sie nawet zatrzymywać zeby wstawić karton przed chłodnicę , jeżeli z takim zimnym silnikiem robi takie wyniki ciekawe co bedzie latem :)
    prośba do was chłopaki z 740d jak jutro będziecie lecieć po trasie to zatrzymajcie sie w sprawdźcie jaki twardy jest wąż od chłodnicy ten na górze , czy można go ścisnąć tak na maxa , czy jest twardy jak kamień czy poprostu twardy , że nie da się go nawet na pół centymetra ścisnąć . aha zróbcie to na postoju na kawę , żeby niepotrzebnie sie nie zatrzymywać i nie robić większej średniej spalania :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    No i było tak jak mówisz. Jednak dodam, że wtedy było -28 i była to jedyna sytuacja, i jeśli nadal próbujesz mnie zdyskredytować to ci się nie uda, gdybym miał zamiar oszukiwać to nie pisał bym takich informacji prawda? ehh
    Nie ma co dyskutować, zobaczymy po "testach".

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    chwilowe to ja wam zrobie 60 to sie nie cieszcie. Swoją drogą spalanie na ssaniu przy ruszaniu rox

  6. #106
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    ja wam zrobie 60
    Na szczęście w E32 da się wycisnąć TYLKO 39,5L ;D

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Na szczęście w E32 da się wycisnąć TYLKO 39,5L ;D
    Tyle maksymalnie pokazuje komputer, a realne spalanie może być większe ;) Mój E38 728i palił ok 40l na 100 jak miał sondy padnięte....nic przyjemnego ;)

  8. #108
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Proyer Zobacz posta
    realne spalanie może być większe


    P.S. Następnym razem spróbuj czytać pomiędzy wierszami ;)

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Panowie, mocno zboczyliście z tematu. Zamiast pisać ile co komu pali, napiszcie jak zrobić żeby spaliło mniej :)
    Owszem, macie racje pisząc, że to nie są samochody do jazdy "o kropelce", ale uważam że zmniejszając nieco spalanie, zyskujemy my sami.
    I tak o to wielu z Was powtórzyło, że wiele zależy od kierowcy, to ja napisze że faktycznie wiele od niego zależy, ale jeszcze więcej zależy od sprawności samochodu.
    Po pierwsze sprawny mechanicznie silnik, sprawny elektronicznie (szczególnie mi tutaj chodzi o sprawne działanie oraz poprawne wskazania przepływomierzy i sond lambda, bo one mają największy wpływ na osiągi i spalanie naszego pojazdu), sprawny osprzęt silnika (np zacierająca się rolka paska, uszkodzone łożyska w alternatorze, czy zatarta pompa wspomagania, to wszystko stawia większe opory silnikowi), czyste filtry paliwa i powietrza, dobrej jakości samo paliwo, oraz wnętrze silnika w nienagannym stanie (terminowe wymiany oleju).
    Po drugie, sprawne hamulce. O ile kończące się klocki hamulcowe nie podnoszą spalania, o tyle "trzymający" zacisk, bądź szczęki od ręcznego już tak. My możemy tego nie czuć, ale silnik odczuje.
    Po trzecie zawieszenie. Jeżeli mamy źle ustawioną geometrię, bądź zbieżność kół, to nie dość że źle się takim samochodem jeździ, to jeszcze podnosi to spalanie (większe opory toczenia). Kolejna sprawa, obniżanie tylko przodu samochodu, żeby zmniejszyć szparę między kołem a błotnikiem. Wizualnie bardzo ładnie to wygląda, ale jeśli chodzi o spalanie to niekoniecznie. Obniżając tylko przód, mamy większą powierzchnię oporu powietrza. To samo tyczy się wszelkich osłon podwozia. Jeżeli mamy pourywane, czy uszkodzone niektóre osłony, to wzrastają opory i zawirowania powietrza pod samochodem.
    Po czwarte koła. Duże i szerokie koła świetnie się prezentują w naszych autach, ale też podnoszą opory toczenia oraz spalanie.
    Po piąte porządek. Jeżeli wozimy w samochodzie multum niepotrzebnych rzeczy, to na własne życzenie podnosimy "masę własną" samochodu i podnosimy spalanie.

    Pojedyncze usterki nie pochłoną nie wiadomo ile paliwa, ale w połączenie z kilkoma innymi owszem.

  10. #110
    Z00FY
    Gość
    Bardzo trafne wskazówki Rafał ! Wyjeżdżając wcześniej w trasę skutkiem jest oszczędniejsza jazda. Śpiesząc się człowiek nie myśli ile spali mu auto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •