Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: zabrakło paliwa?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    27
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Śląsk

    zabrakło paliwa?

    Witam. 730d stanęło mi w drodze choć komputer pokazywał jeszcze że można zrobić 100 km. Dolałem 5 litrów i po 15 minutach ruszył. Komputer nie pokazał żadnego błędu. Przypominam sobie że ostatnimi czasy kilka razy sinikiem skubnęło podczas jazdy. Mogę na Was liczyć?
    misakow

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez misakow Zobacz posta
    ostatnimi czasy kilka razy sinikiem skubnęło podczas jazdy
    Mógłbyś rozwinąć tą myśl ?? Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli.

    Cytat Zamieszczone przez misakow Zobacz posta
    Dolałem 5 litrów i po 15 minutach ruszył.
    Czy to oznacza, że od razu po dolaniu nie chciał ruszyć ??

    I jeszcze jedno. Z jaką prędkością jechałeś i jaka była temperatura zewnętrzna zanim samochód stanął ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mialem podobna sytuacje w 520d, pokazywalo mi jeszcze z 70km zajechalem na stacje i auto zgaslo - fart ze juz wjechalem na stacje.
    Dolalem paliwa - nie chcialo odpalic - wiec na mysl przyszlo mi ze sama nie potrafi zassac paliwa - wzialem piwo na stacji - ide do auta - mowie jeszcze raz sprobuje - zaczal powoli lapac. Trwalo to wszystko tez jakies 15 min - po czym jak juz zaczela lapac to luna dymu za mna :)

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    3.0d są czułe na paliwo i jego jakość. Paliwa są różnej jakości i z różną domieszka wody co w połączeniu z mrozem czasem daję dziwne efekty.
    Poza tym sprawdź w jakim stanie masz filtr paliwa. Ja w dieslu wymieniam filtr co 15Tkm.
    Takie przerywanie może byc właśnie skutkiem zanieczyszczeń w paliwe.
    Poza tym jeśli masz niski poziom paliwa , pompa ciągnię syf, który jest na dnie baku.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Muszę się wtrącić:)
    Swego czasu miałem 525td 97r. Miało bardzo ładna przypadłość że wskazanie komputera i wskazówki w pewnych sytuacjach mijało się z prawdą...
    Otóż komputer wskazywał bardzo dokładnie ilość km np.300...280...200...i tu się zaczynają już bardzo skomplikowane rzeczy od momentu pokazania 200..ilość km zaczeła gwałtownie spadać az do 0 potem znowu podnosiło sie na ponad 200 i tak pomalutku pomalutku spadało az spadło do około 200km. wtedy juz kilka szarpnieć i auto stoi:D od tej pory nigdy niemam w zadnym aucie mniej paliwa jak 15 litrow:P Dlamnie to żelazna rezerwa:D Wiem ze w ałdi z tego okresu jest identyczny problem (z dośwaidczenia własnego ałdi a3 1,8 ta sama checa paliwo niby jest a jednakniema:D)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    27
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Śląsk
    Witam.
    Problem zniknął. Zastosowałem depresator z shella i zalałem bak V powerem. Mechanik sprawdził działanie pomp paliwa. Z tyłu pod siedziskiem działa choć ma 12 lat. Pod progiem kierowcy również. Tej pod maską nie sprawdzał. Może źle że mu odpuściłem.
    Wyraziłem pretensję co do jakości paliwa pracownikom shella. Ekspedientka twierdzi że to niemożliwe. Że na fakturze są niemieckie ślady.
    Jestem pewien że to był chwilowy przekręt shella. Zresztą była promocja. Podczas tankowania w lutym obniżka na litrze. Taaak. Woda zawsze jest trochę tańsza :-).
    Teraz wyświetla zużycie 8,7 i/100. Depresator polecam. Pół litra depresatora na 1000 litrów ropy. Czyli na około 12 dla naszych zibenerów.
    Pozdrawiam i dziękuję za kontakt.
    misakow

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •