Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Alarm jak sprawdzić?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Alarm jak sprawdzić?

    Witam, mam pytanie które może niektórych rozśmieszy ale mnie to ciekawi jaką prostą metodą sprawdzić działanie alarmu. Z "vinu" wynika że auto posiada fabryczny alarm chyba "przechyłowy" lub coś podobnego bo jeszcze nigdy nie zadziałał.Odłączałem aku i nie słyszałem żadnego nawet małego dźwięku z syreny co miało miejsce np: w E 34. pozdrawiam.......

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A czemu przy odłączaniu ma być słychać syrenę? Jeżeli masz czerwoną diodę na górze deski rozdzielczej, mniej więcej po środku (zamontowana na tej dużej kratce od nawiewu) to jest alarm. U mnie uruchamia się go tak, że zamykając auta muszę przekręcić kluczyk do oporu, wtedy dioda zaczyna mrugać albo świecić (nie pamiętam).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    U mnie gdy zamykam auto kluczykiem lub pilotem dioda się zapala na kilka sekund a potem gaśnie. czy to normalne?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    prosty sposob na sprawdzenie :otworz drzwi od kierowcy, wcisnij przycisk zamykania drzwi i poczekaj na uzbrojenie sie diody ,nastepnie zamknij drzwi i powinien wlaczyc sie alarm. u mnie tak dziala. pozdrawiam dawid
    dawid

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    W mojej dioda miga cały czas (po zamknięciu) ;)
    Sprawdzenie proste - otwierasz maskę wciskasz ''guzik '' znajdujący się na belce pomiędzy lampą a chłodnicą (przytrzymujesz) ,zamykasz auto z pilota . Gdy puścisz przycisk ,syrena powinna wyć ;)

  6. #6
    Z00FY
    Gość
    Alarm w e32 fabryczny da sie uzbroic tylko z kluczyka przekręcając go do oporu i to potwierdzalo dużo osób. Sprawdzić można go switchem maski trzymając przy uzbrojeniu zamykając obwód i puszczając go po uzbrojeniu syrena zacznie trąbić.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Niestety ! próbowałem dzisiaj i z drzwiami i z maską i cisza. Po zamknięciu dioda zapala się na jakieś 5 sek. po czym gaśnie jak nacisnę ponownie przycisk zamykania na pilocie to znowu się zapali zaświeci się światło wewnątrz auta i po paru sekundach dioda gaśnie. I cały czas cisza! Czy coś jeszcze można sprawdzić "domowym" sposobem? pozdro....

  8. #8
    Z00FY
    Gość
    U mnie jest tak ,że dioda po uzbrojeniu alarmu (przekreceniu kluczyka do końca) mruga na czerwono (tam gdzie jest wylot powietrza na szybę pod lusterkiem wewnętrznym) Spróbuj zrobić tę operację w momencie świecenia się diody bo to odpowednik uzbrojenia/rozbrojenia alarmu.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Ja to robilem w taki sposob.
    Otwieralem szybe, pozniej zamykalem auto z pilota odczekiwalem troche jak ie uzbroi i wsadzalem reke do srodka jak czujnik wylapal ruch to syrena sie wlaczala.

    Jak nacisniesz przycisk zamykania raz to uzbroisz alarm, jak nacisniesz w ciagu 10 sekund drugi raz to wylaczysz czujnik ruchu w srodku w razie gdybys zostawil w samochodzie pieska albo kobiete to alarm sie nie zalaczy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Sprawdzałem dzisiaj na wszystkie sposoby i nic, dioda zapala się na 10 s. (zmierzyłem) po czym gaśnie i dalej się nic nie dzieje. Wydaje mi się że chyba ten alarm nie działa bo już nie wiem co jeszcze sprawdzić. Czy na kompie wykaże czy jest czynny czy nie? pozdro...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •