Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: brak biegu wstecznego w automacie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    BMW
    e38 740i m60 95r
    Skąd
    Białystok

    brak biegu wstecznego w automacie

    witam mam problem z automatem w mojej e38 95r 4.0 v8 odpalilem auto wrzucilem bieg wsteczny wyjechalem wrzucilem na "D" podjechalem 15m i chcialem zawrocic. Ponownie wrzucilem "R" i nic puscilem pedal samochod nie jedzie (auto bylo wpczesniej urzytkowane 2 minuty stalo zgaszone) wrzucilem na parking i znowu wrzucilem na R nie poczulem przelozenia na moscie na zegarach obroty podskoczyly normalnie i opadly tak jak zawsze bylo podczas przerzucienia na R ale samochod tak samo sie zachowywal nie jechal do tylu. Na "D" auto normalnie jezdzi przerzuca na kazdy bieg nie szarpie nic sie nie dzieje (podczas jazdy poczulem dziwny delikatny zapach spalenizny). wstawilem auto do garazu po nocy odpalilem i dalej to samo sie dzieje wstecznego nie mam a na "D" jezdzi normalnie. czy ktos moze spotkal sie z takim przypadkiem co to moze byc? I jeszcze jedno pytanie mam czy w tym modelu siedzi skrzynia 5hp30?

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kolego temat stary i wałkowany wiele razy! Zanim napiszesz nowego posta wysil się nieco i użyj funkcji "SZUKAJ"!

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Użyłeś funkcji "szukaj" ??

    Cytat Zamieszczone przez Darek87 Zobacz posta
    czy ktos moze spotkal sie z takim przypadkiem co to moze byc?
    Niestety nie jesteś pierwszy z tą przypadłością.

    Podpowiedz ponadto czy masz silnik m60 czy m62 ??
    Gra muzyka

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Podpowiedz ponadto czy masz silnik m60 czy m62 ??
    Cytat Zamieszczone przez Darek87 Zobacz posta
    w mojej e38 95r 4.0 v8
    W '95 były M60

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Wydaje mi się, że od września 95 było też m62 :) Ale mogę być w błędzie. Ale jeśli nie jestem w błędzie oznacza, że skrzynie też w roczniku '95 mogą być dwie :)

    Tak czy inaczej funkcja "szukaj" dużo podpowie.
    Gra muzyka

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Bywaja modele ze skrzynia 5HP30 i silnikiem M62.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    To ja mu ułatwie i napisze ze albo używka albo ~3000 zł na remont skrzyni (uszkodzony kosz biegu wstecznego) zebyś biedaku nie musiał sie schylać pod spód to ci powiem ze masz skrzynie 5hp30 :) wiecej się dowiesz w starych postach (m.in. moim ;) )
    Powodzenia:)
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    9
    BMW
    740D
    Skąd
    Słoneczna
    Cytat Zamieszczone przez Darek87 Zobacz posta
    witam mam problem z automatem w mojej e38 95r 4.0 v8 odpalilem auto wrzucilem bieg wsteczny wyjechalem wrzucilem na "D" podjechalem 15m i chcialem zawrocic. Ponownie wrzucilem "R" i nic puscilem pedal samochod nie jedzie (auto bylo wpczesniej urzytkowane 2 minuty stalo zgaszone) wrzucilem na parking i znowu wrzucilem na R nie poczulem przelozenia na moscie na zegarach obroty podskoczyly normalnie i opadly tak jak zawsze bylo podczas przerzucienia na R ale samochod tak samo sie zachowywal nie jechal do tylu. Na "D" auto normalnie jezdzi przerzuca na kazdy bieg nie szarpie nic sie nie dzieje (podczas jazdy poczulem dziwny delikatny zapach spalenizny). wstawilem auto do garazu po nocy odpalilem i dalej to samo sie dzieje wstecznego nie mam a na "D" jezdzi normalnie. czy ktos moze spotkal sie z takim przypadkiem co to moze byc? I jeszcze jedno pytanie mam czy w tym modelu siedzi skrzynia 5hp30?
    Dokładnie jak u mnie, ja już się umówiłem w warsztacie na remoncik koszt ok. 4tysie. Dobrze że do przodu jeszcze śmiga i sama zajedzie do servisu.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    3
    BMW
    730i
    Skąd
    mazury
    Witam. U mnie w e36 325i było to samo (brak wstecznego). Tam była skrzynia 5hp18 i po rozbiórce okazało się że rozleciał się ten właśnie kosz od wstecznego. U mnie zakończyło się to używaną skrzynią i łącznym kosztem ok 1500zł. W 7-ce niestety koszty mogą być nieco wyższe. Powodzenia z naprawą bo przy naszych "mechaniorach" to różnie może być.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Używaną 5HP30 można kupić za 1000-1500zł. Taka może posłużyć miesiąc a może i 10 lat. Tego nie wie nikt ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •