Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Abs się zapala

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar krzysio1039
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    12
    BMW
    BMW e32 3,0i +IG 2-gen
    Skąd
    INOWROCŁAW

    Abs się zapala

    Witam mam pytanie jak odpalam auto to wszystkie kontrolki nornalnie gasną a kiedy ruszę parę metrów to zaraz się zapala kontrolka ABS.Co może być przyczyną,czy tylko jakieś bloto podeszło pod czujnik? Z góry dzieki i pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm powiedz jeszcze jak Ci się zapali abs wciśnij hamulec w podłogę i powiedz czy kola się blokują czy nie i powiedz jeszcze z jakiego roku twoja BMW jest? ja u siebie miałem może podobnie i powiedz od kiedy tak się dzieje.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Prawdopodobnie jakis syf mogl sie dostac albo czujnik odmowil posluszenstwa i trzeba go wymienic. Mozesz je przeczyscic a jak problem nie ustanie to komp i wymiana czujnika.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    u mnie tez tak sie stalo:) abs nagle sie zapalil:P i zginal:D tzn kontrtolka sie zapalila od ABS a ABS jako system zginal:P po wylaczeniu auta i ponownym wlaczeniu problem tez zginal:P mialem tak chyba ze 2-3 razy ale to juz jakis czas temu :) aktualnie kontrolka sie nie pali i ciesze sie systemem ABS :P e38 z 95 r

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar krzysio1039
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    12
    BMW
    BMW e32 3,0i +IG 2-gen
    Skąd
    INOWROCŁAW
    Wiec koleko moja bmw e32 3,0i z 6-1989r,zaczeło dziać sie to jakiś tydzień temu i kola sie blokują gdy wcisnę pedal do końca czyli abs nie działa.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar krzysio1039
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    12
    BMW
    BMW e32 3,0i +IG 2-gen
    Skąd
    INOWROCŁAW
    chyba jednak muszę zerknąć pod czujniki może to tylko coś podeszło.jak naprawie to się odezwe będzie wiadomo na przyszlość dzięki wszystkim i pozdrawiam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Jezeli kontrolka abs'u nie zgasnie lub zapali sie w trakcie jazdy to uklad ham. przechodzi w tryb awaryjny i abs przestaje dzialac.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    przypomnij sobie czy nie katowałeś auta chwile wcześniej może jakiś poślizg kontrolowany mi to się stało gdy na świeżutkim śniegu z 20 minut się bawiłem chce zawracać do domu a tu bum abs nie działa wyłączyłem silnik sprawdziłem wszystkie przekaźniki jeden delikatnie odskoczył odpaliłem samochód niestety dalej świecił się abs i koła się blokowały ale z takim dziwnym oporem zrobiłem jeszcze 2 kółeczka po placu niestety w czasie jednego d**a zarzuciło i wokół własnej osi zaczął się kręcić i cudownym trafem kontrolka przestała się świecić więc najlepszym rozwiązaniem będzie autko na podnośnik poobracać kołami. A moim zdaniem to wina czujnika mógł się zawiesić albo coś w ten deseń

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar krzysio1039
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    12
    BMW
    BMW e32 3,0i +IG 2-gen
    Skąd
    INOWROCŁAW
    Ja raczej nie katuje ata więc ta przyczyna odpada ale tak czy tak auto na podnośnik i muszę zerknąć . ale chyba jak się ociepli.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    ja wtedy też w sumie nie katowałem ale obróciło mnie na lodzie i wtedy jak koła zaczęły się w przeciwnych kierunkach kręcić coś musiało przeskoczyć tak to jak juz bokiem latam to 2k-3,5k obrotów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •