Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Nie działają wycieraczki, spryskiwacze, OBC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Nie działają wycieraczki, spryskiwacze, OBC

    No i stało się. Nacieszyłem się tylko kilka dni sprawnym samochodem i równą pracą silnika (po wymianie regulatora paliwa)..


    Dzisiaj odpinałem radio, bo przestało działać i przypadkiem zwarłem ze sobą + i - idące do radia. Ktoś coś tam wcześniej kombinował i niestety... Nic się ogółem nie stało, radio działa, jest zasilanie na radiu. Ale...

    Od tego czasu nie działa podświetlanie OBC - podświetlanie klawiszy. Do tego działa tylko klawisz DAT, żaden inny nie działa. Dzisiaj jadąc zauważyłem że prawa manetka nie reaguje na nic - ani na wycieraczki, ani na spryskiwacz ani na intensywne mycie. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - są ok. Jeden był przepalony to go wymieniłem, ale nie wiem od czego on był i po wymianie też się nie dowiedziałem... Pomóżcie mi zlokalizować przyczynę!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    napisz jakie masz bmw, nikt nie jest wróżką

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    730 m30b30 1991

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    benyhp widzę ze to twoje bmw to czesty gość na forum:) sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki? przekaźniki i wg? widzę ze awaria za awarią... ale życzę rychłej naprawy:)


    Takie cudo stało kiedyś pod moim domem. zrobię sobie tak 750il:yu:

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Niestety tak... Ogólnie jest w dobrym stanie...ale wychodzą zaniedbania poprzednich właścicieli, które muszę doprowadzić do porządku i będzie ok:)

    Aha- nie działa także regulacja lusterek..................................

    Wszystkie bezpieczniki ok. Przekaźniki - mam wlasnie przed sobą moduł spod tylnej kanapy RM i GM i przyznam szczerze, że wyglądają jak nowe ze sklepu. Nikt ich nie ruszał nigdy na 100%. Nawet w środku wszystko jest nowe.

    I_Love_7 - mam nadzieje, że za niedługo będę częstym gościem tylko jeżeli chodzi o pomoc innym....jak na razie to ja potrzebuje Waszej pomocy:)

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    benhp,
    mozesz sprawdzic czy masz oswietlenie schowka? jezeli nie to sprawdzilbym bezpiecznik nr 15 w skrzynce pod maska

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    mogło wywalić bezpiecznik pod kanapą, ale jak sprawdzałeś...

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    benyhp sprawdz na module od obc pod kanapa przykrecony na sciance jest i ma na sobie bezpiecznik 15A może jego wywaliło

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    jarek88 - mogłbyś dokładniej powiedziec mi gdzie znajdę ten bezpiecznik? Nigdzie go tam nie widze? Czy patrząc na moduł z góry, jest za nim ukryty gdzies?

    yaz - miales racje. oświetlenie schowka też nie działa. Lusterka są już ok - to był bezpiecznik o którym pisałem wcześniej. Ale bezpieczniki pod maską są wszystkie OK.

    Reasumując - Nie działają wycieraczki, spryskiwacze, mycie intensywne = ogółem prawa manetka; OBC wyświetla mi (odłączałem aku) --:-- Uhr i reaguje tylko na guzik DAT zmieniając właśnie to na --:--Dat; no i oświetlenie schowka. Wszystko nastąpiło po zwarciu + i - z zasilania radia. Koledzy, pomóżcie - silnik pracuje już ładnie, wszystko działa, tylko ta jedna usterka dzieli mnie od zaznania upragnionego spokoju:)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar sivy83
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    20
    BMW
    e38
    Skąd
    KONIN
    sprawdz czy jak naciskasz spryskiwanie szyb to w jednym z modułów pod kanapą puka elektromagnes bo o ile pamiętam to tam znajduje sie sterowanie wycieraczek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •