Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo

  1. #31
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wież mi że jednak można. Niektóre działają a niektóre nie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #32
    Początkujący Użytkownik Awatar Pawik83
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    BMW 740iA
    Skąd
    Kwidzyn
    Witam podepnę sie pod temat mianowicie od jakiegoś czasu nie działa mi DSC i ABS moje BMW 740iA 99r dzis postanowiłem to zdiagnozować komputerem, który wykazał błędy
    58 Recharging pump
    0F Return-pump fault

    czy ktos moze miał podobny przypadek ??? szukałem w necie ale niewiele tam jest na ten temat

  3. #33
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    A ciekawe jakby wstawić 4 czujniki chińskie. Może problem jest taki że inaczej zaliczają impulsy i po wymianie 4 było by ok?

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Faktycznie tylny lewy czujnik był wadliwy - ułamał się pin we wtyczce, wszystko zaśniedziałe, sam czujnik też pęknięty. Czy ktoś może mi powiedzieć jak ten je**ny czujnik wyciągnąć? Jak coś mam przy tym aucie robić to mnie kurwica strzela, świetna niemiecka myśl techniczna - zróbmy coś co się zepsuje za xx lat ale jak się zepsuje to nie będzie się tego dało wyciągnąć bo element wykonamy z plastiku który nie przeżyje próby czasu.

    Przednie czujniki usuwałem przez wywiercenie w nim dziury, wkręcenie śruby, zakleszczenie na nich szczypców zaciskowych i wyważeniu tego co siedzi w zwrotnicy łomem. Ale z tyłu dostępu nie ma ŻADNEGO i sam czujnik jest wykonany z jeszcze gorszego plastiku. Mam wziąć wiertło 14mm i po prostu wywiercić to co zostało w tej dziurze?

    Czy ściągnięcie tarczy hamulcowej da mi dostęp do czujnika od dupy strony? Bo coś mi się wydaje że nie, i trzeba będzie półoś ściągnąć? :/ Boję się że jak wejdę głębiej wiertłem to naruszę wianek za przegubem.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 15-03-2013 o 19:59

  5. #35
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    U mnie oczywiście też sie ułamał podczas usuwania. Znajomy palnikiem grzał i po trochu wydłubywal.... PS uważaj na końcówki wachaczy jak będziesz grzał :)

  6. #36
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Uważaj na coś bardzo delikatnego czyli uszczelnienie łożyska. Z niego jest brany sygnał.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #37
    Początkujący Użytkownik Awatar max264
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 730i 94r.
    Skąd
    dąbrowa górnicza
    Panowie chciał bym zebrać opinie co do tych czujników firmy Getze. Bo w końcu nie wiadomo czy są czegoś warte czy tez nie

  8. #38
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zależy jak trafisz. Albo będzie działał albo nie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ok dziś wreszcie udało się usunąć resztki starego czujnika, zamontowany ten Getze. ABS/ASC dalej nie działa bo okazuje się że w trakcie jak jeździłem z zepsutym tylnym, padł też przedni Ale na kompie brak jest błędów tylnego lewego czujnika, prędkość działa. Zamawiam znowu Getze, tym razem na przód.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Zamontowałem drugi czujnik Getze, wszystko działa. Pozostałe dwa są Boscha.

    Jednak nadal są problemy. Auto po 100km wywaliło błąd ABS, po jakimś czasie postoju kontrolka zgasła, potem znów się pojawiła i zgasła. W tej chwili przejechane ok. 400km od ostatniego błędu, zauważam jednak że ABS nie działa tak jak powinien - czasem w specyficznych warunkach podczas delikatnego hamowania ABS się aktywuje. Odbywa się to na ułamek sekundy co 1 obrót koła, przynajmniej tak mi się wydaje.

    W każdym razie przy najbliższej okazji wywalam te czujniki i kupuję inne chyba że powyższe objawy ustaną.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 24-03-2013 o 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •