Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Sor3 Zobacz posta
    A Po wymianie czujnika kontrolki zgasły na chwilę i znowu się zapaliły po przejechaniu 300 metrów więc błędu nie było jedynymi błędami mam jeszcze LAMBDE Sonde ale co ma piernik do wiatraka
    błąd pojawił się po ponownym podpięciu jak kontrolki znowu się zapaliły to znaczy że nie jest to winna czujnika tylko jakiegoś systemu odpowiedzialnego za jego pracę ?
    Odczytywałeś błędy po ponownym zapaleniu się kontrolek?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pierścień łatwo uszkodzić podczas wymiany czujnika jak nie chce wyjść. Objawem uszkodzonego pierścienia jest pulsujący pedał hamulca podczas lekkiego hamowania, oraz przy małych prędkościach. Tak jak by się wcześnie włączał ABS. Wystarczy uszkodzić jeden ząbek a te objawy wystąpią. Kolejnym powodem może być niewłaściwa odległość czujnika od pierścienia lub krzywy pierścień. Jedynym pewnym sposobem sprawdzenia czujnika jest jazda z oscyloskopem wpiętym przy sterowniku.

    Przykład uszkodzonego pierścienia:

    http://bayimg.com/oADOdaADp

    Przykład krzywej tarczy impulsowej:

    http://bayimg.com/OadOfAADp
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 22-02-2011 o 12:54

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    dzisiaj sprawdzę dokładnie jakie błędy się pokazały skasuję błąd odłacze aku na pare min zobaczymy jak nie to to może mi ktoś powiedzieć gdzie w tym modelu znajdują się przekaźniki 0332019168 ser. 8365326 chce je sprawdzić najpierw :]
    I czy ktoś posiada z was program na którym można dojść do tego ? ten cały oscyloskop ? =)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    A może to sterownik , miałem podobnie tez raz działało raz nie, podobno w sterowniku zimne luty pękają czy coś , trzeba do regeneracji dać i wsio. U mnie na kompie tez wywalalo ze czujnik ale wszystkie byly ok.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    Witam Po ponownym podpięciu Historia

    1 błąd 255
    2 ABS i kontrola trakcji znikły na trybie jazdy (D) bez dodawania gazu wjechałem na oblodzoną drogę przy hamowaniu wszystko działało cały czas do przodu do tyłu przejechałem kawałek dalej ponad 20 km/h zapaliła się znowu :/
    3 błąd do skasowania nie Trwały ?
    CO TO ZA BŁĄD 255 ? proszę o poradę
    Przemo dzięki za poradę :)
    Ale gdzie on się znajduję w mojej buni ?

  6. #16
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Aby sprawdzić sterownik i instalację czy jest dobra należy odpiąć czujnik i w kości przy nadkolu zmierzyć napięcie między przewodami od strony sterownika. Podczas włączania zapłonu na chwilę powinno się pojawić jakieś niewielkie napięcie, którym sterownik testuje obecność czujnika. Dla porównania można zabieg powtórzyć w innym kole. W przypadku uszkodzonego sterownika lub instalacji nie będzie napięcia w kostce. Aby sprawdzić instalację to polecam żarówkę o mocy przynajmniej 50W np H1 lub H7. Wtedy wyjdzie czy jest dobre przejście na przewodach bo miernik nie pokarze ledwo przewodzącego przewodu. Żarówkę wpina się przy sterowniku ABS. Jeden koniec od żarówki przytykasz do plusa akumulatora drugi do odpowiedniego styku w sterowniku odpowiadającemu za konkretny czujnik. Pamiętaj o odpięciu czujnika przed pomiarem i złączeniu w kostce przy nadkolu obydwu przewodów. Drugi pin od danego czujnika w sterowniku łączysz z masą samochodu i patrzysz czy żarówka świeci światłem mocnym i jednostajnym. Jak ładnie świeci przez jakieś 40 sekund to znaczy, że instalacja ma ciągłość.

    Podaj mi numery ze sterownika abs to napiszę Ci jakie piny odpowiadają za konkretne czujniki.

    Co do oscyloskopu to urządzenie, które mierzy napięcie co chwilę i rysuje wykres jego przebiegu. Robi pomiar wiele razy podczas sekundy i jest bardzo dokładne. Takie urządzenie mają niektóre warsztaty ale i tak nie ma kto tego obsłużyć. Najlepiej na takie pomiary jechać do jakiegoś zakładu co zajmuje się głównie elektroniką. Oni powinni wiedzieć jak sprawdzić ABS pod każdym kontem.

    Jak pomiary instalacji i napięcia są ok to zostaje sprawdzenie oscyloskopem pierścienia.

    Odczytaj błędy jakimś normalnym testerem co wyświetli opis błędu. Ja nie mam opisu do takiego błędu. Nie mam w ogóle w spisie takiego błędu.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 24-02-2011 o 14:02

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    napisałem wcześniej co chce sprawdzić piernik do wiatraka nawet nie wiem gdzie jest ten sterownik !!! a mówiłem że chce sprawdzić przekaźnik


    Prosto logicznie



    Gdzie jest przekaźnik (UP) NR 0332019168 ser. 8365326

    Gdzie jest sterownik ? ABS-u ?

    seban123 Jak pisałeś jeżeli jest wysyłany impuls napięcia który sprawdza łączność to jeżeli po skasowaniu błędu nie było i się nie pojawił to znaczy że jest ok z instalacją i tak było na biegu (D) bez gazu jechałem odcinek około 80-100 m tak parę razy i wszystko było ok ABS działał poprawnie potem delikatnie nabierając prędkości okolo 22 km/h znowu zapaliły się kontrolki i tyle z Don't worry be happy
    Ostatnio edytowane przez Sor3 ; 24-02-2011 o 14:14

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Były różne wersje ABS dlatego pytałem o numer. Jak zrobisz zdjęcie pompy ABS to dopiero wtedy będzie wiadomo czego szukać. Na pompie jest numer. On jest ważny. W jednej wersji były przekaźniki a w innej nie.

    To lokalizacja przekaźnika od zaworów to o co prosiłeś:
    http://bayimg.com/EaeigAaDA


    Lokalizacja sterownika:
    http://bayimg.com/fAeIDaada

    Zasilanie sterownik bierze z przekaźnika głównego od silnika, jest pod maską z prawej strony w skrzynce ze sterownikami, jest na wierzchu.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 24-02-2011 o 14:55

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    No niestety nie dostałem się do puszki nie pasuję mi klucz :/
    NR pompy abs-u 0265217000 7661011775

  10. #20
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Te opisy dotyczyły właśnie tego systemu co masz w aucie.
    Jest to ABS i ASR 5.0

    W puszce masz tylko główny przekaźnik.
    Cała reszta jest za schowkiem w środku auta. Trzeba schowek odkręcić. Jak by nie miał sterownik zasilania to by nie było z nim komunikacji.
    Czym odczytałeś te błędy?
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 24-02-2011 o 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •