Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Pocenie sie skrzyni czy ten produkt ma szanse na powodzenie?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A miska z filtrem razem więc i tak trzeba wrr - zdzierania kasy moim zdaniem...

  2. #12
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Nowa miska z filtrem i uszczelką (wystarczy dać info w Kupię) a koszt będzie naprawdę w przedziale 350 - 450 zł za "ORI"
    Olej : wystarczy zastosować RAVENOL o którym pisałem w innym wątku.
    HILSE : 40 - 50 zł
    Wymiana : 200 - 300 zł

    Ogólnie wychodzi na to , że za 1.000 zł możesz to spokojnie zrobić wymianę wraz z odpowiednimi częściami (dzięki 7er.pl :) ) - dodam, że właśnie takową miałem zrobioną w sobotę :) Dzięki Sebek / Boss
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To pocenie się to ukłon ZF dla durni z BMW którzy w odróżnieniu od samego producenta skrzyń (ZF) twierdzą, że oleju w niej się nie wymienia. W ten sposób integrując filtr z miską zmuszają ASO do wymiany oleju i w/w filtra! Zrób to jak najszybciej i rób to regularnie, nie czekaj aż zaczną występować takie problemy.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Ja u siebie z miesiąc temu musiałem rozbierać skrzynię ponieważ olej wcześniej nie był wymieniany. Auto ma przejechane 170K i miska olejowa była z 2004r tak jak auto. Olej już był zabrudzony mocno. A rozbierałem dlatego, że auto stało ponad dwa tygodnie pod chmurką na mrozach -15,-20 stopni. Olej na tych mrozach zgęstniał i przy odpaleniu wypchnał simeringi i olej zaczał kapac delikatnie. Uszkodzony został najbardziej oring na pompie. Wiec nalezy wymieniac olej w skrzyni co 60-80tys

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Jawa
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    24
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    UK Grantham
    Postanowione jest że wymiana będzie całości. U mnie wołają prawie 200Funtów za miskę plus 25f za litr oleju. co razem daje już ponad 2 tys zł same części :) Auto jest moim drugim i mało korzystam stąd zastanawiam się na wymianą w PL bo wybieram się za kilka tyg.
    Zatem skorzystam z opcji kolegi Olejusa.
    Dzięki wszystkim za pomoc.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    kolego Jawa.Ja mam olej po 75funtow za 10 litrow :) a do tego miska olejowa z uszczelka jakies 75-89 funtow zalezy skad.
    Plus wymiana statyczna oleju.Dodatkowo trzeba odrazu wymienic sleve(plastikowy lacznik pomiedzy mechatronikiem a skrzynia)
    sleve na wtyczce w skrzyni oraz 4 dodatkowe rurki po przeciwnej stronie.Koszta wcale nie sa kosmiczne jak wiesz gdzie uderzyc.
    Non stop mam te auta w warsztacie wiec...... :)
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Jawa
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    24
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    UK Grantham
    Kupilem cały zestaw od Sebka i już dawno zrobione wszystko.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •