Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: e32 v12 5.0 88r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar djherbert
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    55
    BMW
    E32 5.0 v12 88r
    Skąd
    Skierniewice

    Unhappy e32 v12 5.0 88r

    Witam

    mam dziwny problem z rozrusznikiem autka niedawno chciałem przepalić autko po powrocie z zagranicy (długo stało) włożyłem aku zakręciła raz ,nie odpaliła, za drugim razem rozrusznik zaczął tylko pykać , obawiam sie ze to nie szczotki i nie będiks , po za tym nie mogę zlokalizować gdzie jest ,a bez kanał na śniegu jest nie za wesoło.
    MA ktoś jakieś fotki lub schemat gdzie jest rozrusznik i pomysł co go gryzie . Zależy mi na czasie bo autko niestety muszę sprzedać ,ze względu częstych wyjazdów za granice .

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A może tak za słaby akumulator? Radzę podładować albo podłączyć kable rozruchowe min 400A z innego auta.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar djherbert
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    55
    BMW
    E32 5.0 v12 88r
    Skąd
    Skierniewice
    Całkiem możliwe tego nie sprawdziłem ,ja sprawdzę to dam znać

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tak masz za słabe napięcie żeby to zakręciło i dlatego teraz tylko pyka przekaźnik ja tak często miałem przy wyładowaniu

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    To nie aku.

    Wczoraj mialem to samo, ale ja jeżdzę codziennie. Pęłkł mi wężyk przy regulatorze paliwa i całe mi wyleciało, wymienilem go i potem kręcilem chwilke, ale nie odpalał. Najpewnie paliwo musialo się dopompować. Za drugim razem nie było już reakcji. Rozrusznik jakby nie dostawał napięcia. Przy próbie odpalenia widziałem, że podświetlenie zegarów bardzo minimalnie przygasało, tak jakby kręcił, ale nie kręcił.

    Odpaliłem na popych, złapał od razu. Potem zgasiłem i rozrusznik już łapie jak należy. Nie przestudiowałem jeszcze elektroniki, ale jest tam chyba jakiś przekaźnik, jakieś zabezpieczenie - coś w tym stylu. Ale nie jestem pewien. Odpal na popych, a potem powinno być już dobrze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    Przy próbie odpalenia widziałem, że podświetlenie zegarów bardzo minimalnie przygasało, tak jakby kręcił, ale nie kręcił.
    Może zaśniedziała masa pomiędzy silnikiem a budą, lub akumulatorem i budą?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    Ja miałem tak w mercedesie. Sprawdź klemy i "masy" akumulator - buda,buda - silnik, wazne są klemy by były czyste. a nie było na nich mchu i porostów. proponuję wyczyścic szczotką drucianą lub papierem ściernym. Podładować aku i musi kręcić. Aha... i w każdym normalnym aucie jest przekaźnik załączany stacyjką, który załącza rozrusznik. Chyba ze to maluch:pa:


    Takie cudo stało kiedyś pod moim domem. zrobię sobie tak 750il:yu:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    No i proszę, problem się powtórzył, tym razem na szczęście na moim podwórku.

    Przeczyszczę klemy - są troche brudne...to po pierwsze, a po drugie to powiedzcie mi który przekaźnik jest od rozrusznika? Może on też być zaśniedziały. Miałem tak kiedyś z kierunkowskazem...rozebrałem przekaźnik, wyczyściłem go i działa jak nowy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    Wyjmuj po kolei przekazniki... jak nie bedzie takiego specyficznego cykania to bedzie znaczyło ze to ten


    Takie cudo stało kiedyś pod moim domem. zrobię sobie tak 750il:yu:

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    To nie aku.
    Skąd ta pewność ?:) Przyczyn może być kilka.


    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    Odpal na popych, a potem powinno być już dobrze.
    750i ciężko odpalić na popych, zresztą jak każdy automat :) no chyba że kolega ma jeden z niewielu manuali w m70.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •