Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zakup kontrolowany - LISTA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Cool Zakup kontrolowany - LISTA

    Od dość długiego czas chodzi mi po głowie założenie tematu o liście kontrolnej podczas zakupu 7er coś jak na tej stronie http://jeepnieci.pl/wj_poradnik.html tylko bardziej rozbudowane i dopasowane pod 7er.Listę te można by sobie wydrukować i odhaczać pkt podczas sprawdzania auta przy zakupie. Na samym sobie doświadczyłem, że jak kupuje się auto szczególnie po długiej podróży to łatwo zapomnieć o sprawdzeniu jakiejś pierdoły która po zakupie sprawia dużo kłopotu w naprawie jak np nie grzejące fotele czy nie działający klakson. :) Wydaje mi się że najrozsądniej będzie jak każdy będzie kopiował i dopisywał swoje propozycje punktów do sprawdzenia. Lista będzie podzielna na 5 podgrup.

    No to jazda

    Dokumenty

    -karta pojazdu
    -dowód rejestracyjny pojazdu
    -ubezpieczenie OC

    dokumenty od instalacji LPG
    -karta gwarancyjna instalacji gazowej
    -homologacja instalacji gazowej
    -homologacja butli gazowej

    Wnętrze

    -test liczników( jak ktoś znajdzie opis niech podobnie link)
    -klakson :)
    -szyberdach
    -klima
    -ogrzewanie foteli (siedzisko i oparcie)
    -elektryczne ustawienie foteli plus pompowanie i masaże
    -ściemnianie się lusterka wewnętrznego
    -sprawdzenie fotochromu w lusterkach zewnętrznych
    -składanie lusterek zew
    -navi
    -zmieniarka
    -telefon
    -elektryczna roleta
    -rolety boczne
    -elektryka tylnich foteli



    Zewnątrz

    -daty szyb
    -spryskiwacze
    -spryskiwacze reflektorów
    -poziomowanie reflektorów
    -oznaczenie kloszy w ksenonach
    -czujniki PDC przód tył
    -dociąganie klapy (hydraulika)
    -sprawdzenie koła zapasowego

    Podwozie

    - sEDC

    Silnik + skrzynia




    Lista jest do dużej rozbudowy ale nie mam już inwencji twórczej :)
    nie wiem czy podłapiecie temat, bo może jest tak że tylko mi się wydaje że coś takiego się przyda :)
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 19-02-2011 o 10:44

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    witam.
    mnie tłumaczyli że "z szybami" w bmw, nie jest tak prosto jak np. fiacie (gdzie pisze rok); jak swoje e38 oglądałem, to nic z tego nie wiedziałem, w bmw rok na pewno powinien być na każdej większej wytłoczce plastykowej.

    aha, i po mojemu, w ogóle radził bym ostrożnie kupować samochód tak napchany elektroniką, bez podłączenia do kompa i wizyty na jakiejś dobrej ASO, - ja wydałem 500 w Warszawie, w "Bawaria coś tam", za jakąś usługę która się nawet nazywa jakąś "zakupową"; byłem pewny, że "obiją gruchy" w dwadzieścia minut, ale oni ze dwie godziny się sprzętem interesowali, sami zaciągnęli pod podnośnik, żeby pokazać co było robione i napisali listę tego co trzeba zrobić. Oczywiście od razu pytając kiedy przyjadę do naprawy. Jakoś wydaje mi się, że sprawdzenie ludzi bardzo zainteresowanych naprawianiem Twojego samochodu nie zaszkodzi, to pewniejsze niż samemu i dodatkowo "dwie pary oczu - różne, patrzące w zupełnie odmienny sposób na sprawę, bez doświadczenia, czasem w amoku zakupów, odhaczać wykaz na 3 strony, po całodniowej podróży - ciężka robota, można coś przeoczyć.

    Czyli jak coś zapomnę, poprawiać poprzedni post, ale pusty nie chce się skasować! (dawno nie byłem na żadnym forum, a jak byłem dawno temu, nie było tam żadnych "wodotrysków" przyznam się, że tutaj się gubię, wszystko "mruga i skacze"!.
    Ostatnio edytowane przez bogdanbruzda ; 19-02-2011 o 14:53

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Polecam pożyczyć lub kupić najprostszy czujnik grubości lakieru.
    Gra muzyka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Co do ASO to nie chodzi o to w tym temacie zresztą nie zawsze jest gdzie sprawdzić auto. Duża cześć użytkowników tego forum posiada którąś z kolej 7er i wie jak sprawdzić daną rzecz kwestia tego żeby nie zapomnieć o niej.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 19-02-2011 o 22:15

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez x-factor Zobacz posta
    .........; zresztą nie zawsze jest gdzie sprawdzić auto.......
    Bo mnie właśnie zainteresował temat tego sprawdzania; po mojemu, ktoś kto sprzedaje i nie "pali mu się ziemia pod nogami, lub wciska paścia trochę taniej" bez problemu umówi się w miejscu gdzie są możliwości i narzędzia ku temu aby sprawdzić rzetelnie samochód. Kwestię dojazdu do sensownego miejsca, uważam też za wskazaną, rundka "koło domu" chyba nie jest lepsza niż kawałek trasy do jakiegoś porządnego ASO.
    A dodatkowo można wykorzystać elektronikę, która chyba po to jest, aby monitorować stan techniczny pojazdu - "byłem podłączony" do jakiegoś "mobi dicka" i to sporo rzeczy pokazuje.
    Ponadto niekiedy sprzedający jest dostępny np. wieczorem, w 'porze monsunowej", nie ma kanału, a żarówka w stodole właśnie padła, a wcześniej zdążył ściągnąć kogoś z laptopem, aby wykasować błędy (które np. po trasie do ASO mogą się odnowić i ukierunkują sprawdzenie).
    Dlatego jestem trochę zaskoczony i zdziwiony, po co zaawansowani użytkownicy chcą stworzyć, no właśnie, jak długą listę i czy umieszczą w niej np. ciśnienie w oponach, sprawdzenie wentyli, podnośnika samochodowego, bo np. moim zdaniem ważne rzeczy, "w polu" będzie raczej ciężko sprawdzić.
    Proszę wybaczyć zainteresowanie tematem listy, samochodów dopiero się uczę i jestem jak najbardziej zainteresowany umiejętnością sprawdzenia jego stanu technicznego :-)

    ps. czy w ogóle można sprawdzić rzetelnie stan techniczny pojazdu serii 7 organoleptycznie i bez specjalistycznych narzędzi?
    Ostatnio edytowane przez bogdanbruzda ; 19-02-2011 o 14:51

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bogdanbruzda Zobacz posta
    ps. czy w ogóle można sprawdzić rzetelnie stan techniczny pojazdu serii 7 organoleptycznie i bez specjalistycznych narzędzi?
    Oczywiscie ze mozna :) jednak dla amatora ktory nie mial wczesniej innego BMW 7 niestety niewykonalne
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Do listy mozna dopisac rowniez poziomowanie auta. Dosyc droga sprawa i niekiedy posiadacze 7er pozbywaja sie tej opcji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •