Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: SKANER DOMINATOR BMW czy ktoś zna?

  1. #1
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27

    SKANER DOMINATOR BMW czy ktoś zna?

    Jestem posiadaczem BMW E32 i chciałbym móc samemu go diagnozować czy urządzenie tego typu jak http://allegro.pl/skaner-dominator-b...463789947.html pozwoli mi na to? Czy ktoś z forumowiczów używał już tego urządzenia?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dołóż trochę i uderz do gregra o ADS, lepiej na tym wyjdziesz.


    Takie skanery to loteria, albo nie ma możliwości zmiany języka na niemiecki bądź angielski, a błędy po polsku są tłumaczony w totalnie nie zrozumiały sposób i kompletnie nie wiadomo o co chodzi, inna opcja to wyświetlanie samego numeru błędu i nic poza tym.
    Jeszcze inny problem to loteria przy połączeniu.

    Skoro ADS kosztuje więcej od tego, a tu masz wyświetlacz i możliwość pracy bez dodatkowego komputera to gdzieś musieli przyciąć koszta.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Jestem posiadaczem BMW E32 i chciałbym móc samemu go diagnozować czy urządzenie tego typu jak http://allegro.pl/skaner-dominator-b...463789947.html pozwoli mi na to? Czy ktoś z forumowiczów używał już tego urządzenia?
    Skanerem OBD2 nie ma szans cokolwiek zrobic w E32 wiec daj sobie z tym spokoj :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Bawiłem się trochę tym skanerem,wtyk 21 pin jest w komplecie więc podłączysz go do e32,łączy się tylko ze sterownikiem silnika z innymi modułami niestety nie,także nici np.skasować świecącą się poduchę....inspekcji serwisowych też nie da się skasować.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 18-02-2011 o 22:31
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Za te pieniądze Cezary kupisz sobie interfejs do E32 i lapka z RS232. Carsofta 6.5 znajdziesz w sieci. I masz gotowy zestaw. ;)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Carsofta 6.5 znajdziesz w sieci. I masz gotowy zestaw.
    Który jest o kant tyłka potłuc
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Więc co polecisz do E32?

  8. #8
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    No właśnie czyżby INPA?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    ADS + Laptop i inpa.
    W podobnej kasie co ten fejs greg chyba sprzedaje ADS, który połączy się ze starymi modelami.


    Jakiś czas temu na fejsie z Carsoftu łączyłem się inpą z autem.
    Nie wiem tylko jak ze starszymi modelami, bo nigdy nie łączyłem się carsoftem z nim(zawsze DIS + żółta głowica GT1).
    Muszę kumpla spytać czy da się połączyć tym fejsem ze starszymi modelami poprzez carsoft, jeśli tak, to i inpa powinna działać na tym fejsie.
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 20-02-2011 o 12:46
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No właśnie Greg kiedyś nie mógł połączyć się z moim E32 ale czego używał to niestety nie pamiętam. Może się odezwie to będziemy wiedzieć ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •