Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: Katalizator. tak czy nie.

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    koNik_N to nie jest kwestia lubienia albo nie lubienia . To jest kwestia twojego uswiadomienia na temat otoczenia w jakim zyjesz , pewnie smieci tez nie sortujesz ? . Przepraszam z gory za te dywagacje na temat : Ekologi
    również przepraszam za OT
    śmieci oczywiście też nie segreguje (odzysk śmieci to za dobry interes żebym ja się miał jeszcze dodatkowo komuś do tego dokładać, niech ktoś kto kosi na tym kupę kasy zatrudni ludzi którzy będą to robić), ale nie śmiecę dookoła, nie rozrzucam śmieci po trawnikach, moje auta nie palą oleju i uważam że z mojej strony to wystarczy... (oczywiście nie sprzętam kup po psie)
    lepiej by było na świecie gdyby tacy Ruscy i USA nie robiły takiego syfu dookoła siebie znacznie gorszymi odpadami niż nasz kraj ze wszystkimi swymi autkami bez KAT.
    a co do przeglądu.... przekrecenie wydechu to max 3h roboty, można się poświęcić raz na rok ;-)
    Ostatnio edytowane przez koNik_N ; 19-02-2011 o 18:43
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  2. #42
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    KaczyDJ oki skonczmy bo to moze sie jeszcze ciagnac a ciagnac . Ty masz swoje zdanie ja mam swoje . Ciesze sie ze tu u mnie wszyscy maja katalizatory :)

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Kolego KaczyDj widze, ze kompletnie nie masz pojecia na temat pracy 2-taktu, za duzo oleju wcale nie polepsza smarowania i bezpieczenstwa wręcz je pogarsza!

    Natychmiast przypominają mi się "pseudo tuningi", czyli przelotowe rury, wydechy od 4-taktu, w dwusuwie co oczywiście poza kretyńskim wyglądem,
    zagłuszaniem wokół wszystkiego co istnieje, wzrostem spalania i ogromnym pogorszeniem sprawności silnika, nie dawało niczego..

    Polecam Ci przestudiować nieco charakterystykę pracy silnika dwusuwowego, zwłaszcza jeżeli tylko taki uznajesz to zastraszający jest brak wiedzy, w Twoim przypadku ; )

    Kolego I_Love_7, ja również kolekcjonuje stare motocykle głownie z byłego bloku wschodniego i wiem ile to zabawy, pozdrawiam z lewej łapy ; ]
    Ostatnio edytowane przez andrzej69 ; 19-02-2011 o 19:04

  4. #44
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    A dziękuje bardzo:) no co fakt to fakt. dwusuw musi miec odpowiedni opór w wydachu by sprawnie działał... czemu z lewej?

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Utarło się, że motocykliści pozdrawiają się unosząc lewą rękę, gdyż prawa przeważnie dodaje gazu ;p ;)

  6. #46
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    no tak. nie skapowałem... ech:)

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Angrzej ja na motorach zęby zjadłem wiem coś o wydechu jak i o smarowaniu silnika Czy mieszanka 150-200ml oleju na 5 litrów paliwa to dla ciebie za dużo? Wystatczy też 100- 150 ale ja wole deko więcej dla pewności.Lepiej niech zakopci niż ma sie zatrzeć.
    Nie mówię tu o litrze oleju na 5 litrów benzyny. Nie wiem czy ty masz pojęcie o mechanice ale jeśli chodzi o mnie To nie było dla mnie problemu zrobienie remontu kapitalnego silnika 2T 6 biegowego. wymiana wału simerów łożysk i góry poza skrzynią nie ma nic trudnego mówię tu również o 4sówach jedno jak i kilku cylindrowych nie jeden silnik już robiłem. Bo nie wiem po czym uznałeś że kompletnie nie mam pojęcia ale wzmianka o oleju mogła Cie zmylić bo tak naprawdę moja wiedza w temacie motocykli jest bardzo dobra sam robiłem jako serwisant przez jakiś czas.
    Ale sporo zeszliśmy mimo wszystko z tematu głównego ale musiałem wyjaśnić mam nadzieje że admini i moderatorzy nie będą źli :)
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 20-02-2011 o 01:08

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    Ale sporo zeszliśmy mimo wszystko z tematu głównego
    Dokładnie tak - proszę pisać na temat.

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Witam
    Wtrącę się do dyskusji na temat katalizatorów, ponieważ usłyszałem, że w niektórych bmw z silnikiem np m60 wycięcie katalizatorów i wspawanie tych super strumienic może się przyczynić do wydmuchania uszczelki pod głowicą. Źródło tej informacji pewien pan który produkuje tłumiki pod zamówienie i jestem ciekaw czy to jest prawda?
    Kolejna sprawa zbieram czasopisma motoryzacyjne, w GT z przed kilku dobrych lat jest opisana zmiana układu wydechowego zakończona tłumikiem m tech z silencerem i auto miało przyrost mocy około 10hp, ale gdy silencer został wymontowany i był przelot auto miało mniej mocy niż podają dane fabryczne... dane potwierdzone hamownia
    Swoją drogą w żadnym swoim samochodzie nie wycinałem katalizatora i zapewne tego nie zrobię.Znajomi praktykowali taką opcję i tylko głośniej było w środku auta, a przecież 7er to LIMUZYNA
    ps. śmieci sortuje:D

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    przeczytałem chyba wszystkie posty na temat strumienic i również zdecydowałem się na zmianę:D do mojego silnika 3.0 jaka jest zalecana długość i średnica??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •