Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Gdzie się sprawdza poziom oleju w automacie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Gdzie się sprawdza poziom oleju w automacie?

    Moje bmw to e38 740 IA 96 rok. Gdzie się sprawdza poziom oleju w automatycznej skrzyni biegów?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie da się, musisz lać do przelania ..

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Z tego co wiem to w automacie nie sprawdza sie poziomu. Autem trzeba wjechac na podnosnik, odkrecic specjalny korek pod skrzynia biegow i dolewac olej tak dlugo az zacznie wyplywac.

  4. #4
    Nie wiem o czym wy panowie piszecie ?

    jak sie nei sprawdza poziomu oleju skrzyni ? no wiecie co .. .




    Na rozgrznym aucie wjezdzasz na kanal masz tam normalny korek , ktory odkrecasz na odpalonym aucie na obciazeniu ( przewajchowywujesz po kolei biegi i zostawiasz na D )

    Gdy odkreca korek olej powinien wyciekac , jezeli nie no to wiadoma sprawa ze dolewka ..

    Tylko niech dokreca odpowiedni korek :) Bo bywaja dwa podobne i czasem dokreca ten ktory nie trzeba i nigdy nie leci :) :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Gdy odkreca korek olej powinien wyciekac , jezeli nie no to wiadoma sprawa ze dolewka ..
    Jasne tylko ta "dolewka" to moze byc 50ml albo 2L ;) Najlepiej wlewac az do wycieku i zakrecic korek spowrotem. Oczywiscie przypominam ze nie ma olejow "na zawsze" w kazdej skrzyni wymienia sie olej, filtr i uszczelke przynajmniej co 100 tys km, nawet jesli producent auta pisze, ze nie robi sie tego.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    1
    olej w automacie to powazna rzecz!!!Nie powinno sie samemu tego robić bo można nawet uszkodzić skrzynie!A wygląda to tak" (na podnośniku ) ustalamy temperaturę oleju w automacie za pomoca komputera serwisowego (ma być od 30 do 50+st.C),odpalamy samochód,zostawiamy na około 2 minuty,odkręcamy korek wlewu oleju(to ten w najniższym punkcie miski olejowej),i strzykawa dolewamy oleju aż wypłynie.Wtedy mamy właściwy stan!jest ważne żeby ustalić temp. oleju bo ma on dużą rozciągliwość nawet do 1L od momentu zimnego do rozgrzanego na maxa oleju!!!Więc na zimnym automacie jak dolejesz oleju to bedziesz go mieć napewno za dużo a to jest jeszcze gorzej niż za mało!!Najlepiej podjechać do serwisu to kosztuje 50zł!Podczas sprawdzania poziomu oleju oraz dolewania silnik ma pracować na wolnych obrotach! :papa:

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Witam. Czy ma moze ktos jakies zdjecie albo cuś który to korek do kontroli poziomu oleju w automacie.
    ;( ;(

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez beemiarz
    olej w automacie to powazna rzecz!!!Nie powinno sie samemu tego robić bo można nawet uszkodzić skrzynie!A wygląda to tak" (na podnośniku ) ustalamy temperaturę oleju w automacie za pomoca komputera serwisowego (ma być od 30 do 50+st.C),odpalamy samochód,zostawiamy na około 2 minuty,odkręcamy korek wlewu oleju(to ten w najniższym punkcie miski olejowej),i strzykawa dolewamy oleju aż wypłynie.Wtedy mamy właściwy stan!jest ważne żeby ustalić temp. oleju bo ma on dużą rozciągliwość nawet do 1L od momentu zimnego do rozgrzanego na maxa oleju!!!Więc na zimnym automacie jak dolejesz oleju to bedziesz go mieć napewno za dużo a to jest jeszcze gorzej niż za mało!!Najlepiej podjechać do serwisu to kosztuje 50zł!Podczas sprawdzania poziomu oleju oraz dolewania silnik ma pracować na wolnych obrotach! :papa:
    A kolegę zapraszam do działu przedstaw się, aby można było coś dowiedzieć się o nowym użytkowniku i jego autku... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    aaa nie rozumiem.Napisałes: odkrecic korek to ten w najnizszym punkcie.Ja sie na tym troche znam w e32 miałem bagnet a teraz chodziło mi o jakies foto która to ta sruba kontrolna zeby czegos nie odkrecic co nie trzeba.Wg mnie to chyba znajduje sie na tyle skrzyni ale wolałem sie upewnic.Ze ma byc rozgrzany to tez wiem nie wiem tylko czy ten olej co w niej jest to tylko z bmw czy moze dolac normalny dextron II czy dextron III. Z e32 nie miałem pod tym wzgledem zadnych problemów.Jesli chodzi o serwis to ja do nich zaufania jakos nie mam.Moze ktos wie gdzie niedaleko Jastrzebia Zdroju jest jakiś fachowiec od BMW??>
    Pozdrawiam Miro

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Czy ten korek "przelewowy" to ten na prawym tylnym rogu skrzyni,tuż nad miską na imbus "8" i czy sprawdza się napewno na zapalonym silniku?Silnik M62TU 4.4 ,skrzynia chyba 5hp24,zielona naklejka,wg katalogu olej Esso LT 71141.Pytam gdyż zaobserwowałem coś takiego,mianowicie podczas dłuższej powolnej jazdy(np. w sznurku samochodów na weselichu ;) ) lub jak dłużej postoje na "P" pojawiają się takie odgłosy,pukanie jakby "cykały" jakieś elektrozawory lub coś w tym stylu,słychać to tylko podczas powolnej jazdy,po nabraniu predkości uspokaja się to.Jak naciskam hamulec to takie delikatne odgłosy jakby były luzy na swożniach,wachaczach.Przy normalnej jeździe nic takiego nie robi się.Czy może być zbyt niski stan oleju?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •