Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: odpowietrzenie ukladu paliwowego .pomocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm

    odpowietrzenie ukladu paliwowego .pomocy

    Panowie pomozcie.jak odpowietrzyc 4 litrowego diesela

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ja jak robiłem 3.0 paliwo miałem w baku ,od pompki pod progiem od silnika go nie było ,wymieniałem wtryski,filtr paliwa,po zmontowaniu wszystkiego,przekręciłem zapłon bez odpalania kilka razy,a potem odpaliłem ,pokręcił trochę i odpalił,nic nie musiałem odpowietrzać .
    730

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Wpsikujesz plaka (spray do nabłyszczania plastiku np.deski rozdzielczej) w kolektory dolotowe - w 4.0 diesel są dwa, więc dwa plaki. Druga osoba w tym momencie kręci rozrusznikiem- odpala auto. Auto musi odpalić, pochodzi trochę i układ się odpowietrzy. Sam to robiłem i zadziałało. Powodzenia.
    Pozdrawiam!

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    Panowie pomozcie.jak odpowietrzyc 4 litrowego diesela

    Tak jak turek pisze, przekręcasz kluczyk kilka razy i czekasz aż pompki przepchną paliwo, jednorazowo pracują kilkanaście sekund (może 20). Przy wymianie filtra ważne jest aby nowy wkręcać zalany paliwem reszta ma się zrobić automatycznie jeżeli wszystko jest sprawne. Po odpaleniu zostaw go dopalonego na 15-20 minut z odkręconym korkiem w baku aby ułatwić mu robotę. Dobrze by było abyś opisał dlaczego masz zapowietrzony układ.

    Cytat Zamieszczone przez jasko1969 Zobacz posta
    Wpsikujesz plaka (spray do nabłyszczania plastiku np.deski rozdzielczej) w kolektory dolotowe - w 4.0 diesel są dwa, więc dwa plaki. Druga osoba w tym momencie kręci rozrusznikiem- odpala auto. Auto musi odpalić, pochodzi trochę i układ się odpowietrzy. Sam to robiłem i zadziałało. Powodzenia.


    Kolego silniki diesla są trochę za drogie w naprawach aby je tak kopać bez pardonu.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 15-02-2011 o 09:25
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Uklad zapowietrzyl mi sie przez ten nieszczesny czujnik abs ktorego do tej pory nie wymienilem(podczas niestety pekla sruba)i dzieki ktoremu wskaznik paliwa nie pokazuje mi dokladnie ile jest paliwa w samochodzie(swoja droga nie wiem czy to mozliwe zeby przez czujnik to niedzialalo?)wydawalo mi sie ze mam jeszcze paliwka na jakies 150 km .kiedy samochod stanal zdjalem przewod od filtra paliwa a tam suchutko.mam nadzieje ze to nie skonczy sie wymiana ktorejs z pomp

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    kiedy samochod stanal zdjalem przewod od filtra paliwa a tam suchutko.mam nadzieje ze to nie skonczy sie wymiana ktorejs z pomp
    Nie powinno, ale nie kręć go na sucho do upadłego daj mu ze spokojem doprowadzić wszędzie paliwo. Co do ściągania przewodu, 4.0d nie ma jak każdy diesel z jakim kiedykolwiek się spotkałem przeźroczystego przewodu paliwowego w którym widać co się dzieje?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    ja przewodu do filtra paliwa mam czarne wiec nie bardzo widac.aha i jeszcze pytanko czy ok 16 litrow paliwka starczy zeby to cudo odpowietrzyc?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska


    Kolego silniki diesla są trochę za drogie w naprawach aby je tak kopać bez pardonu.[/QUOTE]

    Kolego coboss. Jeśli nie masz doświadczenia z takimi silnikami ani z takimi metodami działania, to proszę nie pouczaj mnie co można zrobić w takiej sytuacji. Tym bardziej proszę nie używaj takich symboli jakich użyłeś w stosunku do mojej osoby. To jest z Twojej strony po prostu niegrzeczne.
    Kolega puchacz prosił o radę, więc się wypowiedziałem. A czy z niej skorzysta to już inna sprawa. U mnie takie działanie poskutkowało, powiem więcej. Przytoczony przezemnie sposób praktykuje wielu mechaników i nie jest on powszechnie uważany za szkodliwy.
    Pozdrawiam!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Plak ma słabsze właściwości wybuchowe niż samostart
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    hmmm, ale silnik 740d nie jest przystosowany do zasilania plakiem, czy samostartem, plak, jak sama nazwa wskazuje sluzy do nablyszczania, a nie odpalania silnikow, a juz tymbardziej nowych diesli....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •