Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: odpowietrzenie ukladu paliwowego .pomocy

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    hmmm, ale silnik 740d nie jest przystosowany do zasilania plakiem, czy samostartem, plak, jak sama nazwa wskazuje sluzy do nablyszczania, a nie odpalania silnikow, a juz tymbardziej nowych diesli....
    A czym się różni układ korbowo-tłokowy w nowych dieslach od tych starych? Z tego co ja wiem to nadal normalny 4-ro suwowy silnik
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez jasko1969 Zobacz posta
    Kolego coboss. Jeśli nie masz doświadczenia z takimi silnikami ani z takimi metodami działania, to proszę nie pouczaj mnie co można zrobić w takiej sytuacji. Tym bardziej proszę nie używaj takich symboli jakich użyłeś w stosunku do mojej osoby. To jest z Twojej strony po prostu niegrzeczne. Kolega puchacz prosił o radę, więc się wypowiedziałem. A czy z niej skorzysta to już inna sprawa. U mnie takie działanie poskutkowało, powiem więcej. Przytoczony przezemnie sposób praktykuje wielu mechaników i nie jest on powszechnie uważany za szkodliwy.
    Kolejną Twoją dobrą radą będzie polecenie z czystego serca aby jeździć na oleju z biedronki skoro komuś jest za drogo kupować ON???
    Na prawdę wali mnie to jaki głupi mechanik każe tak robić, są na tym świecie ludzie co dbają o samochody! Jeżeli jakąś robotę mają wykonać pompy to mają wykonać pompy. Mówisz gościowi aby wykonał kompletnie suchy start silnika przy użyciu mieszanki powietrzno-plakowej gdy nie ma paliwa w układzie? Ze swoim silnikiem rób co chcesz ale nie mów ludziom aby robili takie rzeczy. 4.0d od BMW to nie wielki silnik od ciągnika rolniczego. To co opisałeś jest metodą awaryjną na odpalenie silnika. Zgodziłbym się jak by było -20*C i komuś padły świece żarowe i chce podjechać do mechanika na wymianę (według mnie i tak by odpalił bez tego ale mniejsza o to)... ale nie jak gościowi zapowietrzył się układ paliwowy i chodzi tylko o jego odpowietrzenie z którym nie ma żadnego problemu.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 17-02-2011 o 08:51
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Panowie samochod odpowietrzony :-)
    przedewszystkim trzeba odczekac ladnych pare obiegow pompy paliwa i miec dobry akumulatorek.pomoc w postaci wpsikiwania plaka tez swoje robi . no i oczywiscie po odpaleniu zalecane jest zrobienie jakiejs malej trasy lub pozostawienie odpalonego samochodu na pare minut.Wielkie podziekowania dla czlonka naszego szwedzkiego odlamu kolegi Technics bez ktorego nic z tego by nie wyszlo.pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •